Lody Symfonia z biedronki – Opinia

Lody symfoniaLody o nazwie Smfonia można nabyć jedynie w markecie Biedronka. Są one o smaku śmietankowym wraz z dodatkiem bakalii w postaci rodzynek i orzechów ziemnych.

Lody te niestety w składzie nie mają samych przyjemnych elementów. Sam skład lodów już wskazuje na to, że jest to produkt niskiej jakości. Także jest w nich składnik problematyczny na zdrowie w postaci syropu glukozowo – fruktozowego.

Skład lodów Symfonia: Woda (jeśli woda jest na pierwszym miejscu w lodach to znaczy, że jest to zdecydowanie produkt niskiej jakości), cukier (znaczy że jest go najwięcej zaraz po wodzie, co nie jest miłą informacją), tłuszcz roślinny, odtłuszczone mleko w proszku, syrop glukozowo – fruktozowy (składnik mający bardzo niekorzystny wpływ na tycie a szczególnie w okolicach brzucha, zatłuszcza organy wewnętrzne).

Następnie orzeszki arachidowe 5% oraz rodzynki także 5%, serwatka w proszku z mleka, śmietanka w proszku 0,45%, emulgatory mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych oraz mono i dyglicerydy kwasów tłuszczowych estrafikowane kwasem mlekowym, stabilizatory guma ksantynowa oraz guma guar, aromaty (nie określono jakie ale pewnie śmietankowe) oraz barwnik w postaci karotenów.

Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, soi oraz orzechów. Jak widać po składzie są to lody wodniste oraz z o słabych elementach składowych. Także sam smak śmietankowy zdecydowanie jest ciągnięty sztucznie, bo sam skład jak widać na niego nie wskazuje w sposób naturalny.

Wartość odżywcza oaz GDA w nawiasie w 100 mililitrach lodów Symfonia to: wartość energetyczna 90 kcal (5%), białko 1,6 g, węglowodany 10,7 z czego cukry to 10,2 (11%), tłuszcz 4,4 g (6%) w czym kwasy tłuszczowe nasycone aż 3,8 g (19%), błonnik 0,4 g oraz sód 0,03 g (1%). Jak widać norma kwasów tłuszczowych nasyconych jest bardzo wysoka, a to niedobrze. To samo dotyczy poziomu cukru – lody są więc bardzo niedietetyczne.

Konsystencja lodów jest puszysta o barwie białej, dość mocno ubogacona orzeszkami ziemnymi i rodzynkami. W smaku naszym zdaniem czuć że jest to produkt niskiej jakości, nie ma on smaku typowo śmietankowego lecz jego posmak. Lody nie są drogie, przez co wiele konsumentów wybiera ten produkt.

Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej wybrać inne lody o lepszym smaku i składnie. Lody podczas topienia pozostawiają po sobie widoczny śluzowatą i maziowatą konsystencję – nie zbyt atrakcyjną czego nie da się obserwować w lodach wysokiej jakości.

Osobiście produktów lodów Symfonia z Biedronki nie polecamy – zdecydowanie warto wybrać dla siebie coś lepszego. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: