Miasto Goleniów – Atrakcje turystyczne

Atrakcje goleniowaGoleniów jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim. Jest to miejscowość o bardzo bogatym zasobie atrakcji turystycznych. Samo miasto jest wizualnie bardzo atrakcyjne i estetyczne.

Goleniów i jego gmina słynie z bardzo dużej lesistości – w bezpośrednim otoczeniu miasta jest słynna rozległa Puszcza Goleniowska. Miejscowość jest zadbana i co więcej posiada bardzo wiele ciekawych miejsc do obejrzenia.

W całym Goleniowie można spotkać dziesiątki różnego rodzaju drewnianych świątków porozmieszczanych po całym mieście, przypominają one zazwyczaj ludzi lub twory człowieko-podobne. Są to ciekawe rzeźby wykonane w ładny sposób. Miasto przecina rzeka inna, która jest ładnie wyeksponowana – nad jej brzegiem biegną liczne trasy spacerowe.

Wielką atrakcją miasta są takie zabytki i i inne ciekawe miejsca jak: 1 – obronne mury miejskie zachowane w bardzo dobrym stanie, 2 – Brama Wolińska z 14 wieku wybudowana w stylu gotyckim, 3 – Kościół świętej Katarzyny z 15 wieku. 4 – Spichlerz z 18 wieku.

5 – port rzeczny. 6 – Ciekawa wizualnie jest także kolejowa wieża wodna z 1912 roku. 7 – Koniecznie trzeba także zobaczyć budynek poczty z 19 wieku oraz 8 – Zakład karny – najlepiej od zewnątrz. 9 -Przy obronnych murach miejskich jest także Baszta Prochowa i Baszta Mennicza.

Ciekawostką są także 10 -Kościół św. Jerzego o nowoczesnym kształcie – nowoczesny i pomnik papieża tuż obok kościoła. 11 – Gimnazjum numer 1 o zabytkowej konstrukcji.

W Goleniowie warto także zobaczyć wszystkie parki miejskie w których znajduje się bardzo duża ilość drewnianych rzeźb – rzeźby te nożna spotkać nie tylko w parkach ale i innych miejscach miasta. Warto obejrzeć przed urzędem miejskim samolot wojskowy – jest on postawiony jako pomnik.

Koniecznie będąc w Goleniowie trzeba zobaczyć Dom dziejów ziemi Goleniowskiej z ciekawymi eksponatami miejscowości. Warto także zobaczyć fontannę w centrum miasta i szlaki spacerowe nad inną niedaleko spichlerza.

Ciekawym obiektem jest także odkrywka archeologiczna na miejscu dawnego kościoła kaplicy św. Jerzego – obecnie miejsce z pomnikiem wykonanym z różnych elementów o wartości historycznej. Goleniów jest miastem bardzo ciekawym pod względem turystycznym, zdecydowanie warto odwiedzić tą miejscowość i zwiedzić jej najciekawsze miejsca. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

GoleniówGoleniówGoleniówGoleniówGoleniówGoleniów parkGoleniów archeologiaGoleniów parkGoleniów spichleżGoleniów mury obronneGoleniów mury obronneGoleniów fontannaGoleniów spacerGoleniów kościółGoleniów wóz strażackiGoleniów puszcza
Goleniów  kościółGoleniów żeźbaGoleniów żeźbaGoleniów żeźbaGoleniów żeźbaGoleniów żeźbaGoleniów bramaGoleniów dzwonGoleniów kościółGoleniów spacerGoleniów pomnikGoleniów pomnikGoleniów miastoGoleniów wieża ciesnieńGoleniów żeźbaGoleniów żeźbaGoleniów parkGoleniów puszcza

Jeden komentarz

  1. Biekerownia pisze:

    mi bardzo się podoba miasto Goleniów. Mam wrażenie że jest tam dużo zieleni oraz życie toczy się tak spokojniej bez tego gwaru dużych miast. Może trudniej tam o prace w przemyśle ale za to istnieją inne alternatywy. Do zwiedzania super miejsce, na dokładne zwiedzenie wszystkiego co ciekawe potrzeba tak około 2 dni. Jedno z niewielu miejsc jakie mi się bardzo podobały podczas podróży rowerowej po kraju. Super też, że nie ma tam jakieś mega ruchu ulicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *