Najlepsze kodeki i sterowniki do oglądania filmów

Kodeki filmówSterowniki dzięki którym możemy obejrzeć jakiś film na komputerze nazywają się kodekami. Wszystkie rodzaje kodeków są budowane na zasadzie dopasowania do obecnych standardów filmów.

W kodekach jest zapisane jak należy odtwarzać dany plik, jak sczytywać jego obraz, dźwięk, prędkość oraz wielkość obrazu a także kilka innych parametrów.

Bez kodeków nie da się obejrzeć żadnego filmu na komputerze, gdyż program nie odkoduje pliku filmów.

Wybór odpowiednich kodeków ma kolosalne znaczenie w jakości oglądanego filmu. Bardzo często się zdarza że włączony jakiś film ma brzydki obraz – a być może to tylko winna złego wyboru kodeku. W Internecie znajduje się bardzo wiele różnego rodzaju kodeków do ściągnięcia i instalacji na dysku komputera.

Wszystkie są darmowe ale nie wszystkie spełniają standardy. Kino i ścieżki kodowania plików w typowych formatach jakimi jest szczególnie AVI oraz rmvb czy mpg zmieniają się bardzo dynamicznie. Więc sterownik do oglądania filmów musi być także uniwersalny.

Najgodniejszy polecenia był kiedyś „Divix Total pack” czyli kodek posiadający w sobie wszystkie paczki sterowników, następnie zastąpił go „mimo kodek” a obecnie zdecydowanie warto polecić  FFdshow i K-Lite Codec Pack (ten drugi ma wbudowany FFdshow).

Istotną sprawą jest sprawdzenie teraz jaki kodek jest na komputerze oraz zainstalowanie najnowszej wersji wspomnianego potentata.

Jeżeli miało się coś innego na pewno każdy zauważy kolosalną różnicę jaką da wspomniany kodek – tworzy on tak zwanie krystaliczny obraz. Kodeki się uaktualnia minimum raz na rok i trzeba to wykonywać ręcznie na tej samej zasadzie co instalacja oraz odinstalowanie programów z systemu. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: