Myszka optyczna A4Tech Evolution Opto Plus 7D – Opinia

Myszka komputerowaMyszka optyczna A4Tech Evolution Otpto Plus 7d – to urządzenie wskazujące do komputerów i bratnich urządzeń tego typu.

Łącze myszki jest na usb 2.0. Jej rolka (scrol) jest wykonana z ogumieniem oraz karbami przez co łatwiej jest kontrolować przewijanie. Całość obudowy wykonana z tworzywa sztucznego w górnej powierzchni wyścielonego lekkim gumowaniem.

Myszka posiada kabel o przewodzie około 1,6 m. W urządzeniu wbudowane są dodatkowe przyciski sterujące. Muszka posiada ich 7 – standardowy lewy oraz prawy, standardowy przycisk funkcyjny pod rolką oraz przycisk double click przy rolce – pozwala on uruchomić każdą aplikację jednym klikiem – działa jak podwójne kliknięcie lewym klawiszem myszki.

Klawisz office – czyli działający po zainstalowaniu programu managera do wyboru programów w otwarciu jednym klawiszem. Oraz dwa klawisze z boku, mające różne zastosowanie.

Mysz jest laserowa w technologi optycznej. Posiada ona 800 DPI co jest standardem. Dobrze się ona trzyma w dłoni i prowadzi po podkładce. Nie ma problemów z nawigacją oraz z działaniem klawiszy. Do zestawu jest dołączona płyta instalacyjna dodająca konfigurację dodatkowych klawiszy funkcyjnych. Cena także nie jest wygórowana za jej jakość. Z urządzeniem nie wysypuje żaden problem techniczny podczas używania. Została wyprodukowana standardowo w Chinach.

Bez płyty konfiguracyjnej działają standardowe klawisze oraz double click wraz z bocznymi. W przeglądarce one cofają stroną lub wciskają klawisz dalej. W managerach plików przechodzą miedzy katalogami nadrzędnymi i podrzędnymi.

Klawisz office nie działa bez zainstalowania oprogramowania z płyty. Myszka działa na zasadzie plug and play czyli komputer ją wykrywa zaraz po podłączeniu i do podstawowego działania nie są potrzebne żadne sterowniki.

Myszka optyczna A4Tech Evolution Opto Plus 7D robi bardzo dobre wrażenie podczas używania. Praktycznie nie stwierdziliśmy w niej żadnych wad podczas 3 miesięcznego intensywnego testu. Możemy zdecydowanie polecić ten produkt. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. ToTemat pisze:

    Pragniemy napisać, że pomimo minięciu już 7 lat od daty zakupienia tej myszki nadal jej używamy i nadal ona działa w 100%. Bardzo mało kiedy się trafia, że coś użytkujemy dłużej niż 3-4 lata z powodu ubytku pełnej sprawności. W tym wypadku co dziwne po mimo, że zdarło się z niej gumowanie na znacznym obszarze to myszka działa i nie zawodzi już tyle czasu.

  2. Konspan pisze:

    Jedna z najlepszych myszek jaką miałem do komputera. Mała zgrabna i co więcej niezniszczalna. U mnie działała ponad 5 lat intensywnego grania. I wymieniłem ją nie dlatego, że przestała działać – tylko dlatego, ze potrzebowałem z dłuższym kablem i ładniej wyglądającą po tylu latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *