Lornetka Alpen 10 x 80 x 50 – Opinia

Lornetka alpenLornetka Alpen 10x80x50. Jest to duża profesjonalna lornetka  o mocy przybliżania od 10 do 80 razy i jasności soczewek 50. Są to bardzo dobre parametry przybliżające i widokowe. Testowana lornetka Alpen posiada regulację prawego oka, aby dostroić soczewkę do własnych potrzeb i wzroku.

Także jest w niej otwór na montaż statywu – duże powiększenie bez statywu jest skokowe przez ruchy dłoni wynikające z naturalnych drgań rąk.

Lornetka Alpen posiada płynną regulację przybliżenia kierowanego wajchą. Także w standardzie jest dostrajanie obrazu do naszego wzroku na obu soczewkach jednocześnie przez pokrętło.

Lornetka Alpen 10x80x50 waży sporo, bo około 1,15 kg. Jest to sporych rozmiarów sprzęt optyczny o dobrej klasie. Całość lornetki jest ogumowana, co zapewnia jej lepszy chwyt ale także i ochronę przed uszkodzeniem.

Posiada zaślepki na wszystkie soczewki także gumowane. Podczas mocnego przybliżenia obraz jest dobrze krystaliczny, jednakże widać jakby przez bardzo lekką mgłę. Jest to spowodowane albo na skutek dużej odległości lub soczewek które błędnie odbierają obraz.

Lornetka Alpen sprawia bardzo dobre wrażenie podczas testów i jej moc przybliżania jest naprawdę bardzo duży.  Jest to dobra klasa lornetek mimo swojej atrakcyjnej ceny. Lornetka jest sprzedawana z pokrowcem, zaślepkami i paskiem a także ściereczką do czyszczenia soczewek. Produkcja lornetki Alpen jest niemiecka.

Opinia: Lornetkę Alpen można polecić szczególnie przez to, że jest wykonana bardzo starannie. Także jej parametry techniczne są bardzo dobre a jakość wykonania precyzyjna. Lornetka sprawuje się bardzo dobrze i jest wykonana trwale przez co nie ma prawa się zniszczyć przez długie lata normalnego użytkowania.

Minusem można określić tylko to, że w dużym przybliżeniu obraz zachodzi bardzo lekką mgiełką. Rozstaw soczewek może być dla niektórych osób za szeroki, po za tym warto polecić Lornetkę Alpen. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.