Markizy Hit o smaku czekoladowym – Opinia

Markizy ciastka HitMarkizy o nazwie Hit są produkowane przez firmę Bahlsen. Przykładowe opakowanie może mieścić w sobie 220 gram produktu.

W smaku wypadają Hity bardzo dobrze, aczkolwiek nie do końca podoba nam się ich skład – są w nim elementy uznawane za kontrowersyjne pod względem zdrowia.

Warto także odnieść się do ceny tego produktu – ogólnie można określić ją na drogą. Są to jedne z droższych markiz tego typu dostępnych w sklepach, mimo że nie najdroższe.

Skład markiz Hit: mąka pszenna, cukier, tłuszcz roślinny, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, syrop glukozowo – fruktozowy (powiązany z otyłością brzuszną i chroniczną), serwatka w proszku, substancje spulchniające węglany amonu i węglany sodu, czekolada w proszku 0,1 % (totalnie mało), sól, regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego, mleko w proszku odtłuszczone, emulgator lecytyna i aromaty nie określone jakie, jajka w proszku.

Wartość odżywcza w 100 ramach produktu to: energia 503 kcal, białko 6,2 g, węglowodany 62,3 g w tym cukry to aż 31,4 g, tłuszcz 9,2 g w tym kwasy nasycone 6,4 g, błonnik 0,9 g oraz sód 0,2 g. Jak widać cukier stanowi tam aż 31,4 % zawartości – bo gramy można zamienić na wskaźnik procentowy. Także są bardzo wysoko kaloryczne – podobna ilość energii jak w chipsach.

Naszym zdaniem jest to produkt ciekawy aczkolwiek przez niektóre elementy zawarte w składzie nie jest on godny polecenia. Warto pamiętać że zdrowie posiada się tylko jedno. Dodatkowo warto wspomnieć że zarówno pod względem ceny jak i składu są lepsze produkty tego typu.

Warto samemu wyrobić swoje zdanie o tym produkcie, my sami go na chwilę obecną nie polecamy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Oracz Leszek

    Niestety od czasu do czasu kupuję te markizy, w smaku są bardzo fajne i to jest ich wada bo można się uzależnić. Inna sprawa że na opakowaniu wyglądają one jak by były pełne nadzienia a one jest gdzieś kropeczka w środku dwóch ciastek – to jest zwykłe oszukiwanie klientów. Tak czy inaczej co jakiś czas truje się nimi bo mi smakują.

  2. Smardz

    Coś mają w sobie że ich nadzienie uzależnia. Także jestem ich ofiarą bo kupuje je całkiem często. Już na pewno kilkaset złotych na nie poszło w ciągu ostatnich 3 lat. Cenowo wychodzą dość drogo ale w smaku co dziwne inne konkurencyjne nie mogą im dorównać – mowa o czekoladowych. Także nadal sobie je jadam aż do znalezienia lepszej alternatywy albo cenowo albo smakowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.