Maszynka do strzyżenia włosów Clatronic HSM 3430 – Opinia i Test

Maszynka 3430Maszynka do strzyżenia włosów firmy Clatronic o modelu HSM 3430. Jest to produkt o dość mocno budżetowej cenie – czyli po prostu jest stosunkowo tani na tle konkurencyjnych marek o podobnych rozwiązaniach technologicznych.

Głowica maszynki jest wykonana ze stali szlachetnej i nierdzewnej o dobrym wykonaniu noża tnącego włosy. Dzięki niej włosy są cięte równo i bez szarpania oraz zbytnego spowolnienia pracy. Długość cięcia włosów jest regulowana za pomocą nakładek wykonanych z tworzywa sztucznego. Można wybrać długości strzeżenia takie jak 3, 6 oraz 9 i 12 mm – nasadki działają podobnie jak grzebyk wprowadzające włosy do skrócenia.

Głowica w zestawie ma także nasadkę zabezpieczającą przed zniszczeniem podczas transportu lub magazynowania, także jest ona wykonana z tworzywa sztucznego. Urządzenie posiada haczyk do zawieszenia przykładowo na wieszaku. Warto wspomnieć o tym, że kształt maszynki jest tak wyprofilowany, aby bardzo wygodnie się ją trzymało. Na korpusie ma rodzaj tworzywa zapewniającego lepszy chwyt przypominający odrobinę gumowanie.

Zasilana jest bezpośrednio z gniazdka elektrycznego z pominięciem akumulatorów jakich nie posiada – co może być przez wiele osób odebranych jako zaleta – akumulatory wbudowane dość szybko się psują i tutaj ten problem nie wystąpi. Także posiada ona wajchę do regulowania długości ostrza do większej precyzji cięcia włosów i ich modelowania. Producent zaleca ją do obcinania włosów jak i kształtowania brody.

Maszynka Clatronic HSM 3430 w zestawie poza wspomnianymi wcześniej elementami także posiada małą szczoteczka do szyszenia głowicy z odciętych włosków.

Całość jest zasilana napięciem 230 do 240 V o częstotliwości 50 Hz. Pobór prądu urządzenia to do max 10 Wat. Całe urządzenie posiada 3 letnią gwarancję producenta. Producent pisze że Clatronic HSM 3430 posiada mocny silnik obrotowy o dużej wydajności oraz żywotności działania (jest to kłamstwo nie ma tam żadnego silnika obrotowego tylko układ zwojów jaki wytarza pulsacyjne pole magnetyczne) – czas gwarancji przedłużony do 3 lat może to domyślnie potwierdzać.

Warto także wspomnieć o możliwych problemach z maszynką. Mianowicie podczas dłuższego z niej korzystania dość mocno się ona nagrzewa, może to powodować spory dyskomfort podczas jej trzymania. Także podczas działania, szczególnie gdy robimy to dłuższy czas, może nastąpić mrowienie ręki poprzez to, że mocno ona wibruje podczas swojej pracy.

Ostatnią cechą problematyczną jaką stwierdziliśmy jest fakt, że gdy ścięte włosy dostaną się pod głowicę tnącą maszynka przestaje ciąć włosy – trzeba rozkręcać głowicę aby ją oczyścić (zdejmować górną nakładę mocowaną na dwie śrubki) aby całość ponownie działała prawidłowo.

Warto wspomnieć także o firmie Clatronic – jest to trochę mniej znana marka jaka powstała podobno w 1889 roku oraz jaka w 1991 roku rozpoczęła swoją działalność także w Polsce.

Opisywana maszynka naszym zdaniem jest niezła i ogólna opinia o niej jest jak najbardziej dobra. Koniecznie warto zwrócić uwagę na jej niską cenę oraz długą gwarancję – te elementy są dobrym połączeniem w stosunku jakość względem niskiej ceny. Zapraszamy do kolejnych tematów i testów oraz opinii w serwisie.

2 komentarze

  1. Pawlito

    Ta maszynka ma wiele różnych nazw, może być pod marką esperanza jak i zupełnie innymi także. Ten sam kształt, ten sam wygląd tylko modele i marka inna a to nadal to samo. Bardzo dobra a nawet rewelacyjna jak na swoją cenę. Służyła mi pierwsza ponad 2 lata bez konserwacji, teraz kupiłem identyczną innej firmy (to jest to samo) tak samo tanio i też działa super.

  2. Syriusz Maciej

    Także kupiłem innej firmy a mianowicie Esperanza, ale dokładnie to jest to samo. Na razie działa bez problemu już ponad pół roku. Strzyże bardzo szybko i bez ciągnięcia. Co około 3 strzyżenie smaruje otrze wazelinowym olejem z zestawu. Na razie jestem z niej bardzo zadowolony. Tnę zawsze na zapałkę więc nie robię tym żadnych wzorków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.