Najlepsza składana rakietka tenisa stołowego do 100 zł – co wybrać

Najlepsza rakietka do 100 zł składanaSkładane rakietki do tenisa stołowego są zdecydowanie lepsze niż zestawy gotowe. To nie tylko lepsze dobranie parametrów do indywidualnego stylu gry, to także o wiele mocniejsze osiągi. Składane rakietki to wybór odpowiednich okładzin oraz deski.

Warto wspomnieć, że istnieje ogromy zasób różnego rodzaju okładzin i desek do tenisa stołowego. W tym temacie, skupimy się na najlepszej składanej rakietce do kwoty 100 zł. W tej cenie można złożyć profesjonalny i bardzo mocny zestaw do gry w tenisa stołowego.

Zestaw jaki opiszemy, będzie przeznaczony do gry wszechstronnej oraz ofensywnej. A więc jest to rakietka do gry w ataku lub allrundowej. Sprawdzi się praktycznie na każdej pozycji i w każdym stylu gry – ma po prostu genialne zbalansowanie parametrów. Jeśli ktoś zaczyna przygodę z tenisem stołowym, ale chce mieć profesjonalny sprzęt i zacząć grać na wysokim poziomie – to zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem.

Zapraszamy także do dwóch osobnych tematów – które napisaliśmy o najlepszych tanich deskach do tenisa stołowego, oraz o najlepszych tanich okładzinach do tenisa stołowego. Z nich można złożyć doskonałą broń do własnej gry. Wielokrotnie przewyższającą dowolną rakietkę z zestawów gotowych.

Jaka jest najlepsza składana rakietka tenisa stołowego do około 100 zł

Deska jaką typujemy jako najlepszą – to bez wątpienia (na tą chwilę) Yinhe N10s. Szybka deska o doskonałym czuciu (kontroli). W całości wykonana z drewna warstwowego. Dość lekka deska do około 85 gram. Jej ogromną zaletą jest niesamowicie wysoka kontrola podczas gry. Wyczuwa się praktycznie każdy typ zagrania. Rdzeń deski posiada grubość 6,8 mm – jest to szybki sprzęt. Składa się z 5 warstw drewna – all wood (100% drewno). Typ rączki FL – taliowany, oraz wymiary całej deski 100% Stargard – bez odchyłów wymiarowych. Rączka niebieska z paskami o innym kolorze, oraz blaszką wieńczącą na froncie Yinhe. Posiada balans ciężkości równy z lekkim przechyleniem na blat. Wibracje są doskonale, oraz odbicie wytłumione względnie ciche. Jest to najlepsza deska z tanich i profesjonalnych w naszej ocenie (w niczym nie ustępuje dowolnie droższym).

Ewentualnie można wybrać deskę Sanwei T5000 – lub C5 Max firmy 729. Sanwei T5000 jest bardzo szybka i sztywna. C5 Max jest bardziej elastyczna i lżejsza. To są alternatywny dla Yinhe N10s.

Okładziny – tutaj również jest pole ruchu. W pierwszej kolejności proponujemy ponownie firmy Yinhe model Mercury II. Okładziny te są ćwierć lepkie i posiadają dużą szybkość. Na początku jest efekt przywierania piłki, po zdjęciu foli ochronnych. W późniejszej grze nadmiar przywierania ustępuje. Okładziny mają genialny poziom rotacji – sięgający około 88% możliwej maksymalnej – względem innych najbardziej rotacyjnych sprzętów. Prędkość pierwsza nowej okładziny to około 60% – po rozegraniu kilku meczy, będzie się zwiększać na skutek likwidacji przywierania. Ostatecznie będzie to około 85% możliwej szybkości najszybszych okładzin. Podkład 2,2 mm, z czego polecamy wybieranie tylko okładzin SOFT – miękkich a nie twardszych. Podkład jest o kolorze kremowym silnie spojony.

Zestaw składanej rakietki Yinhe N10s + Mercury 2 – to potężna broń, do gry na każdej pozycji i praktycznie w dowolnym stylu gry. Samemu jednak oceniamy ją jako przeznaczoną do ataku (silnie rotacyjnego) ,lub gry wszechstronnej z dużym wykorzystaniem rotacji. Jest to sprzęt bijący rakietki gotowe – nawet kilkakrotnie w możliwości osiągów. Jest to mistrzowski zestaw do poważnej gry, także na poziomie dowolno ligowym.

Jako alternatywy okładzin można zainteresować się także Sanewi T88-I lub Corbor Reacotr – trochę wolniejsze, ale o równie niesamowitym stopniu rotacji. Można także wybrać okładziny Palio AK47 Red lub Blue. Red mają w sobie efekt wbudowanego świeżego kleju (tensory) – Ak47 są sporo szybsze, lecz są też droższe niż pozostałe. A wiec zestaw by kosztował więcej niż tytułowe zamierzenie.

Drugim zestawem do gry ofensywnej jak i wszechstronnej, a nawet obronnej będzie wykorzystanie okładziny czopowej ofensywnej – krótki czop szybki i atakujący. W tym drugim alternatywnym zestawie składanej rakietki do tenisa stołowego – także zachowujemy wcześniej wymienione deski – w takim samym podziale.

Natomiast okładziny to czop ofensywny krótki Yinhe (zero zdziwienia, bo to najlepsza firma tworząca doskonałe sprzęty w rozsądnych cenach) Uranus Poly. Można założyć tego czopa na jedną stronę rakietki – a na drugą na przykład Mercury 2. Aby zwiększyć arsenał zagrań i możliwości gry. Lub posiadać takiego czopa dwustronnie, aby nie mieszkać wyrobienia technicznego podczas gry.

Czop atakujący Uranus Poly to okładzina niezwykle szybka, o małych czopkach gęsto rozstawionych. Podkład 2,2 mm seledynowy (jaskrawo zielono- żółty). Twardość średnia 38 stopni. Posiada silny elekt katapulty – potrafi łatwo zakłócać piłkę oraz ją zerować. Czop ten ma także względnie dobrą rotację rzędu do 75% maksymalnej możliwej oraz szybkość do około 88% maksymalnej. Kontrola jest bardzo wysoka, nawet do rzędu ponad 90% maksymalnej.

Tutaj duża uwaga – czopem nie gra się tak samo jak okładziną gładką – to jest trochę inna fizyka uderzeń i zachowań piłki. Uranus Poly potrafi zerować piłki, nadawać im silnej rotacji, jak i odwracać rotację. Łatwo z niego atakować piłki, uderza się je nie ruchem top spinowym – lecz bardziej płaskim ku przodowi (jak z spodu patelni :-D, bez znacznego pochylania). To potężna broń, jeśli nauczy się z niej korzystać.

Wymieniliśmy w tym artykule wszystkie najlepsze możliwe kombinacje składanej rakietki do tenisa stołowego. W prawie każdym z tych wariantów, zmieścimy się z powodzeniem w graniach do 100 zł. To zdecydowanie najlepsze możliwe kombinacje składanych rakietek do tenisa stołowego – w takim przedziale cenowym. To także profesjonalne sprzęty do gry już na poważnym poziomie – także w dowolnej lidze sportowej. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 5 / 5. Ilość ocen: 4

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

30 komentarzy

  1. ToTemat pisze:

   Dokładnie, ogromnie dziękuję za zwrócenie uwagi. Nawet nie zauważyłem że odwrotnie wpisałem te cyferki kałasznikowa. Ak47 Red to tensor a blue bez tensora trochę wolniejsza. A Żółta to sam nie wiem co to jest i czym się różni od blue.

 1. Pawel pisze:

  corbor reactor i corbor reactor pro, to rozne okladziny?

  1. ToTemat pisze:

   Witaj, według producenta Tak. Ale w mojej ocenie Pro są o wiele gorsze niż zwykłe Corbor Reactor. To jest bardzo dziwne, bo PRO sugeruje – że mogą być lepsze. Ale faktycznie są wolniejsze, mniej rotacyjne a tym samym i mniej kontrolne. Pro są po prostu gorsze pod każdym względem. Jest taka strona o nazwie “Revspin” – na niej można zobaczyć opinie o sprzętach do tenisa stołowego, wysmażoną przez samych graczy. Tam są oceny uśrednione opinii użytkowników. Nawet tam bez wątpienia Corbor Reactor Pro będzie oceniona jako gorsza. Bo jest zdecydowanie dużo gorsza.

 2. Szymon Brzozka pisze:

  Genialny zestaw do tenisa stołowego. Bardzo dobre komponenty i tutaj wszystko potwierdzam. N10s jest genialna. Lepsza niż viscaria. Mercury dopiero do mnie idą. Chcę mieć taki zestaw bo po samym filmie widzę że będzie super. Super że nadal nagrywasz o tenisie. Masz zbyt cenną wiedzę, aby tego zaprzestać. Na AWF oglądaliśmy często Twoje filmy, jako podkład teoretyczny do zajęć.

 3. WKT Marcin pisze:

  Facet, nauczyłeś więcej osób gry w tenisa stołowego niż dowolny inny obywatel naszego kraju. Powinni ci dać jakiś medal lub order zasługi w tym sporcie. Przecież wszystkich internautów to są setki tysięcy, którzy oglądają twoje filmy o tenisie stołowym i nauczyli się najważniejszych o nim elementów. Robisz niesamowite filmy i artykuły na temat tenisa stołowego. Nie ma innego, tak mocno i profesjonalnie rozbudowanego kanału w tym sporcie w naszym kraju. Szkoda że nie prowadzisz kanału osobno tylko z tenisem stołowym, bo mnie osobiście tylko te materiały zawsze interesują. Robisz to wszystko bezkonkurencyjnie. U mnie w klubie oglądamy wszystko co nagrasz.

 4. Dawid B. pisze:

  Pełna zgoda z filmem i artykułem. Już dawno mam te okładziny i są genialne. Mam obecnie 3 rakietki. Zestaw z yinhe Mercury 2, Palio ak47 oraz tangery 64. Deskę polecaną dopiero zakupie. Mam bardzo duże zaufanie do wiedzy autora, już od bardzo dawna udowodnił mi, że to najlepszy sprzętowec i techniczny w tym kraju.

 5. Hilip pisze:

  Dzień dobry, mam takie pytanie. Czy jest jakiś typ tańszych okładzin o podobnym działaniu jak Gewo hype EL? Samemu nie potrafię tego znaleźć. Jeśli będzie potrzeby jakiś dodatkowy opis, to proszę dać znać.

  1. ToTemat pisze:

   Tak znam bardzo dobrze ten typ okładzin. Jest dla nich prawie identyczna alternatywa. Seria Hype Gewo to okładziny typu mat – czyli bez przywierania. Dla nich odpowiednikiem jest właśnie Palio Ak47 – to jest ten sam typ sprzętowy. Tylko Palio jest 3x tańszy mimo, że taki sam. A co lepsze one są także tym samym co DONIC Bluefire – czyli już 5 razy tańsze, a nadal praktycznie takie same.

 6. ThordDF pisze:

  Super, tego właśnie szukałem. Na dniach zamówię dla siebie taki zestaw. Wruciłem do tenisa stołowego po ponad 10 latach. Dopiero kompletuje sprzęt i przypominam sobie niezbędne ruchy w grze. Już nie mogę doczekać się nowego zestawu. Na revespin faktycznie opisy tych sprzętów są bardzo zacne i zachęcające.

 7. Mirosław R. pisze:

  Witam! Świetny artykuł jak i film. Chciałbym poznać Pana zdanie na temat okładziny DHS Hurricane 8 2,2 mm, o twardości podkładu 40 stopni na forhand i Mercury II soft na backhand. Deska oczywiście Yinhe N10s. Do tej pory grałem ofensywną deską w połączeniu z okleinami Corbor Ceactor, które były faktycznie trochę wolne. Chciałbym przyśpieszyć swoją grę, przy zachowaniu kontroli i wysokiej rotacji.

  1. Tomasz Hetman pisze:

   Tych DHS nie znam. Wszystkie DHS które miałem, były przeciętne. Ale ta może być zupełnie inna. Pytanie czy na BH lub FH taka czy inna, jest bezcelowe. Bo to zależy, jaką stroną bardziej prowadzisz atak. Połowa ludzi, woli robić go z BH. Niestety wiele osób doradza, na bazie własnych typów gry i upodobań. Musisz samemu zadecydować, jaka strona jest dla Ciebie.

   Jeśli grałeś Corborem – to na pewno będzie, to już kolejny poziom wyżej z Merkurym 2. Merkury Soft jest sporo lepszą okładziną. A tego DHS nie używałem, więc nie mogę się wypowiedzieć co do niej. Wydaj mi się, że z tego zestawu powinieneś być bardzo zadowolony. Deska jest super, merkury soft także. Na pewno jest to znacznie mocniejsze niż Corbory (które też są bardzo dobre – ale słabsze).

 8. Michał pisze:

  Witam a czy do tej deski nada się długi czop bez podkładu ? Jestem ciekaw jak ta deska znaczy yinhe N10s będzie zachowywać się z długim czopem

  1. Deska jak deska. W mojej ocenie nada się do każdego typu okładziny, bo ma wysokie czucie i jest względnie szybka. Natomiast nigdy nie grałem długim czopem, oraz tym bardziej 0X. A więc jak to będzie reagować, to nie mogę powiedzieć. Samemu nie stosowałem takich rozwiązań.

 9. Andrzej pisze:

  Czy zestaw Yinhe N10s + Mercury 2 będzie dobry dla początkującego gracza?

  1. W przypadku tenisa stołowego, nie ma czegoś takiego jak rakietki dla początkujących i zaawansowanych. Dzieli się na na profesjonalne i rekreacyjne (gotowce). Rakietki składane, to profesjonalne podejście i dobór parametrów do stylów gry. Więc pytanie bardziej – nie czy będzie dobra dla początkującego, ale czy będzie dobra dla stylu gry – osoby nią grającą. N10s + Mercury 2 (soft) to bardzo dobry zestaw do szerokiego spektrum gry. Ma zarówno sporą szybkość, jak i bajecznie wysoką rotacje. To ogólnie jest bardzo dobry zestaw.

   1. Andrzej pisze:

    Rozumiem taką argumentację. Tylko zastanawiam się nad okładziną dla siebie, bo np. corbor reactor jest wolniejsza. Czy ta reactor nie jest lepsza dla kogoś kto się jeszcze uczy? Czy może od razu kupić mercury i z nią się “ograć”?

    1. Corbor Reacotr i Mercury II to są okładziny półlepkie. Mają różne sprężystości, ale fakt przywierania zachowuje w miarę zbliżony stopień odskoku piłki – przy pasywnym uderzeniu. Dlatego jedna i druga jest dobra. Jednakże, jeśli będziesz grał w ataku, a nie tylko wszechstronnie lub obronnie – to mercury II soft – będzie sporo lepszym wyborem. To nie jest demon prędkości, ale jest mocno sprężysta, a przywierania dodaje jej i rotacji i kontroli. Więc finalnie bym stawiał na Mercury II.

     Jednak jeśli nie jesteś do niej przekonany, to mam dla Ciebie 3 opcję. Okładzinę uśrednioną między Corbor a Mercury a mianowicie Reactor Tornado V5. Jest trochę wolniejsza niż Mercury ale szybsza niż Corbor i zachowuje ich stopień ogromnej rotacji. Jest także dostosowana do 40+ – czyli już piłek plastikowych. Wiele osób też błędnie moim zdaniem zakłada, że posiada ona wbudowany efekt (tensor) – moim zdaniem półlepkie go nie posiadają. To naprawdę także bardzo dobry sprzęt, jaki poznałem dopiero kilka dni temu dokładniej.

     1. Andrzej pisze:

      Na początku grałem okładzinami Corbor Reactor, w miarę szybko przeszedłem na Mercury 2 soft + deska Yinhe N10s. Dobrze gra mi się tym zestawem. Tak się zastanawiam na przyszłość (lubię grę ofensywną + all roundową), co byś mi polecił do przetestowania? Jakiś szybszy zestaw z dobrą kontrolą i dużą rotacją? Czy narazie lepiej zostać przy tym zestawie?

 10. Overr pisze:

  Cześć!
  Zastanawiałem się właśnie nad pierwszym składakiem w życiu. Z Twoich komentarzy wynika, że gumy Mercury 2 nie są, aż tak szybkie w ataku.

  Czy gumy AK47 blue z Mercury 2 będą optymalnym połączeniem czy może jednak zdecydować się na te Mercury z obydwu stron?

  Preferuję grę ofensywną i mocną rotację.

  Pozdrawiam!

  1. Patryk Lewandowski pisze:

   Jak dla mnie, czyli kogoś co grał bardzo szybkimi zestawami w ataku (Gewo hype XT 50) Mercury II Soft jest bardzo dobrą pozycją i nie potrzebuję niczego innego. Jeśli AK47 Palio, to w mojej ocenie tylko Red są warte uwagi – bo mają tensora. A kosztują praktycznie tyle samo co Blue czy Yellow. Ak47 to okładziny typu MAT, a Mercury II to półlepkie. W zasadzie taka jest w nich dominująca różnica. Mniejsza odskocznia piłki wynika z przywierania, a nie mniejszej sprężystości.

   Na Mercury II będziesz mógł nadać o wiele większej rotacji na piłkę. Natomiast w Palio Ak47 będzie piłka trochę szybsza (tak z max 5-8% w mojej ocenie). Różnicę widać tylko na pasywnym odbijaniu piłki, ale już nie w ataku podczas gry. Dlatego że atak, to jest co innego niż sprężynowanie okładziny i piłki opuszczonej na blat.

   1. Overr pisze:

    Dziękuję za wytłumaczenie 😀

    Zdecydowałem się dać obustronnie Mercury 2. Sprawdzę jak ten zestaw będzie się sprawował w moich rękach i najwyżej w przyszłości będę myśleć nad ewentualnymi zmianami okładzin.

    1. Patryk Lewandowski pisze:

     Napisz proszę gdy już go będziesz miał, jakie jest Twoje odczucie. Bardzo mnie interesuje Twoje zdanie w tej sprawie.

     Podejrzewam, że będziesz bardzo zadowolony. To jest potężny oręż, zadziwiająco dobry. Ogólnie Yinhe robi sprzęty z reguły bardzo dobre.

 11. Rafał Kuszycki pisze:

  Te okładziny to jest prawdziwa moc. Nie spodziewałem się aż takiej jakości w takiej cenie. Z mercury 2 wchodzą mi wszystkie ataki podczas gry. Rotacja jest zabójcza. Deskę mam tylko inną niż proponowana. Wykorzystałem swoją Jola Falcom Fast. Równie wszystko idealnie jest wyczuwalne.

  Tym zestawem mogę teraz grać o wiele lepiej niż poprzednio. Wszystkie piłki nagle są pełniejsze, uderzenia mocniejsze i bardziej rotacyjne. Tak samo niemal każda piłka trafia idealnie tam gdzie ją posyłam. Genialny zestaw. Zdecydowanie najlepszy w tenisie stołowym nawet do znacznie większej ceny.

 12. Gracz pisze:

  Witam, mam pytanie odnośnie składanych rakietek do tenisa stołowego, problem tkwi w tym że gra mi się nimi o wiele gorzej niż gotowcami. Grałem w tenisa za czasów szkoły, obecnie gramy 2 lata systematycznie raz w tygodniu po 4 godziny, mój styl gry jest pomiędzy wszechstronny a ofensywny.
  Wykonałem składaki słysząc w filmach oraz czytając na forach, że nawet najtańszy składak będzie lepszy od gotowca :
  1. Deska WRB Boer heban aliexpress za ok 25zł + Corbor Reaktor w różowym opakowaniu
  2. Deska WRB Boer heban aliexpress za ok 25zł + Kokutaku 868 (1 pair black packaging)
  Obydwie deski klejone Polecanym w filmach klejem Dragon guma skóra.

  Corbor reactor w moim odczuciu posiada prędkość podobną do kokutaku, kontrola bardzo słaba, kokutaku posiada dużo lepszą kontrolę.
  Kolega posiada Stiga Prestige 5, gra się rewelacyjnie, piłeczka leci tam gdzie chce, szybkość w miare ok , podkręcanie średnie.
  Wtedy postanowiłem kupić gotowca Atemi 3000 pro carbon a kuzyn kupił Atemi 4000 balsa, obydwie rakietki rewelacja, bardzo dobra kontrola i prędkość i podkręcanie. Niestety gumy są bardzo delikatne i szybko się wycierają i kruszą.

  Mam odniesienie gry moimi składkami jeszcze do 2 innych rakiet którymi także gra mi się lepiej, są to Butterfly Ovtcharov black który jest naprawdę wolny oraz Joola Carbon X Pro.
  Czy w tych moich składakach problem tkwi w deskach czy może klejeniu (po nałożeniu kleju docisnąłem odważnikiem 10kg pomiędzy 2 kawałkami płyty meblowej na ok 1 godzinę)? Po kruszących się okładzinach z mojego atemi 3000 dałem jeszcze jedną szansę składakowi i zakupiłem zestaw polecany w Pańskim filmie Yinhe N10s + Mercury 2 soft, czy taki składak będzie lepszy od atemi 3000/4000 lub stigi prestige 5 którymi gra mi się bardzo dobrze. czy Deska Yinhe 10s będzie lepsza od deski z atemi 3000?
  Pozdrawiam.

  1. Patryk Lewandowski pisze:

   Deska nie jest dobra z tych testowanych zestaw. Bower WRB to deski ala cieastolina. One są miękkie, ale bezwibracyjne – przez co nie mają żadnej realnej silnej kontroli. Corbor reactor w różowym opakowaniu, posiadają doskonała kontrolę. Choć kontrola to czynnik bardzo indywidualny. Jednak Corbor daje długie utrzymywanie piłki na rakietce oraz mocną rotację – która wypływa też na zagięcia łuku rotacyjnego. Piłka do nich przywiera, przez co jest skrajnie wysoko kontrolna.

   W Twoim przypadku, myślę że występuje jeden problem – słaba technika gry. Okładziny profesjonalne wymagają od użytkownika wykorzystania ich potencjału. Jeśli u Ciebie na przeszkodzie stoi kontrola – oznacza to, że nie dajesz rady skorzystać z ich rotacji. Tym samym na bazie samego opisu (bardziej pasują Tobie okładziny słabo rotacyjne) – jestem pewny, że masz złą technikę gry. Prawdopodobnie źle wykonujesz ruchy top-spinowe, oraz ogólnie układy przebijania piłek.

   Kontrola w grze wynika nie tylko z kąta nastawienia rakietki i odbicia piłki w wybrane miejsce, ale także czynnika rotacyjnego piłki.

   Deska N10s + Mercury 2 Soft bije na głowę każdą atemi. Jest to zestaw bardzo zawansowany – mogący rywalizować z dowolnym innym, dowolnej firmy z PRO produktów. Jednak dla Ciebie, może być nadal ten sam odczuwalny problem. Raczej nie uzyskasz kontroli, jeśli nie potrafisz wykonywać faktycznej rotacji na piłce.

   Twój styl zatem jest bardziej defensywny, z elementami ALL. Każdy styl faktycznie atakujący, musi wykorzystać silną rotację. Inaczej jest to zbicie kątowe bez rotacyjne, lub słabo rotacyjne a więc smecz. Na bazie Twojego opisu – wydaje mi się, że grasz w ataku smeczem, lub czymś mocno zbliżonym.

   Oznacza to, że powinieneś stosować okładziny do gry defensywnej, albo czopy krótkie (tam robi się takie przebitki, nie na bazie rotacji – ale kąta uderzenia). Lub trzecią drogą jest poprawienie techniki gry, aby uzyskać kontrolę przez rotację. Obecnie wybierasz sprzęt dla zawodników typu OFF+/ALL+ – ale preferujesz sprzęt DEF/ALL. Dlatego nie możesz się odnaleźć w sprzęcie.

   Albo więc dopasujesz sprzęt do swojego stylu gry, albo musisz podciągnąć się (zmienić styl gry) – do sprzętów z innej klasy przeznaczenia.

   1. Gracz pisze:

    Dzięki za odpowiedź, poczekam na paczkę z N10S + mercury i sprawdzę jak się będzie grało. A co do WRB boer + Corbor uważam ze jest to dużo wolniejszy zestaw od atemi, takie są moje odczucia, możliwe ze to wina deski. Ewentualnie jakie okładziny Def/All Pan by proponował na deskę Atemi lub N10s (raczej nie interesują mnie czopy).

    1. Patryk Lewandowski pisze:

     Corbor na Boer na pewno jest wolniejszy. Miękka deska + twarde okładziny z efektem półlepkim. Wolniejszy, ale o wiele skuteczniejszy. Ta prędkość wynika także z tego, że Atami ma okładziny typu MAT, a Corbor to półlepkie. Natomiast deski Atemi od modelu 1000 w górę – są na tyle dobre, że można je wykorzystywać do rakietek składanych. Oczywiście to są deski dość miękkie, ale nadające się do złożenia zestawu.

     Niestety nie znam się na sprzęcie klasy innej niż OFF w górę. Samemu gram tylko w klasie atakującej z nastawieniem na silne rotacje. W przypadku sprzętów DEF/ALL, trudniej jest dobrać komponenty. Bo tam już nie szuka się samej prędkości i rotacji, ale większego dopasowania do stylu własnej gry. A te style mogą być bardzo różne, w zależności do typów wykonywania uderzeń, jak i fragmentów stałych w grze. Zawodnicy agresywni (atakujący), mają mniejszą różnorodność potrzeb. Im bardziej przesuwa się to w stronę DEF – tym mocniejsza staje się potrzeba dopasowania indywidualnego.

     Zawodnicy ofensywni w rzeczywistości wygrywają częściej – bo zdobywają punkty na ataku i błędzie przeciwnika. Defensywni natomiast, zdobywają punkty z reguły jedynie na błędach przeciwnika. Dodatkowo ofensywni mają często mocno wyrobiony nieduży repertuar gry. Natomiast ci z defensywy, mają konieczność rozbudowania palety zagarń znacznie mocniej. Dlatego większość graczy jest tak naprawdę All – poleczenie obrony z atakiem, z lekkim przesunięciem ku obronie lub atakowi.

     Czopy są bardzo dobrym orężem do gry, bardzo niedocenione jeśli chodzi o ofensywne. W rzeczywistości to właśnie czopy, wybaczają liczne błędy w grze i ją upraszczają. Tylko trzeba nauczyć się nad nimi panować.

     Obecnie stoisz na rozdrożu. Nie osiągniesz lepszej gry, jeśli nie dopasujesz sprzętu do swojego stylu gry. Lub nie zmienisz (ulepszysz) stylu gry, do sprzętów których chcesz używać. Na pewno brakuje w uderzeniach wykonania łuku topspinowego, przez co nie zyskujesz kontroli i prędkości. Corbor nawet na miękkim boer, jest wystarczająco szybki dla większości graczy. Prawie wszystko zamyka się w w technice gry.

     1. Gracz pisze:

      Dziękuję za odpowiedź, na chwilę obecną poczekam na N10s + mercury, ewentualnie przekleje corbory na atemi i z ciekawości zamówię krótkie czopy. Pozdrawiam.

     2. Patryk Lewandowski pisze:

      W mojej ocenie warto pozostać przy obecnym zestawie – jeśli szukasz czegoś do około 300 zł. To nie znajdziesz nić faktycznie lepszego. Ten zestaw już jest bardzo dobry. W zasadzie sprzęty droższe nie są już lepsze, tylko mają inne parametry (balans parametrów). Cena marek tych znanych, jest oparta w ponad połowie za nazwę marki, a nie jakość. Dlatego nie ma co szukać, warto nauczyć się grać takim zestawem. Natomiast jeśli będzie źle dopasowany do stylu gry i potrzeb, wtedy szukać takich parametrów bardziej zabalowanych do własnego stylu gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: