Lornetka 20 x 180 x 100 Bresser – Opinia

Opinia Lornetka BresserLornetka pryzmatyczna z wybitym napisem Bresser oraz parametrami 20x180x100 jest często sprzedawana w różnych miejscach. Wato już na wstępie powiedzieć, że jest to produkt dość popularny ale nie oryginalny i stanowi tylko podróbkę produktów prawdziwej niemieckiej firmy o nazwie Bresser – sam ten producent nigdy nie wytwarzał takich lornetek – co łatwo sprawdzić na jego stronach.

Lornetka ta posiada tak zwany płynny zoom – czyli przybliżenie sterowane za pomocą wajchy. Pryzmaty są rodzaju porro o szkłach bk 7. Sprzedawcy piszą o jej czystym obrazie – jednakże nie należy się tym dać zwieść – o czym będzie więcej w podsumowaniu tematu.

Posiada także podwójną regulację ostrości – czyli centralną do dwóch soczewek jednocześnie oraz regulację dioptrii prawego oka. Już na wstępie powinny pojawić się obawy gdyż na lornetce jest wybity napis x100 szerokości soczewki a faktycznie jest to około 80 mm. Posiada także antyrefleksowe soczewki oraz szklaną optykę.

Korpus jest wykonany z aluminium oraz pokryty gumowaniem. Sprzedawcy piszą, że jest odporna na warunki pogodowe. W zestawie znajduje się adapter na statyw, pasek na szyję, brezentowy pokrowiec na lornetkę, 4 denka ochronne – 2 z gumy i 2 z plastiku, ściereczka do szkieł, karton i sama lornetka.

Pole widzenia jakie określają sprzedawcy to 98 na 1000 m w przybliżeniu 20x. Waga lornetki to około 1500 gram oraz wysokość 27 cm i szerokość 22 cm. Fakty natomiast o tej lornetce są takie, jest to produkt podrobiony przez co nie ma gwarancji producenckiej.

Faktyczne przybliżenie nie wynosi 180 x – co łatwo sprawdzić porównując obraz zbliżenia 80x znanej firmy i dobrej jakości lornetki z tym produktem – powiększa około 85x faktyczne na maksymalnym zbliżeniu a nie 180 – co stanowi już obraz nieczytelny przez gigantyczne zakłócenia.

Większym problemem jest jej powiększenie użyteczne – powyżej deklarowanej wartości 90 jest jeszcze dopuszczalne w jakości obrazu (jest one faktycznie mniejsze być może do 50x). Im bardziej zbliża się obraz tym bardziej staje się on rozmazany i nieczytelny – powyżej ustawienia deklarowanego 90 x do 180x obraz staje się coraz gorszy aż praktycznie nie do zaakceptowania powyżej 120x deklarowanej wartości na lornetce.

Na minimalnym powiększeniu lornetka ma ładny obraz – i utrzymuje on się dopuszczalnie do wartości deklarowanej około 90x (co faktycznie stanowi znacznie mniejsze powiększenie). Warto zwrócić uwagę na fakt, że można nabyć w tej cenie inną lornetkę prawdziwej firmy, która będzie przybliżała faktycznie obraz tak samo a dodatkowo jej obraz będzie znacznie lepszy a sama lornetka znacznie mniejsza i lżejsza. Są to istotne rzeczy.

Naszym zdaniem jest to produkt nie warty zakupu. Sprawdza się tylko na minimalnym powiększeniu lub nieznacznym – więc po co za nią przepłacać i dodatkowo nosić tak wieki i ciężki przedmiot – skoro i tak nie użyje się jej deklarowanego powiększenia bo jest one nieczytelne – obraz nawet może się nakładać na siebie przez złe ustawienia soczewek.

Warto pamiętać że dobre lornetki nie mają tak dużej skali płynnego powiększenia – gdyż jest ona niemal niemożliwa do wykonania. Naszym zdaniem jest to produkt absolutnie nie warty uwagi i nabycia, to po prosu strata pieniędzy na rzecz niepraktyczną i nie działająca jak powinna.

Znacznie taniej można kupić inny lepszy sprzęt a dodatkowo znacznie mniejszy i o lepszych faktycznych parametrach. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Myśliwski pisze:

    Najlepsza recenzja jaką widziałem do produktów tego typu. Dokładnie one mają gigantyczne powiększenie jakie wcale nie ma miejsca. Na nich jest napisane że 80 czy ponad 100 zbliżenia obrazu – a nie mają nawet około 50 realnego. To wszystko to są totalne oszustwa tych producentów czy sprzedawców. Jak coś powiększa nawet 20x to już jest dużo a co dopiero 100x – to by było tym widać przy optyce dosłownie główkę zapałki z kilometra a guzik realnie będzie widać.

    Moja myśliwska ma 10×50 i przez nią dokładnie i dalej widać niż tych 80×90 to są kpiny i nabijanie przez sprzedawców ludzi w butle. Bardzo dobrze, że napisaliście ten artykuł, ludzi trzeba uświadamiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: