Najlepszy telefon dla dziecka – jaki wybrać

Dziecięcy telefonTelefonów jest bardzo wiele rodzajów do wyboru. Warto jednak się orientować jaki telefon wybrać dla dziecka.

Dzieci są zupełnie innymi użytkownikami telefonów niż osoby dorosłe. Należy pamiętać że telefony dla dzieci powinny być inne niż dla osób dorosłych – zarówno w ustawieniach jak i wykonaniu.

Telefon dla dziecka – zacznijmy od tego że telefony dla dziecka muszą być wykonane inaczej niż te używane przez rodziców. Dzieciom częściej się zdarza że telefon upada na ziemię czy jest narażony na uszkodzenia mechaniczne. Warto kupując telefon dla dziecka pomyśleć także o odpowiednim etui na ten model, które ochroni telefon przed większością uszkodzeń.

Telefon dla dziecka dobrze gdy jest mocno wytrzymały, najlepiej obudowa aby nie była malowana lecz z koloru tworzywa bez dodatków farby. Klawisze do wybierania numeru powinny być łato wybieralne czyli o dość sporych rozmiarach.

Warto dodać że dla dzieci w różnych wiekach wybiera się różne modele telefonów. Można podzielić wiek dziecka na dwa etapy, od małego do 12 lat oraz wiek od 13 roku wzwyż.

W wieku dzieci najmłodszych warto wybrać telefon o czym jest wspomniane wcześniej. Także to aby telefon był już z zaprogramowanymi telefonami do rodziców. Czyli książka adresowa z łatwym wyborem połączenia z rodzicami.

Także wiele osób stosuje rozwiązanie polegające na tym że klawisze telefonu są programowane na wykonanie połączenia do konkretnego rodzica.

Przykładowo przyciśnięcie jakiegoś klawisza i trzymanie powoduje zadzwonienie do jednego z rodziców. Dziecko w pierwszym podziale nie potrzebuje dodatków do telefonów. Telefon ma mu służyć do komunikowania się z rodzicami a nie rozmów – o tym warto pamiętać gdyż jest to zasada wychowawcza. W drugiem etapie telefon dla dziecka może wygalać i być tym normalnym stosowanym także przez osoby dorosłe.

W tym wieku już dziecko zwraca uwagę na to co posiada jego telefon i co może z nim robić. Warto zwrócić uwagę na to aby dziecko zaczęło samo planować ile może wydzwonić – a nie dzwonić ile mu się podoba.

Trzeba nałożyć limity. Telefony dla dziecka wybiera się także inne zarówno dla dziewczyny jak i chłopaka. Warto o telefonach dla dzieci przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.