Mobilna gastronomia – wózki i przyczepy gastronomiczne

Wózki i przyczepy gastonomiczneMobilna gastronomia to punkt ruchomy, oferujący swoje usługi wszędzie tam gdzie czeka na niego lub jest wiele osób.

Coraz więcej powstaje punktów mobilnej gastronomi i tego typu placówki zawsze znajdują klientów i niszę pozwalającą im się rozwijać.

Mobilna gastronomia cechuje się takimi zaletami jak przede wszystkim ruchomość punktu sprzedaży. Jest to tak istotne, że to dzięki niemu ten biznes jest bardzo opłacany.

Osoby posiadająca własne wózki i przyczepki gastronomiczne trafiają zawsze tam gdzie jest zapotrzebowanie na produkty jakie oferują, zawsze tam gdzie jest wiele osób i przyszłych potencjalnych klientów. Tego nie są w stanie wykonać bary, kawiarnie i inne punkty gastronomiczne działające w typowych lokalach.

Przykładowo mobilna gastronomia w postaci wózków i przyczepek gastronomicznych znajduje ogromne zyski w takich punktach jak centra miasta, na obleganych przez turystów plażach jezior czy morza a także na wszelkiego rodzaju festynach i imprezach.

Mobilna gastronomia udaje się do klienta z ofertą a nie czeka na niego jak typowa gastronomia w lokalach. Biznes budek gastronomicznych jest praktycznie niewyczerpanym i idealnym źródłem dochodu.

Gastronomia na kółkach to nie tylko wielka oszczędność – bo czynsz za lokal nic nie kosztuje, jest to wygoda i możliwość dostosowania się do potrzeb klienta oraz przede wszystkim pojawienie się tam gdzie są przyszli klienci.

Z roku na rok coraz więcej osób zaczyna się interesować tego typu biznesem. Jest to stosunkowo tania inwestycja która zwraca się błyskawicznie. Warto dodać że tam gdzie z reguły powstają gastronomie mobilne często nie ma innych alternatyw dla klientów, przez co ceny towarów jakie są sprzedawane są znacznie wyższe niż nominalnie w sklepach – mimo to nie zraża to klientów bo i tak nie mają wyboru.

Wózki gastronomiczne oraz przyczepy są najbardziej dochodowym biznesem zarówno w porach letnich, przykładowo sprzedaż zimnych napojów (dozowniki, puszki, nalewki) lodów (automat, gotowe,) jak i dowolnych przekąsek i jedzenia. Oraz zimowo jesienno – wiosennych czyli kawa, herbata i ciepłe dania.

Największym wzięciem cieszą się wielofunkcyjne wózki gastronomiczne – w takich da się prowadzić każdy typ sprzedaży.

Gastronomia mobilna to najkorzystniejsze rozwiązanie wymagające najmniejszych inwestycji, które bardzo szybko się zwracają i przynoszą duże zyski. Ten tym działalności jest często określany jako “Złoty biznes”. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

2 komentarze

  1. Gosław pisze:

    Mobile wózki super zarabiają jak jest lato i festyny lub mają miejscówkę gdzie jest wiele osób. Natomiast jak nie ma gwarantu miejsca to może być z tym bardzo ciężko. Samemu mam mobilny i od lat w sezonie jest to duży procent moich dochodów rocznych.

  2. Elajdza Belly pisze:

    Taki biznes mi też przyszedł do głowy, super sprawa ale sezonowa. To nie jest dobre na cały czas ale na 2-3 max 4 miesiące w roku gdy jest ładnie i są festyny. Można zarobić na tym masę gotówki ale w sezonie. Ja zawsze uruchamiam ten biznes tylko latem a potem auto z wszystkim do garażu i zawieszam tą działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *