Mio MiVue 792 WiFi Pro kamera samochodowa – Opinia i Test

Kamera samochodowaKamera samochodowa Mio MiVue 792 WiFi Pro – to nowoczesny rejestrator jazdy, mogący zabezpieczyć kierowcę przed licznymi niejasnymi sytuacjami na drodze.

Jakość nagrań wykonanych przez to urządzenie jest bardzo wysoka w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych. To wszystko dzięki zastosowanej w nim wysokiej jakości technologi optycznej.

Rozdzielczość nagrywanego obrazu wynosi 1920×1028 px czyli 1080p. Obraz jest w rozdzielczości Full HD z preferowaną ilością klatek na sekundę 30 lub 60. Zapewnia to doskonałą jakość obrazu co do ilości detali na nagraniach jak i jego całkowitą płynność ruchową.

Kąt rozstawu widzenia soczewki to 140 stopni. Zapewni widoczność zarówno wszystkiego co znajduje się bezpośrednio przed pojazdem jak i bocznych przednich krawędziach otoczenia drogi.

Obiektyw składa się z 5 warstwowej szklanej soczewki z filtrem IR o przesłonie F 1.8 – jest to jasny obiektyw, jaki zapewnia dobre warunki dopływu światła nawet w ciemniejszych miejscach.

Kompresja plików jest w koderze H.264 – czyli tym, jaki zapewnia niską wagę pliku względem wysokiej jakości obrazu. W przypadku wybrania 30 kl/s pliki zajmują miej miejsca z racji mniejszego upakowania klatek. 3 minuty około 371 MB z czego w 60 kl/s około 450 MB. Format nagrywanych plików to MP4.

Przetwornik obrazu to Sony StarVis IMX291 CMOS 2.13 Mpix oraz chipset Chipset AIT8428Q. Zapewnia dobrą jakość obrazu w każdych warunkach świetlnych – od całkowicie nieoświetlonej drogi nocą jak i w trudnych zmiennych warunkach pogodowych.

WDR czyli Wide Dynamic Range jest to funkcja, jaka równoważy różnice w naświetleniach klatek obrazu. Dzięki niej obraz także jest lepszy w nagłych rozbłyskach światła, jest to istotne w przypadku jechania w stronę słońca lub łapaniu refleksów świetlnych na soczewkę.

W trakcie nagrywania filmu jak i osobnym trybie pracy można wykonać zdjęcia za pomocą Mio MiVue 792 WiFi Pro. Fotografie mają rozdzielczość 2 Mpix oraz geolokalizację.

Karty pamięci jakie obsługuje urządzenie to do 128 GB z czego powinny być one klasy 10 lub ultra. Z racji na duży zapis danych, powinny być więc jak najszybsze. Maksymalna karta pozwoli na zachowanie około 12 godzin nagrań jazdy bez przerwy. Urządzenie nagrywa w trybie pętli, nadpisuje stare niepotrzebne pliki automatycznie o ile nie zostały zabezpieczone przed nadpisaniem.

Bateria akumulatorowa posiada pojemność 240mAh – wystarcza to na kilka minut pracy urządzenia po odłączeniu stałego zasilania.

Mio MiVue 792 WiFi Pro posiada na wyposażeniu łącze WiFi, poprzez jakie można łączyć się telefonem i przykładowo archiwizować swoje nagrania.

W kamerze znajdują się systemy wspomagające kierowcę typu ADAS – jakie się dzielą na poszczególne funkcje:
FCWS (Front Collision Warning System) – czyli ostrzeganie przed możliwą kolizją z przodu pojazdu. Jeśli jesteśmy za blisko pojazdu lub przeszkody w jaką możemy uderzyć to otrzymamy o tym informację. Bardzo dobre na autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz w tunelach. Mniej przydatne w mieście gdzie ruch jest duży i często coś znajduje się przed nami – choćby auta na światłach.
LDWS (Lane Departure Warning System) – czyli ostrzeganie o opuszczaniu pasa ruchu po jakim się poruszamy. Dobre na długich trasach, gdzie można przysnąć, jeśli za bardzo zjedziemy z własnego pasa ruchu dostaniemy o tym informację – do działania są potrzebne linie pasów ruchu.
FA (Fatigue Alert) – to ostrzeżenia o przemęczeniu kierowcy, jeśli jedziemy za długo to możemy się zmęczyć, wtedy urządzenie nas powiadomi – że pora na odpoczynek.

A także funkcja przypominania o włączeniu świateł mijania oraz HUD, czyli wyświetlanie na ekranie daty i godziny oraz prędkości bez rozpraszania uwagi na obraz, jaki jest nagrywany przez rejestrator.

Na nagraniach rejestratora są widoczne takie dane jak nazwa urządzenie, możliwa do wprowadzenia rejestracja lub własny napis. Data oraz godzina a także prędkość jazdy (możliwe wyłączenie) dodatkowo współrzędne geograficzne.

Urządzenie Mio MiVue 792 WiFi Pro posiada bazę fotoradarów, jaka jest dożywotnio i bezpłatnie aktualizowana. Otrzymamy powiadomienie do zbliżania się do miejsca z radarami, możemy także ręcznie dodać własne miejsca tego typu.

Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS poznamy pozycję samochodu na nagraniach a także prędkość jazdy. Można także odtworzyć trasę na mapach google. Otrzymamy także alert o przekroczeniu dozwolonej prędkości na danym odcinku aby zdjąć nogę z gazu zawczasu.

Tryb Eco Drice – podróż ekologiczna to moduł analizujący styl jazdy kierowcy do wyświetlania komunikatów, aby lepiej dostosować swoją jazdę do ekonomicznych warunków podróży.

Wielkość ekranu to 2,7 cala typu LCD TFT. Można na nim oglądać nagrane materiały jak i nawigować w menu urządzenia.

Kamera samochodowa nagrywa dźwięk z auta jak i otoczenia pojazdu a to za sprawą czułego mikrofonu.

Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu MiVue Menager można odtwarzać nagrane filmy na komputerze, porządkować je a także udostępniać na serwisach społecznościowych. Także możemy dzięki śladom GPS obejrzeć trasę przejazdu na mapach google. Nagrania są tam także uporządkowane według tytułu i dat. Co więcej na nagraniach można analizować w managerze kierunki ruchu pojazdu oraz przeciążeń. Warto także zainteresować się MiVue App na smartfona.

Wideo rejestrator nagrywa filmy w bardzo dobrej jakości obrazu zarówno za dnia jak i nocą. Posiada zintegrowany G-Sensor system przeciążeń. Pomoże on ustalić co się stało z pojazdem po kolizji oraz z jakiej strony do niego doszło a także z jaką siłą nastąpiło dane przeciążenie.

Złącze zasilające to Mini USB działające także jako Mass Storage – pamięć masowa, jaka jest widoczna jako dysk po podleczeniu do komputera.

Wymiary urządzenie to wysokość 48,8 mm na szerokość 90,2 mm oraz grubość 37,1 mm. Waga to zaledwie 112 gram. Głowica mocujące jest ruchowa – dzięki temu łatwiej dostosować kąt ustawienia soczewki rejestratora.

W urządzeniu także znajdziemy tryb parkingowy – gdy w okolicy soczewki zostanie wykryty ruch rejestrator automatycznie włączy nagrywanie. Jest to szczególnie przydatne na parkingach, gdzie często sprawcy uciekają z miejsca stłuczki cudzego auta. Tryb parkingowy dobrze gdy posiada stałe zasilanie – aby działał wystarczająco długo.

Tryb się ten włącza automatycznie po ustaniu jazdy pojazdu. Także można ustawić silę detekcji wstrząsów. Kamera samochodowa Mio MiVue 792 WiFi Pro współpracuje poprzez WiFi także z dodatkową kamerą tylną Mio A20.

Ponadto można ustawić w niej aż siedem ustawień balansu bieli EV. Zdjęcia jakie wykonuje rejestrator mogą posiadać geo tagowanie, nagrywanie rozpoczyna się automatycznie po uruchomienia pojazdu – przy stałym dopływie zasilania do kamery.

Nagrane pliki można ręcznie zabezpieczyć przed nadpisaniem. Także gdy G-sensor wyczuje zdarzenie drogowe to automatycznie zabezpieczy je przed nadpisaniem do folderu chronionego.

Gwarancja urządzenia wynosi standardowe 24 miesiące czyli 2 lata.

W zestawie Mio MiVue 792 WiFi Pro znajdziemy:

  • Kamerę samochodową Mio MiVue 792 WiFi Pro
  • Uchwyt samochodowy na szybę na ssawkę
  • Zasilacz samochodowy
  • Instrukcję obsługi
  • Kartę gwarancyjną
  • Oryginalne opakowanie urządzenia

Podsumowując kamera samochodowa (wideo rejestrator) Mio MiVue 792 WiFi Pro to zdecydowanie bardzo dobre urządzenie. Potrafi nagrywać obraz w świetnej jakości pod względem detali, posiada wifi a także liczne funkcje związane z GPS. Także system wspomagania kierowcy.

Jest to bez wątpienia urządzenie o bardzo szerokich możliwościach typu All in one (wszystko w jednym). Zdecydowanie warto je wypróbować. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: