Na Maxa chrupki kukurydziane o smaku czekoladowym z Biedronki – Opinia

Chrypki BiedronkaNa Maxa to inaczej chrupki kukurydziane o smaku czekoladowym z marketów Biedronka. Są one produkowane na zamówienie tylko do Biedronki. Ich masa to 85 gram produktu w dość dużej paczce.

W wyglądzie są bardzo podobne – nawet można powiedzieć łudząco podobne do innej znanej marki takiego samego produktu jakim są Flipsy. W smaku także widać całkowite podobieństwo do wcześniej wspomnianego produktu.

Smak z powodzeniem można określić jako dość dobry, w paczce znajduje się dużo chrupek, przez co jedna paczka powinna wystarczyć dla jednej dorosłej osoby. Składniki produktu mają wysoką normę kwasów tłuszczowych nasyconych ale o tym dokładnie będzie poniżej.

Składniki Chrupek kukurydzianych o smaku czekoladowym “Na Maxa” z Biedronki: grys kukurydziany, olej roślinny, krem o smaku czekoladowym na skład którego wchodzą: cukier, olej roślinny, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, mączka sojowa (nie wiadomo czy GMO czy też nie), emulgator w postaci lecytyny sojowej oraz aromaty (nie określono jakie, co nie jest fajne).

Następnie czekolada 1% na skład której wchodzą: cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny oraz emulgatory w postaci lecytyny sojowej oraz E476 czyli Polirycynoleinian poliglicerolu, określany jako nieszkodliwy gdy nie spożywa się go w nadmiarze oraz aromat ponownie o nie określonym smaku i zapachu.

Wartość odżywcza produktu to w 100 gramach oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna aż 569 kcal (28%) , białko 3,8 g, węglowodany aż 52 g w tym cukry 19 g (20%), tłuszcz 38 g (52%) w tym kwasy tłuszczowe nasycone 16 g (80% !!!) , błonnik 2,4 g oraz sód 0,01 g (0%) . Paczka zawiera około 4 sugerowanych porcji produktu czyli około 4×25 g. Jak widać w tym przypadku norma kwasów tłuszczowych nasyconych jest bardzo wysoka a to nie jest dobre.

Produkt smakowo jest dobry, jednakże to co przedstawia jego skład może już nie zachwycać. Nie jest to pozycja dietetyczna, można przez nią bardzo szybko utyć i trzeba uważać na tego typu produkty aby nie stanowiły zbyt częstej pozycji w diecie.

Naszym zdaniem produkt można wypróbować, jednakże producent powinien nad niem popracować, aby był znacznie przyjaźniejszy dla zdrowia osób go spożywających. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: