Najlepsze nakrycie głowy na lato

Czapka na latoW upalne i szczególnie słoneczne dni trzeba pomyśleć o osłonie na naszą głowę. Osłona głowy przed działaniem promieni słonecznych jest bardzo ważna i często niedoceniana.

Słońce potrafi bardzo poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, jeśli je lekceważymy, nie tylko oparzyć nas ale i wyrządzić dużo gorszą krzywdę. Zapalenie opon mózgowych wynika z braku osłony głowy przed słońcem, tak samo przez brak nakrycia głowy można dostać udaru słonecznego.

Jak osłaniać głowę przed słońcem – do osłony potrzeba jest nam czapka, czapka powinna być o jasnych kolorach a najlepiej całkiem biała. Materiał to oczywiście dobrze gdy jest naturalny. Naturalne materiały mają zdrowszy kontakt z skórą i nie powstają tak zwana zapieczenia.

Także naturalne materiały cieszą się lepszą wentylacją i cyrkulacją powierza niż sztuczne. Co więcej czapka powinna być skonstruowana tak aby przepuszczała powietrze – czyli powinna posiadać liczne otwory wentylacyjne.

Konieczne na lato są także daszki. To one osłaniają nasze oczy przed szkodliwym działaniem słońca. Tutaj nie chodzi o promienie UV i UVB lecz o sam fakt poświaty słońca która podrażnia oczy. Także dzięki daszkom lepiej widzimy gdyż nasze oczy są w cieniu i możemy rejestrować wzrokiem więcej rzeczy.

Nakrycie głowy to także może być chusta – pamiętajmy jednak że daszek jest przydatny a chusta takich nie posiada. O nakryciach głowy trzeba wiedzieć tyle że chronią one nas przed wieloma zagrożeniami – dlatego trzeba pamiętać aby w słoneczne dni mieć coś na głowie. Zapraszam do pozostałych wpisów.

Jeden komentarz

  1. Lechocki pisze:

    Kapelusze są zdecydowanie najlepsze, chronią głowę oraz bok twarzy jak i szyję. To bardzo ważne jak jest ogromna spiekota. Sam ostatnio miałem taką sytuację, że tylko on mnie uratował. Czapki typu bejsbolówki są dobre ale tylko do miejsca gdzie nie ma za ostrego słońca i na jakiś krótki czas. A ochrona to najlepszy kapelusz z szerokim rondem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *