Miejsca odpoczynku ułatwiające nawiązywanie nowych znajomości

Budowa ciałaW wielu miastach powstają miejsca odpoczynku w postaci ławek czy leżaków, jakie ułatwiają nawiązywać nowe znajomości. Dzięki swej konstrukcji ułatwiają rozmowy z innymi osobami co widać na grafikach.

Niektóre miasta poszły dalej – i powstały ławki oznaczone specjalną tabliczką – to miejsce gdzie siadając możesz spodziewać się rozmowy z inną osobą. Chodzi o to, że każdy co na niej zajmuje miejsce powinien chcieć z kimś pogadać. Może zagadać samemu lub spodziewać się być zagadniętym gdy się tam siedzi przez kogoś.

Można rozmawiać oczywiście na dowolnych ławkach czy leżakach  -ale te jasno określają, że siadając tutaj liczysz na rozmowy bo lubisz rozmawiać. Czyli wyraźne miejsca dla osób lubiących konwersację na dowolny temat z innymi osobami. Nie siadają tam ci co chcą prywatności. Dzięki takim ławkom można poznać wiele osób bo daje się jasno do zrozumienia “z chęcią pogadam”.

Innym rozwiązaniem jest oczywiście wykorzystywanie specjalnych ławek jakie ustawiają siedzącym widzenie siebie lub pod dogodnym kątem sprzyjającym rozmową. To fajne rozwiązanie jakie warto być może mieć na uwadze także przykładowo dla Szczecina w miejscach jakie często są oblegane przez turystów czy mieszkańców, błonia, bulwary, różanka czy park Kasprowicza itp.

Takie rozwiązania faktycznie się sprawdzają nawet jak się idzie posiedzieć ze znajomymi. Jakie macie zdanie w tej sprawie. Warte wypróbowania?

Do rozmowy ławka

5 komentarzy

 1. Damian pisze:

  Powiem tak, szkoda że tak mało publikujecie o szczecinie bo to co piszecie zawsze jest mega ciekawe. Takie inne podejście do spraw miasta bez pierdołek a same ciekawe poglądy i wybrane tematy. Takie ławki na próbę pewnie że były by ciekawym rozwiązaniem szczególnie na bulwarach w ich dalszej części.

  Teraz wiele się robi na przykład na placu orła białego, tam też mogła by być zlokalizowana taka choć jedna ławka i oczywiście na parku Kasprowicza i okolicy rusałki. Głębokie to też dobra lokalizacja.

 2. Anita Porębska pisze:

  Takie ławeczki jak widać na środkowej fotografii widziałam w Wrocławiu, faktycznie się sprawdzają bo wiele ludzi tak siedzi na przeciwko siebie z boku i rozmawiało. Genialne są też takie rozwiązania jakie mają stolik przy tych ławeczkach między tymi postaciami. Także jestem zdania że powinno takie coś powstać w mieście na próbę, w każdym miecie nie tylko szczecinie.

 3. Rafał52 pisze:

  Pragnę zwrócić uwagę, że jest parę takich miejsc ale w innych lokalizacjach jeśli chodzi o Szczecin. Polana Biała i Sportowa oraz Harcerska. A także punkt widokowy w okolicy jeziora szmaragdowego. To takie leśne punkty z miejsce na ognisko. Bardzo dobrze się sprawdzają te miejsca i są często wykorzystywane.

  Samemu poznałem tam wiele osób jaki także miały chęć na piknik i razem korzystaliśmy z tego samego miejsca jednocześnie. Ławki są dookoła ogniska z zadaszeniem lub bez niego.

  Takie typy miejsca powinny być naprawdę wszędzie, choć jedno lub parę w każdej dobrej lokalizacji. Oczywiście bez miejsca na ognisko w środku miasta ale umożliwiające kontakty.

 4. Wiki pisze:

  Jestem ogromnie za takim pomysłem. Dobrze jak by w planowaniu przestrzeni mieli to na uwadze. Jak zawsze ciekawy temat zarzuciliście. Też przychylam się abyście częściej pisali a nie z takimi przerwami.

 5. Krzysztofek pisze:

  Takie coś mogło by być na różance. Tam obecnie jakie są miejsca do siedzenia wołają o pomstę do nieba, bardzo niewygodne, bardzo beznadziejnie rozwiązane. Takie wygodniejsze z oparciem by się przydały i może do posiedzenia z kim i rozmowy także.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *