Najlepsze baseny dmuchane – co wybrać

Basen dmuchanyBaseny jakie określamy mianem dmuchanych są popularną formą wybierania zbiorników na wodę do rekreacji. Baseny dmuchane różnią się znacznie od basenów rozporowych. Ten typ charakteryzuje się tym, że jego powierzchnia a w szczególności ścianki tworzone są przez masy powietrza w komorach.

Basen jest dmuchany na podobnej zasadzie co nowoczesny materac.

Baseny dmuchane – ten typ basenów jest przeznaczony dla wypoczynku w wodzie oraz wylegiwania się. Baseny dmuchane nie posiadają znacznych rozmiarów, w przeciwieństwie do rozporowych. Dmuchany basen jest bardzo wygodny i zazwyczaj jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chce się poleżeć w wodzie.

Baseny dmuchane są także najchętniej wybierane dla dzieci. Ten typ basenów ma swoje wielkie zalety oraz sytuacje problemowe.

Basen dmuchany jest bardzo wygodny, ma miękkie ścianki boczne, przez co można do nich nawet wskakiwać. Baseny tego typu sięgają kilkudziesięciu centymetrów słupa wody. Nadają się do wypoczynku leżąc czy siedząc w wodzie oraz jako brodzik dla dzieci. Baseny dmuchane rozstawia się bardzo prosto – wystarczy tylko nadmuchać jego komory aby powstała samoczynnie cała konstrukcja basenu, gotowa do napełniania wodą.

Baseny dmuchane powinny być osłonięte przed słońcem, słońce ma zły wpływ na tworzywo z jakiego są wykonane i rozrzedza szczelność materiału. Także baseny tego typu są zagrożone przebiciem, przykładowo niewielka ostra rzecz na dnie basenu pod jego powłoką może go przebić – ciśnienie mas wody mocno napycha tworzywo. Warto więc dokładnie oczyszczać miejsce gdzie zostanie rozstawny taki basen.

Warto wspomnieć że baseny dmuchane są najlepszym rozwiązaniem wybieranym dla dzieci. Jest to bezpieczny typ basenów gdzie nie można zrobić sobie żadnej krzywdy – tworzą je miękkie pompowane boki a nie stelaż. Polecić należy wybieranie basenów tego typu z nieprzezroczystego materiału, jest on znacznie bardziej odporny na uszkodzenia.

Baseny dmuchane są dobrym rozwiązaniem zarówno do stosowania na ogrodach, działkach jak i często do użytku w środku domów, tarasów itp. W basenach dmuchanych można wypoczywać leżąc lub siedząc bez konieczności stania jak w przypadku głębokich basenów rozporowych.

Jest to na tyle istotna zaleta że często wybierane są tego typu baseny zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych do wypoczynku i ochłody.

O basenach dmuchanych a także innych rodzajach warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. TwardyAdam pisze:

    Mam co do nich takie sprzeczne uczucia. Są znacznie fajniejszym rozwiązaniem niż rozporowe, bo jednak sama górna krawędzi jest automatycznie podnoszona wraz z poziomem wody. To jest ich gigantyczna zaleta, natomiast jak złapią nieszczelność na tym górnym kaftanie to trudniej jest to naprawić.

    Ogólnie są one świetne i super mieć coś takiego na własnym terenie. W moim pojawiła się dziurka na tym kołnierzu pływającym i łatałem to z 5 razy. Warto mieć do nich drabinką jak są głębokie aby łatwiej wchodzić i wychodzić bez naginania samego kołnierza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: