Łuk Sportowy EAGLE – Opinia

Łuk EagleŁuk Sportowy EAGLE o długości 140 cm. Majdan został wykonany z tworzywa o bardzo elastycznym i sprężystym działaniu – materiał jego budowy to włókno szklane, wzmacniane.

Korpus jest lekki, pomimo swojej rozpiętości (140 cm). Budową nawiązuje do tradycyjnych czyli bez-bloczkowych.

Łuk sprzedawany w zestawach, 1 Majdan, 1 tarcza, 2 strzały i kołczan, cięciwa oraz ochraniacz na przedramię wykonany z tworzywa. Posiada on naciąg do 14 kg – to naprawdę duża moc oddawanego strzału, która także wpływa na zasięg strzały.

Dobre rozwiązanie stanowi mostek na prowadzenie strzały, który zarazem jest uchwytem ułatwiającym oddanie celnego strzału.

Z łuku Eagle można strzelać z dowolnej ręki – uchwyt jest oburęczny, mostek ma podpórkę na strzałę z dwóch stron. W rzeczywistości to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dodatki do niego po za samymi strzałami i cięciwą są mało istotne, mowa o ochraniaczu, pokrowcu i tarczy z tekturki.

Zasięg strzały łuku Eagle to około 50 m. Ma on wygląd bardziej młodzieżowego, przez zastosowane kolory ale nie ustępuje osiągnięciami nawet tym bloczkowym. Materiał tworzący majdan jest bardzo wytrzymały i się nie odkształca, to kolejna duża zaleta. Łuk można określić jako celny i prawidłowo działa podczas całej pracy strzeleckiej.

Cena łuku także stanowi atrakcję,  jest znacznie tańszy od nowoczesnych blokowych na rolkach, mimo że praktycznie nie ustępuje im w osiągach w tej klasie sprzętu.

Największe plusy to jego atrakcyjna cena jak i dobre osiągi, oraz dobra wytrzymałość. Bardzo dużym udogodnieniem jest zastosowanie podpórki dla osób lewo i prawo ręcznych.

OpiniaŁuk Eagle warto polecić wszystkim do rekreacji, na pewno nie będzie się zawiedzionym. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: