Miejscowość Lubczyna – atrakcje turystyczne

Atrakcje lubczynyLubczyna to średnia wieś znajdująca się nad samym Jeziorem Dąbie. Znajduje się ona pod opieką administracyjną Gminy Goleniów.

Jej główną atrakcję jest same Jezioro Dąbie, czyli kąpielisko wraz z promenadą i atrakcjami usytuowanymi na plaży.

Dodatkowy walor to przystań żaglowa na ośrodku wodnym i wypoczynkowym OSiR Goleniów w Lubczynie. Przystań jest małym portem wraz z miejscami do noclegu oraz wypożyczalnią różnego sprzętu sportowego i wodnego.

Lubczyna posiada takie atrakcje turystyczne jak: Port żeglarski wraz z jego infrastrukturą oraz zatopioną barką wykorzystywaną jako przedłużenie przystani żaglowej.

Zjeżdżalnię wodną na plaży, wielofunkcyjne boisko przy plaży do małej piłki nożnej, koszykówki lub hokeja o betonowej posadzce. Miejsce na grę w siatkówkę plażową. Promenadę nad samym wybrzeżem – wyłożoną z kostki brukowej, dużą szeroką plażę, pływające molo oraz strużuwkę ratowników na plaży.

Blisko plaży znajduje się także plac zabaw dla dzieci i otoczenie małej gastronomi. W centrum wsi znajduje się zabytkowy wóz strażacki oraz pomnik pamiątkowy 700 lecia miejscowości. We wsi znajduje się także zadbane miejsce dawnego lapidarium.

Przystań żeglarska w Lubczynie organizuje wyprawy jachtami do wraku betonowego okrętu zatopionego w Jeziorze Dąbie oraz inne rejsy rekreacyjno turystyczne.

Miejscowość sprawia wrażenie spokojnej i stosunkowo dobrze zadbanej. We wsi znajduje się kilka sklepów spożywczych oraz wędkarski. Jest to także dobre miejsce do połowu ryb z przystani wodnej. Co więcej cała miejscowość jest położona na turystycznym szlaku rowerowym. Widoki okalające Lubczynę to pola i łąki oraz widok na Szczecin po przeciwnej stronie jeziora. Mankamentem nadbrzeża miejscowości jest fakt dość często i mocno wiejących wiatrów.

Lubczyna z posiadanymi atrakcjami turystycznymi sprawia wrażenie ciekawej osady wartej zwiedzenia. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *