Mata masująca wibracyjna Medivon Vibra Cloud – Opinia i Test

Mata masująca Medivon Vibra CloudMata masująca Medivon Vibra Cloud – to stosunkowo tani, ale dobrze wykonany produkt do masażów wibracyjnych całego ciała. Jest to mata pełna – czyli posiadająca długość na całą sylwetkę przeciętnego wzrostu użytkownika.

Urządzenie posiada moc deklarowaną 30 W – o zasilaniu sieciowym 230 V (wtyczka z zasilaczem do standardowego gniazdka elektrycznego). Waga maty to określane przez producenta około 2,5 kg.

Mata posiada 12 silników wibracyjnych – czyli tak zwanych punktów masujących. Warto jednak pamiętać, że silniki wibracyjne działają na zupełnie innych zasadach niż Shiatsu. Silnik wibracyjny nie skupia działania tylko na obszarze pracy, ale promieniuje pracą na spory obszar ciała – za sprawą wibracji. 12 silników, jest bardzo dobrą ilością elementów wibracyjnych – rozłożonych równomiernie na całej długości maty (ciała).

Medivon Vibra Cloud posiada 4 strefy masujące – czyli podział na sekcje pracy silników. Jest to pokrycie na obszarze barków, pleców, ud z tyłkiem oraz łydek. Można sterować pracą każdej z tych sekcji z osobna za sprawą pilota.

Urządzenie to posiada 3 poziomy siły intensywności (mocy) pracy silników wibracyjnych. Skoki mocy między poziomem 1 a następnym – są zauważalne, ale stanowią około 15 – 20% wzrostu intensywności. Wydaje się to sensownym rozwiązaniem. Siłę ogólnej mocy maty, można określić jako dobra – ale nie jest najmocniejsza, jaką miałem do tej pory. Jej współczynnik mocy względem znanej mi najmocniejszej – stanowi około 70%. To jednak jest nadal bardzo dobry wynik.

Warto wspomnieć – że silniki w tej macie pracują równo oraz bardzo synchronicznie. Jest to ogromna zaleta. Dodatkowo Medivon Vibra Cloud ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jej praca silników jest wyjątkowo cicha. Dzięki temu, można się na niej naprawdę zrelaksować.

Funkcje grzania w odcinku lędźwiowym określam jako słabe. Na razie nie spotkałem się z matami, które grzeją mocno. Raczej wszystkie mają albo niezauważalne grzanie lub znikome. W tym przypadku w mojej ocenie jest ledwo zauważalne. Czyli jak w większości produktów tego typu.

Mata masująca wibracyjna ma wbudowany timer czasu pracy. Wyłączy się automatycznie po 15 minutach. Zachęcam do przeczytania artykułów lub obejrzenia filmów – które napisaliśmy o matach masujących. Korzystanie z nich, powinno opierać się na pewnych założeniach.

Mata wibracyjna Medivon Vibra Cloud posiada bardzo dobre oddychające poszycie wykonane z siatkowania. Poszycie w tym produkcie jest naprawdę estetyczne i dobrze wykonane. Mało jest produktów o tak dobrej jakości poszycia. Mata jest dzięki temu też grubsza i dobrze wyścielona zmiękczającą pianką.

Z urządzenia można korzystać zarówno na leżąco jak i siedząco. Jednakże korzystniejsza forma zdrowotna – zawsze jest leżąca w tego typie urządzeń.

Mata masująca wibracyjna Medivon Vibra Cloud – posiada 5 programów / trybów masowania. Każdy różni się formą wykonywanego masażu i zmienną częstotliwością oraz pracą w sekcjach silników. Programy są wyraźne i dobrze skoordynowane. Jednakże nie jest to największa paleta różnorodności wykonywanych masaży. W innych urządzeniach takie programy potrafią – na każdym typie mieć kilka rodzajów zmiennych układów działania masażu. W tym przypadku, jest to sprowadzone do dość uproszczonej formy. Jednakże dla większości osób na pewno zdecydowanie wystarczającej.

Pilot urządzenia jest dobrze wykonany. Widać na nim dokładnie wybierane programy i tryby pracy. Jest on także podłączony jednym kablem – to zaleta, tanie maty mają często dwa kable do pilota. Ten natomiast jest tylko do sterowania matą, a nie dodatkowo jej zasilania przez przedłużacz.

Wymiary maty masującej Medivon Vibra Cloud to 57 cm szerokości oraz 167 cm długości. Za to nowe urządzenie dałem 268 złoty (2023 rok). Myślę, że jest zdecydowanie warta swojej ceny.

Wykonana jest dokładnie oraz pracuje płynnie i cicho. Ogólnie widać jej względnie wysoką jakość wykonania, praktycznie w każdym istotnym aspekcie. Bez wątpienia mogłaby mieć bardziej zróżnicowane programy – tym bardziej, że jest to przecież sam zapis konfiguracji uruchamiania silników na płytce. Niestety producenci tych sprzętów skąpią takich wygód – na więcej niż 5 programów masujących.

Zdecydowanie możemy polecić matę masującą wibracyjną Medivon Vibra Cloud. Jest to dobrze wykonane urządzenie o cichej i skoordynowanej pracy. Mimo tego, że nie jest najsilniejsza – sprawdza się naprawdę dobrze. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie oraz komentarzy.

3 komentarze

  1. Bursza Krzysztof pisze:

    Najbardziej zawsze mnie rozśmieszają te opisu sprzedawców. Renomowanej firmy – czyli firmy, która nie ma nawet strony www. Dobrze przedstawiony sprzęcik. Akurat nie wiem czy go zakupię dla siebie, bo bardziej szukam czegoś takiego jak na fotel. Ta niby może być też na siedząco, ale wtedy będzie za długa. Potrzebuję czegoś do auta. Bardziej aby korzystać w czasie postojów. Często mam bardzo spięte barki i mięśnie przez długą jazdę.

  2. Kidzek pisze:

    Medivon mam inny produkt, pistolet do masażu. Bardzo dobrze wykonany i działa już długi czas bez problemów. ogólnie firma ta ma swoją stronę, a tego przedmówca widać nie sprawdził. A Medivon to całkiem dobra firma, ich sprzęty naprawdę są dość dobre. Ja bym polecał, bo wykonanie mają jak pisał autor tematu dobrze wykonane.

  3. AnitaS pisze:

    Dobre są takie wibracyjne aparaty. Obecnie nie mam żadnego ale na pewno kupię. Pamiętam jak dawniej miałem to faktycznie mięśnie miałem bardziej rozluźnione. Stres jest rozbijany na takich sprzętach. Bardzo pomagają po pracy i ogólnie w stresie. Zawsze na nich czytałem książkę podczas korzystania. Moja mata poprzednia się zepsuła dopiero po około 8 latach użytkowania, a była eksploatowana bardzo często. Mogę zdecydowanie polecić tego typu urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *