Mio MiVue C335 kamera samochodowa – Opinia i Test

Kamera Mio C335Kamera samochodowa (wideorejestrator) Mio MiVue C335, to urządzenie jakie może się przydać wszystkim kierowcą.

Rejestrator ten nagrywa obraz otoczenia samochodu podczas jazdy a tym samym gromadzi dowody zapisu przebiegu trasy – jest to bardzo przydatne, aby ochronić się przed ewentualnymi wyłudzeniem odszkodowań czy szybko mieć dowód podczas kolizji drogowych zarówno własnych jak i innych uczestników ruchu.

Urządzenie Mio MiVue C335 posiada możliwość nagrywania obrazu w jakości w Full HD czyli rozdzielczości 1920×1080 pix oraz jakości 1080p. Szybkość klatek na sekundę wynosi 30 – zapewnia to bardzo płynny obraz nagrania. Kąty widzenia obiektywu to 130 stopni – pozwoli to nagrywać nie tylko to co dzieje się bezpośrednio przed maską samochodu ale także w dużej mierze po bokach z przodu.

Soczewka ma jasność F2 – jest to jasny obiektyw jaki zapewnia dobre warunki wizualne także w słabym oświetleniu. Nagrywanie jest w formacje MP4 i kodeku obrazu H.264 – czyli tym jaki pozwala rejestrować obraz o dobrej jakości w zachowaniu stosunkowo lekkiego pliku (jest to najczęściej stosowany typ kodera z racji na jego najlepsze parametry jakość względem wagi pliku). Wideorejestrator Mio MiVue C335 posiada także wbudowany czuły mikrofon, który pozwoli rejestrować także głos otoczenia i wewnątrz auta.

W razie potrzeby można za pomocą kamery wykonać zdjęcia – bywa tak, że chcemy zachować jaki obraz przykładowo adres, zdarzenie czy coś tego typu. Zdjęcie można wykonać także podczas nagrywania wideo. Wszystko co zostało zarejestrowana na urządzeniu można przeglądać na jego wbudowanym wyświetlaczu jaki ma 2 cale wielkości (5,1 cm). Urządzenie ma także tryb nocy, jaki pozwoli dostosowywać się do lepszej pracy w zależności od oświetlenia.

Mio MiVue C335 może być aktywowany na kilka sposobów – automatycznie po uruchomieniu silnika, ręcznie lub poprzez czujnik wstrząsów. Takie rozwiązanie zapewnia, że nic ważnego nie zostanie pominięte. Urządzenie obsługuje karty pamięci microSD do 128 GB – zalecane są oczywiście te klasy 10 lub ultra – aby obraz mógł się prawidłowo nagrywać podczas przetwarzania danych. Wymiar całego urządzenie to zaledwie 62,2×51,36,9 mm.

Wbudowany w Mio MiVue C335 GPS pozwoli dodać współrzędne geograficzne GPS fotografii jaki i ostrzegać o fotoradarach. Warto dodać, że można także ręcznie rozbudowywać bazę fotoradarów. Na nagraniach i zdjęciach jest wyświetlany czas oraz data a także prędkość pojazdu i położenie geograficzne. Można także dodać rejestrację pojazdu jaka będzie dodatkowo wyświetlana na nagraniach czy zdjęciach.

Urządzenie jest także wyposażone w wygaszacz ekranu. Podczas podróży na wyświetlaczu będzie widoczna aktualna prędkość oraz czas. Natomiast przy zbliżaniu się do miejsca z jakimś oznaczonym fotoradarem pojawi się ostrzeżenie o takim miejscu. Pomaga to w tym, że nie rozprasza uwagi kierowcy widokiem nagrywanej trasy a pokazuje tylko istotne dane.

Możliwa jest także ręczna regulacja ekspozycji, jaka pozwoli rejestrować obraz w lepszej jakości nawet w trudnych zmiennych warunkach drogowych – szczególnie ze względu na oświetlenie. Pomoże to prawidłowo nagrywać obraz w śniegu, jasnym słońcu czy w ciemniejszych momentach – można programowo dostosować jasność obrazu.

G-sensor czyli czujnik przeciążeń zaraz po włączeniu urządzenie rozpoczyna pracę i rejestruje wszystkie zdarzenia – przyspieszenia czy tory jazdy. Układ optyczny jest złożony z 5 części, szklany obiektyw oraz filtr podczerwieni. Zapewni to bardziej naturalne barwy i czysty obraz podczas zdjęć czy nagrań.
Rejestrator ma obrotowe mocowanie aby można było go łatwo ustawić na wybrany typ pokrywania trasy.

W zestawie znajdziemy urządzenie Mio MiVue C335, obrotowe mocowanie na przyzsawkę do szyby, zasilacz samochodowy na fajkę, instrukcje obsługi oraz informację gwarancyjną a całość znajduje się w oryginalnym opakowaniu urządzenia.

Obsługa wideo rejestratora jest absolutnie intuicyjna i bez problemowa. Jakość nagrań trzeba przyznać, że podczas słonecznego dnia jest bardzo dobra – szczegóły na nagraniu są wyraźne i łatwo można odczytywać przykładowo rejestracje poprzedzających czy wymijających samochodów.

W warunkach trudnych czyli w sporym deszczu lub nocą nagranie robi się średnio ziarniste – niestety jest to we wszystkich urządzeniach rejestracjach trasę (klasy cenowej), rejestratory są małe i nie nadążają ich procesory przetwarzać obraz soczewki w takich warunkach.

Warto się jeszcze odnieść do jakości mikrofonu, działa on bardzo płynnie i bez zaszumień. Jest faktycznie czuły a dźwięk z niego płynący czysty. Jakość wykonanych fotek jest porównywalna do kadru z filmu – jest to pauza klatki.

Ogólnie podsumowując kamera samochodowa Mio MiVue C335 to bardzo dobre urządzenie o dobrych komponentach wykonania oraz nagrywające obraz podczas jazdy bardzo dobrze i płynnie. Jakość obrazu jest szczególnie dobra za dnia, w trudniejszych warunkach potrafi się lekko rozmywać lub złapać ziarnistość. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie wideo rejestratory samochodowe w takich warunkach tracą jakość nagrań.

Urządzenie Mio MiVue C335 to bardzo dobry produkt, jaki zdecydowanie można polecić osobom które chcą zabezpieczyć swoją trasę przejazdu na nagraniach. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: