Napój Coca Cola – Opinia

Coca cola picieNapój o nazwie Coca Cola to jeden z najbardziej znanych produktów na całej ziemi. Dostępny jest on w największej ilości krajów oraz jego marka i smak jest najbardziej rozpoznawalny.

Ten kultowy napój jednakże nie jest wcale zdrowy – a nawet można śmiało się pokusić ze stwierdzeniem, że jest on szkodliwy dla zdrowia i powinno się go unikać.

W składzie Coca Coli czytamy: woda, cukier (już na drugiej pozycji co oznacza, że jest jest to absolutnie przesłodzona woda o ogromnej ilości roztworu cukru), dwutlenek węgla, barwnik E150d – czyli inaczej zwany karmel amoniakalno -siarczanowy (szkodliwy składnik mogący wywoływać wiele bardzo poważnych chorób, trucizna), kwas fosforowy ( kolejny składnik w dosłownym znaczeniu trucizna – stosowany do odrdzewiania przemysłowego i usuwania kamienia oraz w rolnictwie – działa odwapniająco na organizm, zakwaszajaco i całkowicie szkodliwie), naturalne aromaty w tym kofeina.

Jak widać składniki wykluczają ten napój dla osób dbających o zdrowie – jest to po prostu trucizna, która nigdy nie powinna być dopuszczona do przemysłu spożywczego.

Wartość odżywcza Coca Coli napoju w 100 mililitrach to : wartość energetyczna 42 kcal, węglowodany 10,6 g w których wszystko to cukry. Jedna szklana napoju spełnia 5% kalorii oraz aż 29% cukrów według norm GDA. Jest to więc jak widać absolutnie przesłodzone picie o dość mocno tuczącym składzie wpływającym jeszcze bardziej niekorzystnie na całe ogólne zdrowie organizmu.

Smak Coca Coli jest określany jako przyjemny i działa pobudzająco – to jak smakuje napój jest wynikiem proporcji składników, o których jak pisaliśmy wcześniej raczej nie można mieć dobrego zdania. Intensywna barwa napoju wynika tylko z dodatku E150d, inaczej napój mógłby mieć barwę zgniłej zieleni.

Napój ten zawdzięcza swój fenomen dzięki smakowi jak i temu, że stał się jako pierwszy rozpoznawalną marką tego typu smaku. Można go kupić w różnych opakowaniach względem pojemności, od puszek przez duże butelki.

Coca Cola jest napojem najczęściej wybieranym o samym smaku Coli. Jego ogromna słodycz wpływa na łaknienie a zastosowane CO2 na zmniejszenie uczucia słodyczy, kwasowość na języku jako dodatkowy stabilizator jest zawdzięczany kwasowi fosforowemu a kolor jak było wspomniane karmelowi amoniakalno siarczanowemu.

Naszym zdaniem nie jest to picie warte polecenia – jest to niezdrowa pozycja produktu dla organizmu człowieka. Zdecydowanie zdrowiej wychodzi zwykła woda mineralna a dodatkowo jest znacznie tańsza. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *