Najlepsze aplikacje krokomierz na telefon – jaki wybrać licznik kroków

Aplikacje krokomierz na telefonLiczniki roków czyli tak zwane pedometry – to świetne aplikacje pomagające mobilizować się do aktywności fizycznej. Aplikacje te zliczają wykonane kroki, przebyty dystans, czas wędrówki oraz teoretyczną ilość spalonych w tym kalorii.

Potrafią mieć także znacznie bardziej rozbudowane statystyki oraz możliwości – wszystkie, które przedstawię są całkowicie bezpłatne.

Testowałem około 80 różnych aplikacji do liczenia kroków na telefon i osobno kilka różnych zegarków z funkcją liczenia kroków. Wyniki są bardzo ciekawe, gdyż najpopularniejsze aplikacje wcale nie są tymi najlepszymi, a nawet najlepsze zegarki wcale nie liczą kroków tak do końca prawidłowo. Znalazłem dwie aplikacje na telefon, które doskonale liczą kroki, dystans i wszystko inne – są po prostu najlepsze w tej dziedzinie.

Bardzo ważne jest to, aby podczas testu takich aplikacji czy zegarów utrudniać im zbieranie danych. Tylko tak można znaleźć coś najlepszego. Zegarki się mylą, gdy wsadzimy rękę do kieszeni, przestaniemy bujać ręką podczas marszu, zaczniemy skakać w miejscu lub będziemy sunęli lekko – one mają znacznie słabsze czujniki czyli akcelerometry w porównaniu z smartfonami. Większość aplikacji na smartfona potrafi natomiast mylić się podczas zbyt szybkiego tępa chodu, mieszanego rodzaju chodu (jak po polnych bezdrożach), naliczać za dużo lub zdecydowanie za mało.

Testy robiłem w przeliczeniach między 200 a 1200 korków w seriach – aby wyłowić dwie aplikacje najlepsze z najlepszych spośród wszystkiego co testowałem (około 80 aplikacji).

Jakie aplikacje na telefon są najlepsze do liczenie kroków – drugą od najlepszej uważam tą o nazwie „Krokomierz – Licznik Kroków” firmy ITO Technologies. Jeśli będziecie jej szukać to wpiszcie jej nazwę wraz z nazwą firmy – od razu się wywieli na 1 miejscu. Inaczej o podobnej nazwie jest wiele innych aplikacji.

Aplikacja ta jest bardzo lekka i bardzo prosta. Liczy wspominane na początku artykułu dane ale bez dodatkowych nadmiernych statystyk i nakładek. Zakres liczenia jest na każdy miesiąc, dzień i tydzień z historią poprzednich. Aby aplikacja działała należy wcisnąć start, sama się zastopuje jak przez długi czas wyczuje bezruch. Można także w opcjach ustawić automatyczny start na wybrane godziny i stop – czyli na przykład na cały dzień aby pracowała.

Dokładność aplikacji jest rewelacyjna – nie gubi kroków ani ich nie zawyża. Prawidłowo działa nawet na schodach co jest sporą rzadkością. Jeśli ktoś szuka czegoś bardzo dokładnego a zarazem maksymalnie prostego w obsłudze – to będzie najlepszy wybór. Aplikacja ma także dostępny język polski.

Najlepsza natomiast aplikacja na telefon do liczenia kroków to moim zdaniem „Accupedo+ pedometer – step counter” firmy Corusen LLC. Jest dostępna w języku angielskim ale prosta w obsłudze. Jest to naprawdę coś najlepszego i równie dokładnego jak poprzednik w każdej sytuacji.

Aplikacja posiada piękne widety z liczeniem wszystkich parametrów oraz bardzo mocno rozbudowane różnego typu statystyki. Także posiada podsumowania roczne oraz innych okresów co jest ogólnie rzadkością. Accupedo+ pedometer – step counter to coś z dużą ilością dostosowań oraz z piękną szatą graficzną. Posiada w sobie wszystko to co poprzednik oraz kilkadziesiąt razy więcej możliwości.

Tutaj trzeba wspomnieć, że tę aplikację trzeba szerzej ustawić w opcjach. Wybrać sposób zbierania informacji (systemowy telefonu przez czujniki, czy zewnętrzny – opaski, smartwatcha czy czegoś innego) oraz aby nie ograniczało go energetycznie. To są dodatkowe ustawienia nad standardowymi tymi typu bez oszczędzania energii czy usypiania / auto włączania aplikacji.

Ta aplikacje do liczenia kroków jest po prostu najlepsza pod każdym względem, pomimo braku w niej języka polskiego. Myślę, że gdy ktoś ją wypróbuje oraz prawidłowo ustawi, to zostanie właśnie przy niej – najdokładniejsze i rozbudowane dane oraz statystyki. Zapraszam do kolejnych artykułów w serwisie oraz do komentarzy.

3 komentarze

  1. Wiktorowicz pisze:

    I takie właśnie tematy uwielbiam na tej stronie. Faktyczne sprawdzenie tego co jest najlepsze a nie jak inni proponowaniu czegoś bo coś za to mają. Tylko dlatego zaglądam na tą stronę co jakiś czas, aby zobaczyć faktycznie to co będzie dobre. Krokomierz mam w zegarku, gubi czasami kroki lub nie uwzględnia szybkiego marszu bo traktuje jak bieg. A chodzę z reguły tak z 6 km/h. Zabieram się za instalowanie tego co polecasz. Coś na pewno z nich sobie zostawię.

  2. Raska pisze:

    Ta druga co polecacie jest bardziej niż genialna, to jest dla mnie objawienie. Jeszcze nigdy nie miałam tak fajnej i motywującej aplikacji do jeszcze większego wysiłku. Mam już 8 pucharów za spełnienie założonego celu chodzenia. W niej nie brakuje niczego, ma po prostu wszystko co powinno być i to genialnie przedstawione.

  3. Bronek pisze:

    Całkowicie się zgodzę z tym, że te zegarki zawsze liczą gorzej niż telefon. Także robiłem taki mały test. Pokazywały zawsze inaczej niż na telefonie. Ich zaletą jest natomiast to, że łatwiej mieć je zawsze przy sobie i można zmienić tryb z chodzenia na bieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *