Najszybsze i najlepsze sposoby na zgagę

Powody zgagiWiele osób ma problemy z zgagą i kupuje na tą przypadłość jakieś tabletki inne środku z marketów czy aptek. Jest to bardzo złe rozwiązanie z tego powodu, że refluks można natychmiastowo zlikwidować domowymi metodami.

Zgaga to nic innego jak wzburzenie kwasów żołądkowych jakie zaczynają się ulewać po za żołądek i powstaje wtedy uczucie palenia bo jest to w końcu kwas.

Najprostszą metodą na niwelację kwasu i pieczenia jest zastosowanie zasady a odczyny zasadowe ma każdy praktycznie w domu i są to środki typowe.

Co stosować na zgagę – można napić się mleka, wystarczy kilka łyków na przykład co godzinę. Mleko jest zasadowe i jego spożycie powinno natychmiastowo przynieść ulgę. O ile będziemy te kilka łyków brali co godzinę to odczyn w końcu zmieni się na stałe na łagodny i unormowany. Po napiciu się mleka powinno ustąpić cierpienie jakie jest podczas tej dolegliwości.

Jeszcze mocniejszym i szybszym rozwiązaniem jest zastosowanie sodki oczyszczonej. Ona ma bezwzględne działanie zasadowe na żołądek. Należy pół łyżeczki lub łyżeczkę sodki rozrobić w szklance wody i wypić. Działanie jest natychmiastowe.

Absolutnie nie warto brać żadnych tak zwanych leków i innych środków farmacji na zgagę – najlepsze i najszybsze rozwiązania to domowe metody o jakich tutaj wspomniałem.

W razie refluksu mleko albo sodka oczyszczona – to najlepsze rozwiązanie.

5 komentarzy

 1. Alicja pisze:

  W pełni się zgadzam z tymi wnioskami. Zawsze jak dopadała mnie zgaga to także stosowałam mleko. Najprostsze rozwiązanie i wydaje się najlepsze. A często pisali że mleko może zmienić się w kwas, ale dlatego trzeba popijać go odrobinę co jakiś czas do unormowania.

 2. Samuela Głowacka pisze:

  Sodka oczyszczona to przecież rozwiązanie naszych dziadków, zawsze oni takie rzeczy wybierali a nie jak obecnie tabletki. Sodka jest najsilniejszą zasadą na refluks i działa natychmiastowo, choć może nie smakować to działa błyskawicznie.

  Często ten problem jest od przejedzenia lub tłustych potraw, dlatego powinno być to w płynach a nie tabletkami.

 3. Janusz pisze:

  Od wielu lat tego nie miałem, ale dawniej bardzo się cierpiało. Przestałem jeść mięso i już problem nie występuje. U mnie na pewno było to powiązane z spożywaniem wędlin i tego typu rzeczy. A jak ktoś ma nietolerancję laktozy to czy może być też mleko bez niej? Także wtedy będzie to działało?

 4. Monisia pisze:

  Bez obaw będzie działać, ale zawsze lepsze rozwiązanie to moim zdaniem też sodka. Jest szybsza w działaniu i zdecydowanie działa uderzeniowo na kwasy. Zawsze lepiej mieć sodkę w domu i w razie czego wybierać ją. Rozrabiam w ciepłej wodzie ale może być też w zimnej byle gotowanej.

 5. Sorca pisze:

  Mnie zgaga czy jak kto woli refluks męczył bardzo często. Zawsze po wypiciu alkoholi, nawet w bardzo małej dawce oraz po wielu potrawach. W zasadzie tego nie mam już od lat. Na pewno warto jeść mniej aby tam nie było za dużo kwasów żołądkowych. Następnie jak już męczy mocno to bardzo pomaga napicie się mleka. Mleko działa szybko i łagodnie. Ratowało mnie już wiele razy podczas napadu nocnego zgagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *