Maszynka do strzyżenia włosów Esperanza Gallant – Opinia i Test

Maszynka do wł2osów Esperanza GalantMaszynka do strzyżenia włosów firmy Esperanza o modelu Gallant EBC001 a także EBC005 – w rzeczywistości te dwa oznaczenia odnoszą się do tego samego produktu. Co więcej te samo urządzenie może być także określane innymi znakami i markami – na przykład inna firma Clatronic HSM 3430 i inne. Urządzenia te tworzy prawdopodobnie jeden producent, i różne inne firmy nanoszą na nie swoje oznaczenia a także określają odmiennymi modelami – mimo, że nadal to to samo urządzenie.

Maszynka jest zasilana sieciowo – czyli z gniazdka elektrycznego. Zasilanie 220-240V i 50 HZ o mocy maszynki 10 Wat. Przewód zasilający posiada długość około 1,5-16 metra.

W zestawie otrzymujemy maszynkę do strzyżenia włosów Esperanza Gallant (EBC001 lub EBC005), 4 nakładki grzebieniowe na ostrze dystansujące długość strzyżenia, pędzelek do oczyszczania ostrzy, małą buteleczkę oleju wazelinowego, instrukcję obsługi, nakładkę ochronną na ostrze oraz oryginalne opakowanie.

Maszynka posiada dźwignię do regulacji długości cięcia – podczas strzyżenia bez założenia żadnej końcówki także można regulować wysokość cięcia. Cała regulacja minimalna to około 1,2 mm bez nakładki. Następnie z nakładkami 3, 6, 9 i 12 mm. Jeśli ktoś nastawia się, że będzie nią także mógł się golić – to od razu warto powiedzieć, że nie da rady. Także nie nadaje się ona do modelowania blisko skóry brody czy wąsów. Powodem tego są krzywizny głowy i zbyt szerokie cięcie maszynką – około 4 cm.

Maszynka do strzyżenia Esperanza Gallant posiada na obudowie haczyk do wieszania na wieszaku. Także jest w niej widoczny przycisk przesuwny włączający urządzenia i wyłączający (ON / OFF). Wymiary urządzenia to około 18 x 6 x 4,5 cm.

Głowica urządzenia jest wykonana z stali nierdzewnej szlachetnej – ostrza są bardzo dobrze naostrzone. Nie ma najmniejszych problemów z cięciem włosów w bardzo płynny sposób. Nie powstaje podczas korzystania żadne szarpanie. Czystość jest łatwo utrzymać za sprawą dołączonego pędzelka. Po bardzo częstym i kilkumiesięcznym korzystaniu, może dostać się trochę włosów pod zabezpieczenie z gąbki. Łatwo jest jednak to rozkręcić zwykłym śrubokrętem i oczyścić środek maszynki.

Należy pamiętać aby ją systematycznie oliwić olejem wazelinowym na ostrzach – powinno się to wykonywać nie rzadziej niż raz na co drugie strzyżenie. Wystarczą dwie krople na ostrze i uruchomienie pracy urządzenia, aby się samoistnie olej rozprowadził.

W obsłudze maszynka do włosów Esperanza Gallant jest bardzo prosta. Jednakże przede wszystkim nadaje się do włosów na głowie a znacznie mniej mniejszych i bardziej skomplikowanych wzornictw takich jak wąsy czy broda. Sporą zaletą jest fakt, że nie ma w niej możliwości przycięcie skóry – nawet bez założenia żadnej nakładki na ostrze.

Waga urządzenia to około 600 gram. Posiada silnik – który pracuje dość głośno. Maszynka dość intensywnie wibruje w dłoni. Podczas długiego korzystania można poczuć lekkie mrowienie w dłoniach od wibracji. Silnik maszynki jest bardzo wytrzymały, praktycznie nie ma co się w nim zepsuć. Podczas długiej pracy urządzenie się dość mocno nagrzewa.

Obudowa jest stosunkowo ergonomiczna, dość łatwo się ją trzyma i prowadzi podczas używania. Także ma dobre zabezpieczenie przed wypadnięciem z dłoni podczas korzystania. Rozwiązania konstrukcyjne są na dobrym poziomie.

Ogromną zaletą Esperanza Gallant jest jej cena – jest to naprawdę jedno z najtańszych urządzeń do strzyżenia włosów. Mimo wszystko sprawdza się bardzo dobrze. Nie ma najmniejszych problem podczas korzystania. Jej sprawność powinna wynosić kilka lat co generuje spore oszczędności.

Po teście jaki przeprowadziliśmy (około 10 strzyżeń) możemy wystawić mu opinię jako produkt warty zakupu. Jego jakość i względem tego dobra cena jest bardzo korzystna. Zdecydowanie polecamy do prostego strzyżenia włosów i przede wszystkim do tego działania. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

  1. NemoCaptin pisze:

    Te tanie maszynki do strzyżenia włosów naprawdę dają radę. Też kupiłem już dość dawno coś tego typu. Do dzisiaj po paru latach nadal jej używam i działa bez problemu. Miałem wcześniej philipsa i się zepsuła po około dwóch latach a był ponad 10x droższa niż opisywany tutaj model. Także cena nie wyznaczy jakości a często samą markę.

  2. Krzysiek Kurek pisze:

    Właśnie tym się udowadnia, że niekoniecznie co jest tanie będzie złe. W przypadku takich maszynek faktycznie niska cena nie oznacza, że są gorsze. Samemu miałem coś podobnego, działała kilka lat. Uszkodzenie nastąpiło po przez wyrobienie elementu, który poruszał ostrzem – ale to po wielu latach używania. Esperanza ogólnie tania firma a to jest jej bardziej udany produkt. Także mogę polecić ich torby na aparat.

  3. Alexy Moskit pisze:

    Ma tą maszynkę już ponad dwa lata. Nadal działa jak nowa. Bardzo ostra i strzyże włosy jak brzytwa. Oliwie ja tylko raz na 10 użyć. Moim zdaniem jest bardzo dobra. Na pewno trwała i wykonana dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: