Najlepszy bezpłatny program VPN – jaki wybrać

Najlepszy darmowy VPNIstnieje bardzo wiele różnego rodzaju programów dających dodatkowe zabezpieczenie swojej aktywności w internecie w postaci VPN (Wirtualnej Sieci Prywatnej). Dzięki programom tego typu można zyskać bardzo wiele różnych czynników, nie tylko pod względem bezpieczeństwa.

Programy VPN – pozwalają zwiększyć anonimowość w internecie naszych działań, pozwalają ominąć blokady krajowe na serwisy czy choćby blokady na pobieranie z różnych serwisów plików lub ich czasowe blokowania. A także w niektórych przypadkach płacić taniej w sklepach online lub wykonywać tańsze rezerwacje – które są często znacznie droższe specjalnie tylko dla osób logujących się z Polski (polaków) niż obywateli innych krajów po geolokalizacji sieciowej.

Do wyboru jest bardzo dużo programów oferujących połączenia VPN – z czego można je podzielić na te darmowe i płatne wersje. Dobrą informacją jet fakt, że jest parę bezpłatnych rozwiązań, które są bardzo dobre i skuteczne.

Bazowym programem z bezpłatnych rozwiązań z reguły jest Open VPN – na jego oprogramowaniu tworzy się różne produkty, nawet z wielu programów płatnych. Open VPN jako baza nie ma w sobie zakodowanych serwerów – należy pobrać paczki do połączeń. Paczki połączeń można wyszukiwać w internecie i dodawać do programu – jednakże obsługa nie jest najprostsza, osoby początkujące mogły by mieć z tym problemy.

Gotowe rozwiązania z już wbudowanymi bazami serwerów do połączeń to z bezpłatnych programów przede wszystkim LibraVPN oraz Urban VPN a także VPN PRO – wszystkie są bardzo rozbudowane bazami jak i szatą graficzną programu. Pozwalają to na intuicyjną obsługę oprogramowania.

LibraVPN oraz Urban VPN a także VPN PRO przede wszystkim nie ma ograniczeń jak z reguły bywa wśród bezpłatnych programów tego typu. Nie ma on ograniczeń transferu ani czasowych a ilość różnych serwerów do wyboru jest bardzo wysoka.

Kolejną jego zaletą jest możliwość tworzenia serwera z własnego komputera – tak rozbudowuje się sieć i rosną możliwości tego oprogramowania – dzięki wspólnym wysiłkom użytkowników, którzy mogą udostępniać także swoje łącze i komputer do wirtualizacji i anonimowości połączeń w sieci. Obecnie z bezpłatnych VPN bez wątpienia najlepsze programy to LibraVPN oraz Urban VPN a także VPN PRO.

Można także zainteresować się przy mniejszych wymaganiach programem Windscribe – działa także bardzo dobrze i co więcej jest bardzo szybki i bezkolizyjny. Jednakże program ten ma ograniczenia do 10 GB na miesiąc z 1 konta. Ograniczenia te oczywiście można częściowo odchodzić poprzez założenie kilku różnych kont u producenta oraz przelogowywanie się w programie – gdy transfer danego konta się zużyje. Jednakże to zawsze stwarza niedogodność. Jest to dobre rozwiązanie dla osób które sporadycznie potrzebują VPN ale nie do pobierania często i dużych plików.

Istnieje także duża grupa innych programów bezpłatnych z VPN, jednakże wszystkie mają większe czy mniejsze ograniczenia. W tym temacie wymieniliśmy takie, jakie wydają się najbardziej uniwersalne oraz mają najszersze pole możliwości.

Jeśli ktoś potrzebuje stałego i szybkiego oprogramowania tego typu – to być może warto zainteresować się płatną wersją. Koszty nie są duże a działanie wtedy będzie zawsze bez ograniczeń. Wtedy warto wziąć pod uwagę z płatnych programów także Windscribe lub Cyber Ghost – lub dowolny inny, który spełni oczekiwania i zadowoli ceną.

Dla większości osób zdecydowanie bezpłatne programy VPN wystarczą i na pewno będzie się z nich zadowolonym. Jeśli ktoś zna jakieś inne darmowe rozwiązania o których warto wspomnieć ze względu na jakość działania to zapraszamy do podzielenia się tą informacją. Zapraszamy także do kolejnych artykułów w serwisie.

4 komentarze

 1. Kiejdan pisze:

  I to sie nazywa opracowany temat. Faktycznie nie znałem tego vpn pro a wydaje sie najlepszy. Dodaje stronę do ulubionych bo widzę że warto.

 2. LipskiK pisze:

  Z nieba mi spadła ta publikacja, akurat szukałem jakiegoś dobrego programu do prywatności w sieci. Fajne podsumowanie tematu, tak samo jak z najlepszymi programami monitorującymi internet. To co robicie jest bardzo przydatne.

 3. Cyberowy pisze:

  Najlepszy darmowy VPN to zdecydowanie ten PRO na ta chwile i aż dziwne, że nie powstaje konkurencja jaka by także zdobywała rynek. Z płatnych w zasadzie wszystkie są podobnie działające bo testowałem kilka. Obojętnie jaki każdy działa tak samo.

 4. Turko Andrzej pisze:

  Potwierdzam najlepszym i bezpłatnym jest od dawna VPN PRO bo tworzą go ludzie sami dla siebie. Tam nie ma gotówki w nim i wymiany usług za gotówkę tylko ludzie sami tworzą sieć tunelowania. Program jest po prostu genialny i nie ma sensu korzystać z płatnych odpowiedników. Oby tylko zawsze było dużo osób chętnych nie tylko do korzystania ale i udostępniania serwerowego.

  Ja z niego korzystam już kilka lat i nigdy nie było problemów, serwerów jest cała masa ponad 2500 do wyboru. Jedne ą wolne inne bardzo szybkie, polecam wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *