Na co zwrócić uwagę przed zakupem uchwytu samochodowego do smartfona?

Uchwyt do autaW dzisiejszych czasach smartfony są już nie tyle urządzeniami służącymi do kontaktu z innymi, ile małymi centrami dowodzenia, pozwalającymi na dokonywanie płatności, planowanie wizyt u lekarza, umawianie różnego rodzaju usług, zamawianie jedzenia i wiele, wiele innych.

Nie ma zatem nic zaskakującego w tym, że rzadko rozstajemy się ze smartfonami, które są nam niemalże niezbędne w wielu aspektach życia. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z telefonu podczas jazdy jest niedozwolone, a co za tym idzie – lepiej bezpiecznie umieścić go w uchwycie i skupić się na prowadzeniu pojazdu.

Uchwyt na smartfon w samochodzie – dlaczego warto?

Uchwyt samochodowy na smartfon sprawi, że zapomnimy o konieczności poszukiwania urządzenia po zakończeniu podróży. W końcu rzucony w kąt telefon przesuwa się podczas jazdy, co skutkuje nie tylko koniecznością przeprowadzania żmudnych poszukiwań, ale w skrajnych przypadkach może skończyć się wręcz uszkodzeniem smartfona. Dlatego też warto zainwestować w odpowiednio dobrany uchwyt, który pozwoli zabezpieczyć urządzenie, a także mieć je zawsze pod ręką.

Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt samochodowy do smartfona?

Choć samo hasło “uchwyt samochodowy do smartfona” oznacza oczywiście przyrząd, który pomoże nam przytrzymać telefon w miejscu podczas jazdy, to już sposób wykonania i wiele innych kwestii związanych z szeroko pojętym użytkowaniem uchwytu zmienia się w zależności od wybranego modelu. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu uchwytu samochodowego do smartfona?

Sposób mocowania

Uchwyt na smartfona może być mocowany na co najmniej kilka sposobów. Pierwsze z rozwiązań, które jest stosowane dość często, to mocowanie za pomocą specjalnej przyssawki do przedniej szyby. Jest to wygodny sposób mocowania uchwytu, warto jednak mieć na względzie, że uchwyt może nieco ograniczać widoczność.

Druga z opcji – to specjalny uchwyt, pozwalający na zawieszenie na kratce wentylacyjnej samochodu. W tym przypadku nie dochodzi co prawda do ograniczenia widoczności, jednak umieszczony na kratce uchwyt zmniejsza dopływ ciepłego lub zimnego powietrza do wnętrza pojazdu. Wreszcie, istnieją również uchwyty mocowane na desce rozdzielczej. W praktyce to jedna z lepszych opcji nieograniczająca widoczności czy dopływu powietrza, jednak nie wszystkie auta mają tak stworzoną deskę rozdzielczą, by zamocowanie uchwytu było możliwe.

Odpowiedni rozmiar

Kolejną kwestią, która ma duże znaczenie z punktu widzenia możliwości użytkowania uchwytu, jest dopasowanie jego rozmiaru do naszych potrzeb. Warto dokładnie sprawdzić, jak duży jest nasz smartfon, bowiem niektóre, bardziej niestandardowe modele mogą nie zmieścić się w uchwytach przeznaczonych do typowych urządzeń.

Jak wybrać najlepszy uchwyt?

Wybierając uchwyt samochodowy, trzeba oczywiście zwrócić uwagę na kwestie opisane powyżej, ale nie tylko. Ponadto dobrze jest postawić na odpowiednią jakość wykonania oraz komfort użytkowania. Szeroki wybór uchwytów na smartfona, spełniających powyższe warunki, można znaleźć np. na stronie https://forcell.pl/uchwyty-samochodowe. Warto dokładnie przemyśleć zakup i wybrać opcję, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom tak, by użytkowanie uchwytu było komfortowe.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: