Najlepsza sieć komórkowa

Sieci komórkowe najSieci komórkowe to obecnie jedne z najbardziej dynamicznie rozwijających się działalności telekomunikacyjnych. Jest to jedna z najbardziej dochodowych branż, przez co cieszy się ona dość dużą konkurencyjnością i ilością ofert.

Najlepsze sieci komórkowe charakteryzują się pewnymi cechami.

Najlepsza sieć komórkowa – zacznijmy od tego że każda dobra sieć komórkowa która chce być w czołówce oferowanych usług musi spełniać wiele założeń dla swoich klientów. Najbardziej podstawowymi cechami dobrej sieci komórkowej jest ich ciekawa oferta dla klientów.

Podstawą jest czas ważności konta po doładowaniu telefonu. Większość sieci daje bardzo krótki czas aktywnego konta gdy telefon nie jest doładowywany, jest to bardzo złe rozwiązanie.

Gdy doładowujemy telefon ważność konta, czyli możliwość wykonywania telefonów powinna być co najmniej roczna, a nie jak stosuje wiele operatorów sieci komórkowych o krótkim terminie ważności.

Gdy sieć komórkowa ma krótki okres ważności konta po doładowaniu stosuje zasadę że blokuje konto po określonej ilości dni ważności konta, a dodatkowo gdy konto jest niedoładowywane długotrwale zabiera (kradnie) pieniądze z konta jakie na nim pozostały do wykorzystania. Jest to coś co można porównać do złodziejstwa.

Kolejna ważna cecha dobrych sieci komórkowych poza samą jak najdłuższą ważnością konta jest cena oferowanych pakietów. Im tańsze rozmowy tym lepiej dla klientów.

Tutaj warto wspomnieć że dobra sieć komórkowa ma podobne ceny lub takie same zarówno na połączenia do osób z tej samej sieci jak i innych sieci. Dobra sieć nie zawyża kosztów połączeń do telefonów z innych sieci komórkowych – co też jest zagrywką mało etyczną.

W sieciach komórkowych należy zwracać uwagę na udogodnienia. Czy są one przyjazne dla klientów sieci czy może bardziej korzystne tylko dla samych operatorów. Warto wspomnieć o telefonach w mix – sieci lepsze nie wiążą nas na drogie i bardzo długo trwałe umowy, to jest bardzo istotna sprawa w ostatnich czasach.

Dobre sieci komórkowe poznaje się po tym czy oferują one produkt dobry i na prostych zasadach, a nie bardzo zawiłych i skompilowanych. O najlepszych sieciach komórkowych warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

4 komentarze

 1. Kaspersky pisze:

  Teraz to już te duże najlepiej znane są faktycznie najgorsze a te małe jakie wykorzystują maszty gigantów są znacznie tańsze i mają lepsze oferty. Prawie każda inna sieć wykorzystuje maszty plusa, a oferty ich są znacznie korzystniejsze niż tych gigantów wszelkiej maści.

 2. Fpec pisze:

  Problem w tym, że sieci jest tylko kilka może z 4 w kraju a wszystkie firmy świadczące usługi telekomunikacyjne bazują na udostępnieniu przez tamtych masztów czy satelity. Wszystkie ta małe sieci bazują przecież na Plusie więc on dominuje mimo że w swojej własnej ofercie jest bardzo drogi. Fajnie jak by ten rynek się rozwiał i faktycznie była w nim większa konkurencja.

 3. Helmut pisze:

  Te najlepsze sieci komórkowe w Polsce to nic innego jak najlepszy wał. Nie widzicie, że od lat dostajecie szczątki technologicznych możliwości? 3G teoretycznie powinno działać w HSPA+DC do 48Mb/s, miał ktoś choćby pół tego kiedykolwiek? LTE pierwszej generacji (cat.1>cat.7) teoretycznie powinno hulać do 150Mb/s, miał ktoś kiedyś choćby pół tego na modemie choćby 4 generacji? A te całe Lte-Advanced (Ultra bajer) to z tego co wiem do 600Mb/s powinno śmigać. Ma ktoś choćby 1/10 tego non-stop? Nie? U mnie teraz na żenadzie zwanej Play na modemie cat.19 (do 600Mb/s) przy zasięgu FULL w dużym mieście jest przedział od 3 do 7 Mb/s a u konkurencji pomarańczowej 15Mb/s. Polska i technologia w niej zawarta to epoka kamienia łupanego a poziom obsługi/usług kwiczy między dnem a mułem, przestańcie się oszukiwać, z 5G też huku narobili i 200mega mają problem przekroczyć, tymczasem pierwszej generacji 5G miało dawać do 1000Mb/s, aha, pewnie. Wstyd i hańba dla narodu Polskiego, gdy śmigam na zakupy do Putina (obwód Kaliningradzki) często speedtesty robię, takie sobie MTS czy MegaFon non stop wyciągają 90-120Mb/s nawet w szczycie.

  1. Tutaj Pan zapomina o bardzo ważnej rzeczy. Prędkość tych standardów była i jest regulowana przez prawo UE. Pan źle zakłada, że to wina Polski i jej niskich standardów. To jest regulowane przez prawo Unijne. Od czasu gdy Polska jest w UE – nie może mieć innej prędkości sieci, nawet jeśli by chciała. Także w telefonie LTE było ograniczane w transmisji danych do około 50 Mb na sekundę zgodnie z prawem UE. Tak samo pozostałe standardy. Także tutaj Polska niczego nie zawinia. A warto nadmienić, że Polska ma jedną z najlepiej rozwiniętych infrastruktur telekomunikacji i wdrożeń technologicznych w całej Europie. Warto zanim się będzie rzucać mięsem dokładnie zbadać co leży u podstaw tego zagadnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *