Na Maxa chrupki kukurydziane o smaku czekoladowym z Biedronki – Opinia

Chrypki BiedronkaNa Maxa to inaczej chrupki kukurydziane o smaku czekoladowym z marketów Biedronka. Są one produkowane na zamówienie tylko do Biedronki. Ich masa to 85 gram produktu w dość dużej paczce.

W wyglądzie są bardzo podobne – nawet można powiedzieć łudząco podobne do innej znanej marki takiego samego produktu jakim są Flipsy. W smaku także widać całkowite podobieństwo do wcześniej wspomnianego produktu.

Smak z powodzeniem można określić jako dość dobry, w paczce znajduje się dużo chrupek, przez co jedna paczka powinna wystarczyć dla jednej dorosłej osoby. Składniki produktu mają wysoką normę kwasów tłuszczowych nasyconych ale o tym dokładnie będzie poniżej.

Składniki Chrupek kukurydzianych o smaku czekoladowym “Na Maxa” z Biedronki: grys kukurydziany, olej roślinny, krem o smaku czekoladowym na skład którego wchodzą: cukier, olej roślinny, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, mączka sojowa (nie wiadomo czy GMO czy też nie), emulgator w postaci lecytyny sojowej oraz aromaty (nie określono jakie, co nie jest fajne).

Następnie czekolada 1% na skład której wchodzą: cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny oraz emulgatory w postaci lecytyny sojowej oraz E476 czyli Polirycynoleinian poliglicerolu, określany jako nieszkodliwy gdy nie spożywa się go w nadmiarze oraz aromat ponownie o nie określonym smaku i zapachu.

Wartość odżywcza produktu to w 100 gramach oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna aż 569 kcal (28%) , białko 3,8 g, węglowodany aż 52 g w tym cukry 19 g (20%), tłuszcz 38 g (52%) w tym kwasy tłuszczowe nasycone 16 g (80% !!!) , błonnik 2,4 g oraz sód 0,01 g (0%) . Paczka zawiera około 4 sugerowanych porcji produktu czyli około 4×25 g. Jak widać w tym przypadku norma kwasów tłuszczowych nasyconych jest bardzo wysoka a to nie jest dobre.

Produkt smakowo jest dobry, jednakże to co przedstawia jego skład może już nie zachwycać. Nie jest to pozycja dietetyczna, można przez nią bardzo szybko utyć i trzeba uważać na tego typu produkty aby nie stanowiły zbyt częstej pozycji w diecie.

Naszym zdaniem produkt można wypróbować, jednakże producent powinien nad niem popracować, aby był znacznie przyjaźniejszy dla zdrowia osób go spożywających. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.