Najlepsze karmy dla owczarka niemieckiego — sprawdź jaka karma sucha!

Karma dla Psa owczarkaOwczarek niemiecki niewątpliwie kojarzy się nam z psem policyjnym. Zaliczany jest do psów bardzo inteligentnych i chętnych do nauki. Szybko uczy się komend i sprawia mu to wielką frajdę.

Owczarek niemiecki jest znany z tego, że szybko przywiązuje się do swojego właściciela i jest mu niezwykle oddany.

Kilka podstawowych informacji

Samiec owczarka niemieckiego zwykle osiąga od 60 do 65 cm w kłębie, suki tej rasy są nieznacznie mniejsze, od 55 do 60 cm. Waga takiego psa waha się w granicach 30 – 40 kg, a samicy około 22 – 32 kg. Średnia długość życia takiego psa to od 9 do 13 lat.

Owczarka niemieckiego najczęściej kojarzymy w umaszczeniu czarno-brązowym. Sierść jest długa i posiada gęsty podszerstek. Wśród nich wyróżniamy też psy o krótkim włosiu, z mocno przylegającą sierścią. Owczarek niemiecki niewątpliwie jest zaliczany do ras średnich, a nawet dużych. Dzięki swojej inteligencji zwykle jest wykorzystywany jako pies pracujący. Ze względu na swoje usposobienie zasłużył na miano wytrwałego i godnego zaufania psa. Wielokrotnie jest wykorzystywany do pomocy w służbach mundurowych, tj. jako pies policyjny, ratownik, poszukiwacz czy pies przewodnik

Dzięki swojej atletycznej budowie jest niebywale szybki i zwinny. Należy podkreślić, że jest bardzo chętny do zabawy i nauki, łatwo przyswaja nową wiedzę, a jednocześnie sprawia mu to niebywałą frajdę. Te psy uwielbiają każdą aktywność fizyczną, dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup owczarka niemieckiego, warto rozważyć, czy nasz obecny tryb życia pozwoli na dostarczenie mu dużej ilości aktywności.

Czym karmić owczarka niemieckiego?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, owczarek niemiecki zaliczany jest do psów z dużym zapotrzebowaniem na ruch. Aktywny, duży pies ma większe zapotrzebowanie energetyczne niż na przykład pies rasy małej, zatem warto zwrócić szczególną uwagę na skład karmy, którą chcemy mu podać. Dobrze dobrana karma dla owczarka niemieckiego będzie bogata w białko, tzn.: mięso, substancje mineralne oraz witaminy. Im większa proporcja mięsa w porównaniu do pozostałych składników, tym karma jest lepsza dla twojego czworonoga

Owczarek niemiecki wymaga zbilansowanej diety bez względu na to, czy zdecydujesz się na karmę suchą, czy mokrą. Pamiętajmy też, że idealnie dobrany posiłek powinien składać nie tylko z samego mięsa, warto zadbać, aby w diecie Twojego pupila nie zabrakło też warzyw czy owoców. Zdecydowanie najlepiej unikać dużej ilości cukru oraz składników z zawartością zbóż w podawanych posiłkach.

Najlepsza karma dla owczarka niemieckiego to taka, która nie tylko dostarczy mu niezbędnych składników energetycznych, ale też sprawi, że dobrze dobrane witaminy i minerały korzystnie wpłyną na kondycję jego stawów czy sierści Twojego czworonoga, a co za tym idzie, Twój pupil będzie przede wszystkim zdrowy i szczęśliwy.

Bez względu na to, na jaką karmę się zdecydujesz, każdą znajdziesz w naszym sklepie zoo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *