Na co zwrócić uwagę kupując smartfon?

Wybór smartfonaSmartfon to ważna część życia wielu ludzi — koło ratunkowe dla przyjaciół, rodziny i pracy. Ale jest to również jeden z najdroższych gadżetów w posiadaniu większości ludzi. To sprawia, że warto poświęcić czas na znalezienie telefonu najbardziej adekwatnego do naszych potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz najnowszego flagowego modelu, czy po prostu podstawowego telefonu w świetnej cenie, powinieneś wziąć pod uwagę wiele czynników.

Najważniejsze rzeczy ,które należy wziąć pod uwagę przy zakupie smartfonu
Oto kilka najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego telefonu:

Rozmiar ekranu
Zależy od tego, w jaki sposób zamierzasz korzystać z telefonu. Jeśli zamierzasz używać go głównie do wykonywania połączeń i SMS-ów, mniejszy ekran może być najlepszy. Wtedy korpus telefonu jest mniejszy i łatwiejszy do trzymania w dłoni i schowania w kieszeni. Ale jeśli chcesz oglądać filmy i przeglądać Internet na telefonie, lepszy będzie większy ekran, który może wyświetlać obraz wyraźniej. Smartfony mają ekran o przekątnej od 3,5 cala do 7 cali. Mniejszy wyświetlacz okazuje się wystarczający dla większości ludzi.

Jakość aparatu
Aparaty w smartfonach są coraz lepsze, ale niektóre modele wciąż robią wyraźniejsze zdjęcia niż konkurencja. Jeśli Twoim priorytetem jest wysokiej jakości aparat z wieloma funkcjami i ustawieniami, musisz zbadać, które modele najlepiej nadają się do fotografii, a które gorzej sobie z nią radzą.

Żywotność baterii
Co najmniej trzy lata temu żywotność baterii była najważniejszą kwestią przy zakupie smartfonu — dzisiaj już nie tak bardzo. Większość telefonów ma wystarczającą pojemność baterii, aby przetrwać przeciętny dzień użytkowania bez konieczności ładowania. Więc nawet jeśli używasz go często do gier, nawigacji GPS lub przesyłania strumieniowego wideo, to możesz także przedłużyć żywotność baterii, wyłączając niektóre funkcje smartfonu.

Pojemność pamięci
Jeśli lubisz robić dużo zdjęć lub przechowywać muzykę w telefonie, poszukaj telefonu wyposażonego w gniazdo kart pamięci o dużej pojemności. Pozwala to w razie potrzeby dodać przestrzeń na pliki. Jednak większość najnowszych smartfonów oferuje teraz 64 GB lub więcej wbudowanej pamięci, co dla większości użytkowników wydaje się wystarczające.

Jak system operacyjny wybrać ?
Ważne jest, aby znać różnicę między smartfonem a telefonem komórkowym. Telefon komórkowy służy tylko do połączeń, ale smartfon to komputer mobilny. Działa on na systemie operacyjnym, takim jak Android lub iOS. Jak wybrać system operacyjny? Do wyboru są dwa główne systemy operacyjne: iOS firmy Apple i Android firmy Google. Windows Mobile OS i BlackBerry OS nie są już tak popularne.

iOS firmy Apple (iPhone)
Jest to zastrzeżony system operacyjny Apple, który działa wyłącznie na iPhone’ach. Główną zaletą produktów spod znaku jabłka jest ich przyjazny interfejs użytkownika, łatwość obsługi i bezpieczeństwo. iPhone’y są łatwe w konfiguracji i obsłudze zaraz po wyjęciu z pudełka. Najnowsza wersja iOS jest preinstalowana na wszystkich nowych modelach iPhone’ów, więc nie musisz się martwić o aktualizacje. Ponadto iPhone’y otrzymują regularne wsparcie zabezpieczeń od Apple. Możesz więc mieć pewność, że Twój iPhone jest chroniony przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Android firmy Google
Android to najpopularniejszy na świecie system operacyjny dla smartfonów, a ponad 80 procent urządzeń na rynku działa w różnych wersjach tego produktu Google. Do zalet Androida należą jego możliwości dostosowywania, elastyczność i skalowalność. Jest dostępny zarówno na smartfony, jak i tablety i ma szeroki wybór aplikacji w sklepie Google Play. System operacyjny jest również stale aktualizowany, aby klienci mieli dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak wirtualny asystent. Może on odpowiadać na pytania, sprawdzać pocztę e-mail i wyświetlać informacje na podstawie poprzednich wyszukiwań. Ten rodzaj personalizacji pomógł Androidowi uzyskać przewagę nad Apple, który zazwyczaj wolniej wprowadzał nowe funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *