Najlepsze domeny do pozycjonowania stron internetowych

Domeny do pozycjonowaniaWybranie dobrej nazwy strony jest istotne, w pozycjonowaniu rodzaj domeny często jest tematem wielu pytań.

Do wyboru mamy bardzo dużo rodzajów domen, od światowych adresów typu com, europejskie eu, przez org, net czy krajowe pl a nawet regionalne z nazwą regionu geograficznego. Domena w pozycjonowaniu ma głównie znaczenie personalne.

Jaką domenę wybrać dla strony www do pozycjonowania – wybranie domeny jest bardzo proste, ze względów na łatwość pozycjonowania nie mają one zupełnie żadnego znaczenia. Nie ważne jaką końcówkę posiada domena – nie ma bonusów do ich rodzajów oraz obniżeń rankingów w innych przypadkach.

Domeny wybiera się nie ze względu na wyszukiwarki, bo dla nich jest wszystko jedno – jakie ona ma zakończenie oraz brzmienie.

Domenę się wybiera dla przyszłych stałych użytkowników strony internetowej. Domena powinna brzmieć na tyle prosto i chwytliwe aby łatwo zapamiętać jej adres. Ludzie z reguły nie pamiętają skomplikowanych i złożonych adresów, tym bardziej jeśli mają w sobie wiele słów a same są długie. Adres internetowy powinien być jak najprostszy i najbardziej chwytny.

Rodzaj wybieranej domeny nigdy nie miał wpływu na wyszukiwarki internetowe oraz ich postrzeganie witryny w sieci jako lepszej lub gorszej. Domeny więc można wybierać o dowolnym brzmieniu i adresie. Korzystnie jest wybierać tylko domeny nowe a nie z odzysku.

Domeny na rynku wtórnym są sprzedawane z jakiegoś powodu. Często najbardziej popularna wyszukiwarka na takie domeny nałożyła filtry lub jeszcze gorsze bany za łamanie regulaminów – często właśnie tego typu domeny są na rynku wtórnym i należy je oczywiście omijać.

Najlepiej jest kupić nową domenę od podstaw z wyspecjalizowanych od tego serwisów. Nową domenę pozycjonuje się od podstaw, ale też to jak silna będzie strona zależy od mądrych posunięć pozycjonowania. Warto wspomnieć że domeny regionalne mają tylko sens w przypadku stron silnie związanym z danym obszarem, w dodatku które oferują swoją treść tylko dla osób z tego obszaru.

W pozostałych przypadkach warto wybierać domeny ogólne. Podsumowując nie ma czegoś takiego jak zależność nazwy domeny od trudności jej pozycjonowania. O pozycjonowaniu warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *