Mikrofon Canyon CNR-MIC2 – Opinia

Mikrofon mic2Mikrofon firmy o nazwie Canyon (tylko podobnej do Canon z brzmienia) o modelu CNR -MIC2. Jest to urządzenie na standardowe łącze 3,5 jack działające na zasadzie plug and play – czyli nie wymaga dodatkowych sterowników, działa zaraz po podłączeniu do komputera.

Posiada on przewód kablowy o długości około 2,2 m. Warto wspomnieć ze przewód jest bardzo giętki i cienki – przez co łatwo można go uszkodzić lub urwać.

Mikrofon ten ma pasmo przenoszenia od 30 Hz do 16 kHz oraz czułość – 58 dB. Waga to około 60 gram a wysokość 15,5 cm. Posiada on w sobie regulowany przez naginanie pałąk. W podstawie znajduje się włącznik typu ON – OFF, niestety bez diody informującej o pracy.

Dźwięk jaki przenosi mikroton Canyon CNR-MIC2 można określić jako dość dobry, choć brak osłony na nim powoduje często wyłapywanie szumów otoczenia. Także gdy zbyt blisko się będzie od niego mówiło to będą zbyt mocno akcentowane niektóre tony.

Jest to standardowy i prosty mikrofon do komputera. Nadaje się on do prowadzenia rozmów przez komunikatory internetowe czy używania głosu w grach. Jednakże nie ma on szczególnie szerokiego pola zastosowań – jest to typowy model biurkowy z podstawowymi parametrami.

Warto odnieść się do cienkich przewodów mikrofonu Canyon CNR-MIC2 oraz regelacji wysięgnika – to wszystko ułatwia jego uszkodzenie przez co trudno nazwać go bardzo trwałem, jeśli używa się go często.

Naszym zdaniem jest to produkt ogólnie ciekawy ale myślimy że lepiej trochę dołożyć gotówki i kupić coś znacznie trwalszego o lepszym działaniu i grubszych kabelkach. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *