Najlepsze darmowe aplikacje do nauki języka angielskiego na telefon

Nauka Angielskiego na telefonAngielski to jeden z najważniejszych języków na świecie. Jego znajomość zawsze się opłaca, a więc warto się go nauczyć. Istnieje wiele aplikacji do nauki języka angielskiego. W tym temacie przedstawię najlepsze oraz całkowicie bezpłatne na telefon.

Na początku warto zaznaczyć, że skuteczność nauki polega na systematyczności korzystania za aplikacji. Przedstawione aplikacje dają rewelacyjne efekty nauki. Posiadają wbudowane w sobie nie tylko obrazki ale także prawidłowe fonetyczne wymowy i opisy w języku ojczystym oraz angielskim.

Absolutnym liderem darmowych aplikacji do nauki języka angielskiego jest: „Fun Easy Learn” – do wyboru są jego różne języki, ale nas interesują: Nauka Angielskiego lub Amerykański Angielski. Aplikacja ta nauczy kilku tysięcy słów po angielski oraz kilku tysięcy całych zdań. Także ważnych zasad językowych. Co więcej jest ona zarówno dla początkujących jak i osób zaawansowanych. Posiada kilka poziomów nauki oraz setki tematycznych ich podziałów.

Podczas nauki otrzymuje się za rozwiązywanie zadań „kwiatki” za 20 000 kwiatków można bezpłatnie nabyć jej dodatkową subskrypcję do wszystkich tematów i poziomów. Kwiatki zdobywa się za rozwiązywanie zadań i naukę, przypomnienia, powtórzenia itd. Sumę kwiatków do bezpłatnej subskrypcji pełnej wersji – jest bardzo łatwo uzbierać każdego miesiąca. Aplikacja ta, jest absolutnym liderem do nauki języki Angielskiego. Uczy wymowy, pisania, czytania, rozumienia ze słuchu, zasad oraz wiele wiele innych.

Warto mieć zainstalowaną także aplikację Diki – jest to po prostu słownik Polsko – Angielski. Można skorzystać także z innej aplikacji tego typu – jednakże ta posiada wymowy wszystkich słów i zdań przez native speakerów. Wymowy są bardzo wyraźne a słownik posiada gigantyczną bazę. Wymaga działania online. Jest bardzo pomocna w nauce. Co więcej posiada też liczne przykłady zdań z wybranymi słowami – także czytanych poprawnie w języku angielskim wraz z tłumaczeniem.

Czytaj po angielsku – Readable, to aplikacja dodatkowo ucząca nas czytać ze zrozumieniem prostych i krótkich historii po angielsku. Dzięki niej, uczymy się wymowy oraz rozumienia tekstu. Jest to doskonałe uzupełnienie dwóch poprzednich aplikacji do nauki angielskiego na telefon.

Kolejna aplikacja to „Słownictwo angielskie – 90 000 słów z obrazkami” – jak sama nazwa wskazuje, można się z niej nauczyć za pomocą obrazków około 90 000 słów. Z czego posiada ona jedną wadę – natłok reklam. Aplikację traktuję jako ciekawostkę choć jest bardzo popularna. Jednak każdą grupę tematyczna rozbija na nazwy nawet tych mało waszych rzeczy.

Najważniejsze na koniec – warto instalować wszystkie inne aplikacje do nauki, nawet jeśli mają ograniczone możliwości dla wersji bezpłatnych. Wystarczy przejść w nich tyle co jest bezpłatne dla utrwalenia. Często daje to też nowy pogląd na jakieś słowa lub zdania. Warto także korzystać z aplikacji do nauki angielskiego w przeglądarce internetowej na komputerze – na przykład tylko i wyłącznie na komputer bardzo dobre jest duolingo, ale nie jako aplikacja na telefon.

Polecam także korzystanie z audiobooków po angielsku. Na początek proste opowiadania z literatury młodzieżowej. To pomaga się osłuchać i stale utrwalać słowa oraz budowy zdań. Mimo wszystko absolutnym liderem będzie tutaj pierwsza wymieniona aplikacja. Warto korzystać jednak z każdej możliwej metody. Z językiem trzeba obcować na co dzień aby go nie zapominać i robić w nim postępy. Zapraszam do kolejnych artykułów oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Kawlar pisze:

    Właśnie duolingo bardzo dobrze kojarzyłem. A tutaj zaskoczenie, że tylko na przeglądarkę. Ale faktycznie korzystałem z niego tylko na komputerze a nie w telefonie. Postaram się zainstalować te aplikacje, wydają się ciekawe. Warto się uczyć tego języka, on zawsze może się przydać. Angielski to dzisiaj podstawa biznesowa ale i na wycieczkach turystycznych.

  2. Świć Krzysztof pisze:

    Powiem Państwu tak, uczyłem się w szkole ponad 5 lat angielskiego. Niczego mnie tam nie nauczyli a gdy zacząłem się uczyć samemu to osiągnąłem o wiele więcej. Czytanie, słuchanie i wymowa to trzeba robić aby się uczyć. W szkole się słucha i to koślawo co dukają inni – to bardziej anty nauka niż nauka. Lepiej się uczyć samemu lub w korepetycjach a najlepiej szkole językowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: