Miasto Choszczno – Atrakcje turystyczne

Atrakcje ChoszcznaChoszczno to miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. W miejscowości znajduje się bardzo wiele ciekawych atrakcji turystycznych.

Na szczególną uwagę zasługuje jezioro Klukom usytuowane w samej miejscowości, w około jeziora jest bardzo ładna i dobrze zrobiona oraz zadbana trasa turystyczna – idealna do spacerów oraz jazdy rowerem. Okolice jeziora są bardzo dobrze zagospodarowane.

Od strony miasta istnieje strzeżone duże kąpielisko z urokliwymi kładkami nad wodą. Jest to czyste miejsce pod stała kontrolą ratowników i służb porządkowych. Jezioro ma czystą przejrzystą wodę – łączy się one z innym przez mały kanał który można pokonywać kajakiem. Nad jeziorem można także łowić ryby – do czego istnieje wiele specjalnie przystosowanych kładek.

Po przeciwnej stronie jeziora od miasta także znajduje się mniejsze kąpielisko – tym razem niestrzeżone ale również ładnie zagospodarowane, blisko niego znajdują się atrakcje dla dzieci w postaci ciekawego placu zabaw w ćwiczeniu równowagi.

Po za samym jeziorem w Choszcznie istnieje cała gama różnych innych atrakcji turystycznych. Miasto obfituje w różnego rodzaju pomniki, zieleńce oraz miejsca do spacerów i wypoczynku na łonie przyrody.

Na szczególna uwagę zasługują między innymi w Choszcznie: wieża ciśnień, urząd miejski, dom kultury i rzeźby w jego otoczeniu, mały barbakan oraz pozostałości po murach miejskich. Warto także zobaczyć dużą fontannę w mieście oraz zabytkowy kościół w którego otoczeniu znajduje się wiele pomników w tym papieża.

W Choszcznie znajduje się także warty odwiedzenia skwar holenderski, Choszczeńska Aleja Gwiazd, Górę Żydowską, Lipę Siedmiu Braci związaną z legendą, wały piastowskie, Kościół gotycki pod Wezwaniem Najświętszej Marii Panny z XIV w.

Niedaleko Choszczna znajduje się profesjonalne pole golfowe. Na jeziorach można pływać statkiem spacerowym lub innym sprzętem wodnym. W samym mieście niedaleko jeziora jest także pływalnia miejska z z basenem sportowym i rehabilitacyjnym z biczami wodnymi, jacuzzi, zjeżdżalnia wodna, sauny, solaria i siłownie.

Choszczno to doskonała miejscowość dla turystyki rowerowej i pieszej. Miasto można ocenić na bardzo zadbane i mające ogromne ilości atrakcji turystycznych. Zdecydowanie warto odwiedzić tą miejscowość. Zapraszamy do kolejnych tematów.


ChoszcznoChoszczno kosciół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *