Najlepsze ubrania ochronne dla pasa i kota

Ubranie kotaUbrania dla zwierząt a w szczególnie psów i kotów to bardzo dobry wybór. Dzięki zastosowaniu osłony na ciało zwierzęcia, będzie jemu samemu znacznie cieplej podczas swobodnych przechadzek na dworze. Ubranka dla kotów i psów mają także i inne zalety o których warto wspomnieć.

Jakie ubranka dla kota i psa wybrać – przede wszystkim jeśli chodzi o ochronę zwierzęcia a nie sam ciekawy wygląd, to powinno zwracać się uwagę na ich ciepłotę. Ubranka dla pupila powinny być dobrane dokładnie do jego wielkości.

Nie powinny być zbyt luźne oraz obcisłe. Zwierzęta prowadzą aktywny tryb życia więc nie powinny ubranka krępować ich ruchów.

Bardzo istotny jest fakt, że dobre ubranie dla zwierząt musi być bezpieczne. Nie powinny z niego odstawać żadne elementy mogące się zahaczyć o przykładowo gałęzie czy inne wystające przedmioty.

Ubranko dla zwierzaka powinno także posiadać w sobie zatrzaski a nie zamek, gdyż zapięcie na zatrzaski jest zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Dla zwierząt także można kupić obuwie, specjalne stopki które chronią przed zimnym podłożem. Szczególnie polecane jeśli zwierzaka prowadzi się na spacery zimą lub wypuszcza na dwór w gdy leży śnieg i jest mroźno.

Warto pamiętać że wszystkie ubranka muszą być na tyle swobodne, aby nie blokowały ruchów. Szczególnie zaleca się stosowanie ubranek ochronnych podczas spacerów na smyczy i swobodnego biegania czworonoga na dworze.

Zwierze gdy jest samo i rozbiega się po krzakach i innych miejscach, może zahaczyć się ubrankiem o ostre przedmioty i się zaczepić. Dobrze sprawdzają się materiały odprowadzające pot oraz trzymające ciepło.

Ubranka dla zwierząt w tym psów i kotów mogą być wykonane z polaru lub materiałów termo aktywnych. Warto zadbać o swojego zwierzaka, aby nie złapało choroby oraz nie przemarzło podczas dużego mrozu na dworze. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *