Najpopularniejsze Smartfony – ranking

Telefony topNajpopularniejsze w ostatnich latach spośród telefonów są oczywiście smartfony. Wgłębiając się w temat warto rozróżnić marki jakie cieszą się największą popularnością wśród konsumentów a mianowicie na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się nadal Samsung.

Wypuszcza ona topową serię Galaxy S jaka stałą się najbardziej rozpoznawalną marką wśród tego typu urządzeń.

Na kolejnym miejscu plasuje się Nokia mimo tego, że ostatnio trochę na jakiś czas spowolniła produkcję nowych urządzeń telefonicznych to i tak zajmuje nadal piedestał list rankingowych. Na trzecim miejscu popularnych smartfonów jest LG jaki ma kilka bardzo dobrze rozpoznawalnych modeli – dobrym przykładem jest oczywiście G4.

Jeśli byśmy mieli wymienić dokładnie modele jakie cieszą się największą popularnością to będzie to od końca: Samsung Galaxy S5, Kolejny z listy to Galaxy S4, kolejnym jest Microsoft Lumia 535 oraz najpopularniejszy model to Asus ZenFone 5. Jak widać największy udział procentowy rynku ma stary dobry Samsung.

Co ciekawe wiele osób narzeka na tą markę z różnych powodów, co jednak nie zmienia faktu – że firma ta produkuje chyba najwięcej różnych modeli tego sprzętu – niekoniecznie samych udanych.

Warto dodać aby nie sugerować się przy wyborze własnego smartfonu żadnymi rankingami a najlepiej własnym doświadczeniem i sprawdzeniem telefonu przy zakupie lub w czasie w jakim można go oddać do sklepu jeśli nie spełni naszych oczekiwań – przeważenie jest to od 7 do 14 dni. O ile telefon potrzebujemy do gier i filmów to z reguły będzie trzeba zapłacić za niego trochę więcej.

Natomiast jeśli smartfon ma być do typowego korzystania jak z telefonu z wykorzystaniem typowych aplikacji czy nawigacji to nie trzeba wcale drogich modelów aby działało wszystko płynnie.

Kolejną wskazówką będzie to, że telefony bardzo szybko tanieją, czasami warto poczekać choć kilka miesięcy od premiery modelu – wtedy można go kupić nawet o połowę taniej. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Mateusz Grafitowski pisze:

    Popularność wyliczona na bazie nie wiadomo czego. Popularne są te co są tanie i relatywnie dobre względem swojej ceny. To stale się zmienia w zasadzie z miesiąca na miesiąc. Choć ja zawsze używam własnego telefonu do czasu aż się nie zepsuje. Dopiero wtedy kupuję nowy smartfon jak poprzednik już nie daje oznak życia czyli co kilka grubszych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *