Markizy Sandwich Biscuits firmy Oatland – Opinia

Markizy outlandMarkizy firmy Oatland o nazwie Sandwich Biscuits posiadają dwa smaki, czekoladowy oraz waniliowy. Obie paczki produktu nieznacznie się różnią w składzie. Pakowane są po 500 gram w tubie. Produkt wytworzono dla popularnego marketu Tesco.

Skład markiz generalnie jest nie jest zły pod względem zdrowia i trudno się do czegoś kategorycznie przyczepić po za tym, że są bardzo słodkie oraz według składu praktycznie są bez smakowe o czym w dalszej części artykułu.

Skład produktu: Ciastka z kremem 38% o smaku czekoladowym. produkt może zawierać pszenicę i gluten oraz śladowe ilości różnych orzechów. Skład właściwy markiz: mąka pszenna, cukier (druga pozycja oznacza że jest go bardzo dużo), tłuszcz roślinny (należny żywić nadzieję że nie jest utwardzony), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu 4,5 %, syrop glukozowy – czyli kolejny dodatek słodzący, substancja spulchniająca wodorowęglan amonu, sól, mleko odtłuszczone w proszku, emulgator – lecytyna słonecznikowa, aromat.

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt że markizy o smaku czekoladowym oraz te o smaku waniliowym różnią się tylko jednym składnikiem a mianowicie aromatem – więc można od razu sobie zadać pytanie – skąd się bierze smak tych markiz. Otóż jest on oczywiście uzyskiwany sztucznie.

Markizy w składzie nie mają tego środka, a więc produkt traci na tym bardzo dużo jakości. Na opakowaniu także znajduje się wizerunek markiz z których aż wycieka nadzienie – okazuje się jednak że wszystkie one mają dość skąpo nadzienia i jest on głęboko ukryty pod ciastkiem, jest go mało.

Wartość odżywcza w 100 gramach: Kalorie 455 – 460 kcal,biało 4,4 – 5,5 g, węglowodany 73,6 – 77,3 g – w tym cukry 36,8 – 41,4 g, tłuszcz 14,7 – 15,1 g – w tym kwasy tłuszczowe nasycone 8,1 – 8,3, kwasy tłuszczowe jednonasycone 4,7 – 5,1 g, kwasy tłuszczowe wielonasycone 1,6 – 1,7 g, błonnik 1 – 2,3 g, sód 0,2 g, sól 0,4 -0,5 g.

Ciastka są kruche i niezbyt twarde. Smak markiz można określić w przypadku czekoladowych jako dobry, natomiast w waniliowy jako mierny. Produkt można określić jako średni – skład nie budzi jakiś dużych zastrzeżeń względem zdrowia ale budzi względem smaku osiąganego w sposób sztuczny, a nie taki jaki powinien wynikać z składników naturalnych.

Ogólnie produkt markizy Sandwich Biscuits jest warty wypróbowania i oceniania sememu. Warto przed zakupem innego produktu tego typu także sprawdzić skład i je porównać – bo często te o smaku zdecydowanie lepszym od wspomnianych markiz mają znacznie gorszy skład, pod względem składników podejrzewanych za szkodliwe lub określone szkodliwymi dla zdrowia.

Także mowa tutaj o bardzo popularnych markach jakie można zobaczyć w reklamach telewizyjnych. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *