Mio MiVue 752 WiFi Dual Kamera samochodowa – Opinia i Test

Kamera samochodowa 752Kamera samochodowa Mio MiVue 752 WiFi Dual – to nowoczesne urządzanie z bardzo rozbudowanymi możliwościami wspomagania kierowcy jak i zabezpieczeniu przebiegu zdarzeń drogowych pojazdu.

W rzeczywistości są to dwie kamery samochodowe – przednia z bardzo rozległymi możliwościami oraz tylna.

Kamera samochodowa Mio MiVue 752 WiFi Dual nagrywa obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli – 2,5K QUAD HD aż 1440p z prędkością 30 klatek na sekundę. Jest to absolutnie płynny obraz nagrań o bardzo wysokiej jakości detali w dosłownie niemal wszystkich warunkach oświetleniowych.

Format nagrywanych plików to MP4 w najpopularniejszym koderze H.264 – pozwala on zachować niską wagę pliku filmowego względem jak najwyższej jakości obrazu. Jest to najpopularniejszy koder plików filmowych w dzisiejszych czasach.

Szklana soczewka posiada przesłonę F1.8 – jest to bardzo dobra jawność obiektywu, jaka pozwala dotrzeć większej ilości światła a tym samym poprawić jakość obrazu nawet po ciemku. Sensor optyczny to AIT8428Q oraz nagrywania OV4689.

Soczewka panoramiczna ma rozstaw widoczności wynoszący 140 stopni. Zapewni to doskonałą widoczność zarówno tego co się dzieje przed pojazdem jak i po bocznych krawędziach jezdni. Dzięki zastosowaniu tylnej kamery także widzimy co się dzieje za pojazdem – daje to maksymalne zabezpieczenie pojazdu niemal z każdej strony.

Kamera Mio MiVue 752 WiFi Dual posiada możliwość łączenia się przez WiFi. Dzięki temu można urządzenie sparować z smartfonem i przesłać nagrania bezpośrednio na telefon w celu ich zabezpieczenia lub przeniesienia.

Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, nikt nie będzie miał problemu z nawigacją w menu. Kamera nagrywa obraz automatycznie po uruchomieniu silnika pojazdu. Nie trzeba pamiętać o jej ręcznym włączaniu ani wyłączaniu – wszystko się dzieje w sposób automatyczny.

Kamera posiada wbudowane systemy wspomagania kierowcy. Systemy dzieli się na kilka różnych funki:

 • Ostrzeganie przed możliwą kolizją z przodu pojazdu z przeszkodą lub poprzedzającym autem. Jest to przydatne na długich trasach i autostradach. Gdy nasze auto będzie zbyt blisko przeszkody od przodu to automatycznie otrzymamy o tym informacje, aby zachować większy odstęp.
 • Układ ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu. Także przydatna funkcja na szybkich drogach. Jeśli zaczniemy przekraczać krawędź naszego pasa ruchu także otrzymamy informację o takim fakcie. W trakcie monotonnej jazdy szczególnie nocą jest to bardzo przydatne.
 • Ostrzeżenia o przemęczeniu kierowcy, jeśli zbyt długo pojazd jest prowadzony bez odpoczynku sama nawigacja da sygnał, że warto już wykonać jakiś odpoczynek.

Na uwagę także zasługują powiadomienia przed fotoradarami – kamera posiada rozbudowaną sieć fotoradarów. Gdy się zbliża do miejsca gdzie może być on ustawiony to otrzymamy o tym powiadomienie aby jechać bezpieczniej. Baza ta jest bezpłatnie aktualizowana dożywotnio.

Także można dodawać własne punkty ostrzeżeń do kamery, aby jeszcze zwiększyć czujność na drodze na niebezpiecznych odcinkach.

Na uwagę zasługują także ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości pojazdu na danym odcinku drogi. Jest to dobra funkcja, gdzie nie trzeba stale spoglądać na licznik, kamera nas sama powiadomi aby zdjąć nogę z gazu w danych miejscach.

Dzięki modułowi GPS jest rejestrowana na nagraniach lokalizacja pojazdu oraz prędkość z jaką się poruszamy (prędkość można wyłączyć, jeśli nie chcę się jej prezentować na filmach).

Urządzenie Mio MiVue 752 WiFi Dual dzięki dodatkowej kamerze A20 staje się kompleksowym zabezpieczeniem pojazdu. Kamera wsteczna jest połączona z główną za sprawą przewodu, każda z kamer tworzy osobny plik równoległy z nagraniami trasy.

Ekran urządzenia posiada 2,7 cala – jest w pełni czytelny i wystarczający. Można na nim nawigować w menu urządzenia jak i odtwarzać nagrania oraz przeglądać wykonane materiały.

Kamera nagrywa dźwięk dzięki czułemu mikrofonowi. Można także traktować ją jako dyktafon. Posiada wbudowany głośnik aby odtwarzać bezpośrednio na niej także pliki z dźwiękiem.

Wbudowany tryb fotograficzny w MiVue 752 WiFi Dual pozwoli wykonywać fotki dowolnych rzeczy nawet z zewnątrz pojazdu. Kamera działa dzięki akumulatorowi przez jakiś czas. Można zrobić zdjęcia szkód lub pamiątkowe na trasie za jej pomocą. Akumulator kamery posiada 240 mAh.

Na pokładzie także nie zabrakło trybu nocnego oraz balansu bieli do 7 poziomów.

Czujnik wstrząsów jaki ma 3 osiowy sensor (G-sensor) w urządzaniu działa w bardzo dobry sposób. Gdy auto otrzyma dziwne nienatrudzenie zachowanie typu uderzenie czy nagłe przyspieszenie automatycznie zostanie zabezpieczone nagranie z takiego zdarzenia.

Czujnik ruchu jaki działa w trybie parkingowym to świetne rozwiązanie zabezpieczające auto na parkingach i innych postojach. Działa on rejestrując obraz automatycznie po wykryciu ruchu przed pojazdem.

Kamera samochodowa posiada slot kart pamięci micoSD – pozwoli on nagrać znacznie więcej danych. Maksymalne obsługiwane karty pamięci to 128 GB – pozwoli to nagrać kilkadziesiąt godzin trasy i tego co dzieje się zarówno przed pojazdem jak i za nim.

Warto także zainstalować na komputerze MiVue manager – oprogramowanie to pozwoli przeglądać filmy, udostępniać nagrania na portalach społecznościowych, śledzić trasę przejazdy po śladach GPS na goole maps, segregować materiały wideo jak i przeglądać analizę poruszania się pojazdu.

Wymiary to – wysokość 52,5 mm na szerokość 87,8 mm oraz grubość 31,9 mm. Waga około 100 gram.

Głowica uchwytu jest ruchoma, przez co łatwo można dostosować ustawienia optymalne nagrywania z dla każdego auta.

W urządzeniu znajdziemy także alerty o utrzymywaniu danej prędkości (swoistego rodzaju tempomat) jak i ekran działający w trybie informacyjnym, aby nie rozpraszać kierowcy tak zwany HUD.

Również istnieje opcja przypominania o włączeniu świateł pojazdu jak i tryb eco jazdy.

W zestawie znajdziemy:

 • Kamerę samochodową Mio MiVue 752 WiFi Dual
 • Kamerę samochodową Mio MiVue A20 – tylna
 • Zasilacz samochodowy na fajkę
 • Uchwyt samochodowy na ssawkę (najlepszy typ mocowania oraz taśmy przylepne do A20)
 • Kabel łączący dwie kamery samochodowe
 • Przewód rozgałęźny służący do jednoczesnego podłączenia kamery tylnej i zasilania
 • Instrukcję obsługi
 • Kartę gwarancyjną
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Kamera Mio MiVue 752 WiFi Dual to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie. Zapewnia ona maksymalną ochronę samochodu przed niejasnymi sytuacjami. Nagrywa doskonały obraz Full HD zarówno przed samochodem jak za nim a także ma bardzo rozbudowane systemy wspomagania kierowcy.

To jest jednym z lepszych rozwiązań na rynku do kompleksowego zabezpieczenia pojazdu oraz pomocy kierującemu w różnych sytuacjach. Zdecydowanie polecamy to urządzenie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

5 komentarzy

 1. kamerzysta pisze:

  żeby korzystać z trybu parkingowego to trzeba dokupić zasilacz za około 200zl

  1. totemat pisze:

   Jest wbudowany akumulator jaki trzyma jednak parę minut.

 2. Kamil pisze:

  Mam tą kamerę, jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony. Dobry czysty obraz i wszystkie funkcje jakie się potrzebuje w jednym miejscu. Jak ktoś szuka dobrego sprzetu to powinien być z niej zadowolony.

 3. Ernik pisze:

  Miałem już kilka kamerek w aucie firmowym. Teraz pracuje na tej od około 2 lat. I to jest po prostu mega, bardzo jestem zadowolony z jej działania. Czysty czytelny obraz i co więcej podwójna kamera. Nagrywa co z przodu pojazdu jak i co się dzieje za nami. Nocą także daje radę a wiele innych miało z tym spore problemy.

 4. Bartek Konieczko pisze:

  Urządzenie i jego jakość jest bardzo zadowalająca. Korzystam już ponad rok z mio mivue 752 i sprawdza się super. Brakuje mi tylko jednej opcji jaka jest opcja wspomagania cofania czy parkowania tyłem samochodu. To jest przydatne i niestety wiele kamerek nie ma tego w zestawia a faktycznie się przydaje. Po za tym jakość obrazu jest bardzo dobra i nagranie ma wszystkie parametry jakie są potrzebne przy zdarzeniach drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: