Najlepszy darmowy program do przeglądania zdjęć i grafiki

Program do grafikW Internecie jest cała masa programów do przeglądania zdjęć i drobnej obróbki grafiki. W śród tych wszystkich program widnieje także spora rzesza programów darmowych. Poszukując coraz bardziej dogodnych i funkcjonalnych programów grupa dostępnych się zawęża.

Nam jako osobie korzystającej z programów do przeglądania zdjęć i innej grafiki na pewno zależy na szybkości działania oraz na prostej obsłudze. Oraz na możliwości drobnych aczkolwiek łatwych obróbek tych obrazków. Tutaj właśnie o takim programie.

Jaki jest najlepszy program do zdjęć – otóż jeśli chodzi o przeglądanie zdjęć oraz bardzo drobne retusze do wyboru pozostaje nam tylko dwa programy, które także są bezpłatne. Programy te są całkowicie w języku polskim a mowa tutaj oczywiście o IrfanViev oraz Xnview.

Programy te mają bardzo wiele wersji gdyż są ciągle udoskonalane. Co najważniejsze jest to bardzo prosty a zarazem zaawansowany produkt.

Główne zalety tego programu to: bardzo szybkie działanie i prosta obsługa. Liczne aktualizacje i możliwości rozbudowywania. Bardzo zaawansowany panel obsługi i drobnej obróbki zdjęcia wraz z barwami. Możliwość oglądania korelacji zdjęć na zasadzie pokazu. Całkowita możliwość dostrojenia do własnych potrzeb menu programu. Oraz brak jakiejkolwiek awaryjności.

Program IrfanViev lub Xnview jest obecnie najczęściej wybieranym do przeglądania zdjęć. Powody tego są proste, nigdzie nie dostaniemy takiej jakości produktu nawet płatnej jak bezpłatny ten właśnie program. Tworzą go ludzie dla których jest to pasja oraz odskocznia od płatnych wersy tego typu programów.

Całą polską wersję językową tego programu można pobrać z Internetu. Program jest dostępny w każdym rodzaju wersji językowej.

To czy ten program będzie dla was najlepszy zależy oczywiście od tego co potrzebujecie – jednakże jego rozbudowanie i funkcjonalność sprawiają że jednak jest wybierany najczęściej. Warto oczywiście sprawdzić i inne produkty aby je porównać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jedna wypowiedź

  1. Baxet pisze:

    Dokładnie mam takie samo zdanie co do tego programu, zdecydowanie on wygrywa obecnie z wszystkimi innymi pod względem możliwości oraz wygody przeglądu fotek. Dawniej miałem różne programy, zawsze jakiś inny ma coś odmiennego ale ten ma najwięcej wartych uwagi cech przydatnych każdemu. Sprawdza się bardzo dobrze na dowolnym sprzęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *