Mio Pilot 15 LM nawigacja samochodowa – Opinia i Test

Nawigacja MioNawigacja samochodowa Mio Pilot 15 LM – to nowoczesne urządzenie wyposażenia samochodu, jakie pozwoli zaplanować trasę podróży w sposób nowoczesny i dokładny a przede wszystkim bardzo intuicyjny.

Nawigacja samochodowa posiada wbudowane w sobie aż 45 krajów europy. Na skład map wchodzi pełna infrastruktura drogowa wraz z bazą adresową jak i punktami użyteczności publicznej POI – typu szpitale, stacje benzynowe, apteki, sklepy, bankomaty, restauracje, hotele i inne choć nie jest to najbogatsza baza danych.

Aktualizacja map jest całkowicie bezpłatna i dożywotnia do końca czasu eksploatacji urządzenia. Wykonuje się ją za pomocą internetu i dostępu do komputera.

Do wyboru po oznaczeniu punktu startowego oraz końcowego podróży (celu podróży) otrzymujemy 4 warianty tras do wyboru. Droga łatwa, najkrótsza, eko oraz najszybsza. Możemy wybrać dowolny z tych wariantów jaki najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Nawigacja pozwala na szybkie wyszukiwanie za pomocą podpowiedzi względem wprowadzanych liter.

Z dodatkowych funkcji należy wymienić wypowiadanie nazwy ulic – dzięki nim zawsze wiemy gdzie obecnie się znajdujemy.

Asystent pasa ruchu – dzięki niemu zawsze będzie wiadomo gdzie należy skręcić, jaki pas ruchu zająć w trasie czy na rondzie oraz innych elementach drogi. Także otrzymamy informację za ile należy wykonać dany manewr, jakie czekają nas kolejne elementy trasy, ile pozostało nam do celu – zarówno czasu jak i odległości.

Informacje o ograniczeniach prędkości – dzięki nim będziemy wiedzieć z jaką szybkością możemy się poruszać na danym odcinku drogi. Także otrzymamy informacje jeśli prędkość będziemy przekraczali względem dopuszczalnej.

Mio Pilot 15 LM posiada kolorowy wyświetlacz wielkości 5 cali – rozdzielczość obrazu na ekranie to 480 x 272 pikseli. Ekran urządzenia jest dotykowy reagujący na multi-dotyk.

Na urządzeniu tym bardzo łatwo wprowadza się punkty docelowe. Można wybrać z bazy adresowej lub kliknąć na mapie w miejsce do jakiego się chce dojechać.

Mio Pilot 15 LM pracuje na chipsecie MSR2112 oraz procesorze ARM Cortex A7 z 800MHz. Wbudowana bateria posiada 650 mAh. Pamięć RAM to 128 MB – wystarcza to całkowicie do płynnego działa i bezproblemowego nawigowania w dowolnym terenie.

Urządzenie to można wyjąć z auta i zabrać ze sobą na przechadzki po nieznanych miastach. Pomoże ona znałeś drogę do celu i się w nich nie zgubić.

System operacyjny to Windows CE 6.0. Urządzenie posiada port karty pamięci Micro SD oraz wbudowane głośniki.

Wymiary to wysokość 86,1 mm na szerokość 132,5 mm oraz grubość 15,3 mm a waga to około 168 gram.

Warto wspomnieć o funkcji mapy, jaka pokazuje co znajduje się w pobliżu naszej obecnej lokalizacji na bazie punktów POI oraz symulacji trasy w tunelu.

Nawigacja samochodowa Mio Pilot 15 LM to bardzo dobre urządzenie, pozwoli szybko i bez problemowo zaplanować trasę przejazdu. Prowadzi bardzo dobrze do celu podróży i szybko łapie sygnał. Także dożywotnia aktualizacja, jaka jest bezpłatna to duża zaleta.

Zdecydowanie szukając nawigacji samochodowej warto wziąć pod uwagę to urządzenie. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

6 komentarzy

 1. Karmach

  Ogólnie Mio ma dobre urządzenia, sprawnie działają. Jak na razie mnie ich sprzęty jeszcze nie zawiodły w trasie. Wadą ich jest tylko to, że sporo kosztują, na pewno nie są jednymi z najtańszych jakie można znaleźć w sklepach. Mimo wszystko jestem z nich zadowolony.

 2. Kribis Adam

  Mi się najbardziej podobają te co mają nawigację i rejestrator jazdy w jednym urządzeniu. Ta firma ma też takie urządzenia 2w1 i to jest super opcja. Tamte nagrywają jazdę oraz można wiedzieć jak jechać bo mają ekran z drugiej strony.

 3. Damian Szmit

  Lepsze są nawigacje w telefonach a nie takie urządzenia. Przecież w telefonie masz lepszą i bardziej szczegółową mapę, po co więc taka bryłka. Kupujesz uchwyt do auta i ładujesz do niego telefon jak się jedzie w trasie, nie trzeba niczego więcej a mapy są darmowe jest wiele takich aplikacji o czym tutaj też nieraz pisze na stronie.

 4. Vabi22

  W sumie teraz nie wiadomo czy Mio czy może navitel ma lepsze urządzenia. Obydwie firmy mają bardzo dobre rozwiązania i jakość. Cenowo chyba wygrywa navitel w ostatnich czasach.

 5. Auto Kapri

  Warto porównać sobie tą nawigacje z taką mapsme czy osmand i wychodzi na to że tamte z smartfona faktycznie są bardziej elastyczne i mają więcej możliwości. Jak sprawić sobie ładowarkę do auta i telefonu to jest naprawdę dobra opcja. Choć jeśli chodzi o te połączone 2w1 to fakt że one jeszcze trzymają sens.

 6. Wa-Tra

  Dla mnie ekranik jest zdecydowanie za mały. Teraz jak kupić nawigację to tylko taką jaka jest tabletem bo ma więcej możliwości do wykorzystania. Takie samo urządzenie tylko nawigacja to jest strata gotówki i możliwości. Taki 7 cali tablet z nawigacją i już jest znacznie lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.