Mini Czekolada nadziewana Daniusia – Opinia

Czekolada danusiaDanusia to mała czekoladka nadziewana produkowana przez firmę Wawel. Opakowanie mieści w sobie 38 gram produktu. Smakowo produkt wypada całkiem ciekawie, jednak w składzie jest parę elementów które nam się bardzo nie podobają.

Warto dodać, że w cenie wychodzi ona na średniej pozycji. Słodycz tą można nabyć w różnych sklepach. Producent używa o niej określenia raz baton (z czekoladowym nadzieniem czekoladowo – orzechowym) raz czekolada – naszym zdaniem to mini czekolada nadziewana.

Skład Danusia czekolady nadziewanej od Wawel: czekolada 55% na skład której wchodzi na pierwszym miejscu cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny, emulgator lecytyna sojowa i E476, nie określony aromat. Następnie nadzienie na którego skład wchodzi ponownie na pierwszym miejscu cukier, czekolada 7,2% w której na pierwszym miejscu jest ponownie cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny, emulgator lecytyna sojowa i E476 oraz ponownie nie określony aromat.

Następnie syrop glukozowy, orzechy arachidowe 3,5%, tłuszcz roślinny utwardzony (czyli zapychacz żył i układu krwionośnego), mleko w proszku odtłuszczone, spirytus, kakao o obniżonej zawartości cukru, i nie określony aromat. Zawartość masy kakaowej w czekoladzie to minimum 43%.

Jak widać w składzie jest mnóstwo cukru oraz kontrowersyjny tłuszcz roślinny utwardzony. To nam się bardzo nie podoba.

Wartość odżywcza Danusi w 100 gramach produktu: Wartość energetyczna 473 kcal, białko 4,4 g, węglowodany 57,6 g z czego pewnie większość to cukry, czyżby producent specjalnie ich nie wyszczególnił na tabeli GDA – pozostawiamy ocenie czytelnika. Oraz tłuszcz 24,3 g i ponownie brak jest wyszczególnienia tłuszczy nasyconych – czyżby było tam coś do ukrycia, naszym zdaniem jest tego duże prawdopodobieństwo.

Nie podoba nam się że nie widnieją dokładna informacja w GDA tak istotna dla zdrowia. Także to, że w składzie jest trochę kontrowersji względem składników. Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej wybierać inne produkty nie zawierające tak dużej ilości nadmiaru cukru oraz kontrowersyjnych składników.

Warto wybrać inny produkt a ten naszym zdaniem odłożyć na półkę do czasu aż producent nie zadba o dobrej jakości produkt i przyjazny dla zdrowia pod każdym względem. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Profax pisze:

    Kiedyś bardzo lubiłam Danusię za jej smak, potem te nadzienie robiło się coraz bardziej cukrowe. W końcu przestałem ją wybierać za nadmiar cukru. Szkoda bo był to dobry produkt smakowo jaki zepsuli nadmiarem uzależniającego cukru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *