Menadżer plików komputera Double commander – Opinia

Manager plikówProgram Double commander do obsługi plików komputera to bardzo przydatne narzędzie. Ułatwia on pracę oraz nawigację i działania na plikach komputera. Posiada on w sobie dwa okna z których każde może obsługiwać dodatkowe zakładki dysków czy folderów.

Program jest lekki i bardzo prosty w obsłudze. Oprogramowanie to kolejne narzędzie na podobieństwo najbardziej znanego “total commandera”.

Double commander jest darmowym programem działającym bezawaryjnie oraz szybko. Jest on dobrze przetłumaczony w języku Polskiem i całkowicie bezpłatny. Posiada w sobie większość elementów znanych z innych menadżerów plików tego typu.

Program posiada w sobie auto odświeżanie widoku okna przy każdych zmianach w plikach. Potrafi się on na niedługą chwilę przycinać podczas odświeżania danych.

Opcje konfiguracji, zapewniają bardzo dobre dopasowanie wizualne programu do własnych potrzeb. Można w nim edytować w całości wygląd programu i style wyświetlania informacji a także klawisze funkcyjne. Program jak każdy tego typu, może pokazywać pliki ukryte i systemowe. Można w nim dokonywać prostych zmiana we wielu plikach.

Menadżer plików komputera Double commander jest zdecydowanie ciekawą pozycją wartą polecenia. Jest on lekki i mimo swoich kilku niedociągłości i tak sprawuje się bardzo dobrze.

Współpracuje bezproblemowo z zainstalowanymi pakerami na komputerze oraz ma wbudowany system FTP – jednakże do tego tupu działań służą inne bardziej przystępne programy, przeznaczone tylko do obsługi protokołu FTP co będzie znacznie bardziej bezpieczne.

Do prostej obsługi i działań na plikach komputera Double commander jest programem całkowicie wystarczającym i sprawiającym miłe wrażenie. Jeśli potrzebuje się szerszego zakresu działań to warto zainteresować się płatnym ale nadal najpopularniejszym Total comanderem.

Ma on znacznie szersze możliwości rozbudowy działań po przez liczne dodatkowe wtyczki. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Timon pisze:

    Nie powiem, że ten menadżer plików jest dobry – bo jest najlepszy. Znaczy dla mnie jest Double Commander najlepszy a na przykład mój brat używa już Unreala. Kwestia kto jakie ma wymagania lub potrzeby estetyczne. Dla mnie ten jest super a szczególnie wersja przenośna. Mam go na swoim sprzęcie już chyba ponad 8 lat. I fajnie bo jest często aktualizowany.

  2. Tomson pisze:

    Double commander to genialny, a zarazem prosty program. Mam go od kilku lat i nie potrzeba żadnego innego. Działa bardzo szybko, ma częste aktualizacje oraz doskonałe ułatwia pracę na plikach. Nie widziałem lepszego programu co do prostoty i elastyczności okna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *