Maca razowa firmy Kupiec – Opinia

Maca razowa kupiecMaca razowa produkowana przez firmę Kupiec to produkt jaki można znaleźć w dziale ze zdrową żywnością w różnych sklepach. Przykładowe opakowanie mieści w sobie 160 gramów produktu czyli 14 osobnych plastrów określanych jako porcje.

Smakowo wypada ona podobnie jak wszystkie inne produktu tego typu o podobnym składzie – co powinno cieszyć, gdyż nie ma aromatów i sztucznego podsycania smaku.

Skład macy razowej od Kupiec: mąka pszenna, mąka żytnia razowa 30%, woda oraz sól. Jak widać nie ma składników problematycznych. Jednakże maca razowa to słowo na wyrost gdyż mąka tego typu stanowi tylko 30% – więcej jest zwykłej pszennej.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu to: wartość energetyczna 380 kcal, białko 11,5 g, węglowodany 80 g w tym cukry 8 g, tłuszcz 0,5 g w tym kwasy nasycone 0,02 g, błonnik 5 g oraz sód 0,5 g. W normach GDA produkt jest więc dobrze sproporcjonowany.

Naszym zdaniem produkt ten można określić jako dobry pod względem wykonania oraz przydatności dla zdrowia. Natomiast dość sporym problemem może okazać się jego cena. Tego typu żywność produkuje się w bardzo prosty sposób i koszta wytwarzania nie są wysokie. Cena natomiast tego produktu jest wysoka.

Standardowo można powiedzieć że producenci to co jest zdrowsze mają znacznie drożej mimo niskich kosztów produkcji, w przeciwieństwie do pozostałych asortymentów – co nie jest zbyt miłe dla kieszeni konsumentów dbających o zdrowsze pożywienie.

Mimo wszystko maca razowa firmy Kupiec jest produktem godnym polecenia i sprawdzenia go samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: