Mleczko zagęszczone Mleczna Dolina kakaowa z Biedronki – Opinia

Mleczko zagęszczoneMleczna Dolina to produkt słodzonego mleczka zagęszczonego w tubce o przykładowym smaku kakaowym, są dostępne także i inne smaki tego produktu. Tubka mieści w sobie zawsze 150 gram produktu. Produkt ten można nabyć w marketach Biedronka dla których jet produkowany.

Składniki tego mleczka to praktycznie w największej mierze cukier – więc bardziej by pasowała do niego nazwa lepek cukrowy niż mleczko. W smaku jest dość dobre ale zdecydowanie czuć w nim najwięcej dodatku cukru.

Skład mleczka zagęszczonego Mleczna Dolina z Biedronki: cukier 44,5% – jest to ogromny procent tego składnika, śmietanka, mleko w proszku odtłuszczone, , mleko, kakao 2% – jak widać bardzo mało oraz aromat standardowo nie określone jaki.

Skład produktu jest krótki ale nie ma w sobie praktycznie żadnej wartości dla zdrowia organizmu, a nawet w pewnym sensie jest to produkt szkodliwy dla zdrowia przez sam nadmiar cukru.

Wartość odżywcza w 50 gramach produktu – czyli 1 teoretycznej porcji oraz wartości GDA w nawiasie: wartość energetyczna aż 696 kcal (8%), białko 3,7 g, węglowodany z czego całość to cukry 28,5 (32%) – jest to bardzo dużo, tłuszcz 4 g (6%) w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3g (15%), sód 0,05 g (2%). Jak widać po składzie i wartości odżywczej – problemem nadal są cukry oraz kwasy tłuszczowe nasycone.

Produkt zawiera 3 sugerowane porcje po 50 gram. Na tle innych produktów tego samego typu, opisywany wypada na dość dobrej pozycji – jednakże wszystkie tego typu słodycze mają podobne problemy składowe. Cenowo także wychodzą one drogo. Smak może odpowiadać wieku osobom, jednakże nie wnosi nić pozytywnego dla samego zdrowia.

Warto pamiętać, że spożywając te i podobne produkty jest bardzo łatwo przytyć, wynikiem są oczywiście cukry oraz tłuszcze. Jest to więc składnik absolutnie nie polecany dla osób dbających o dietę oraz linię.

Naszym zdaniem mimo że smakowo jest to ciekawa pozycja półek sklepowych to warto jaj unikać lub spożywać ją bardzo sporadycznie – jest to istna bomba kaloryczna dla organizmu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.