Napój Coca Cola Zero – Opinia

Cola Zero picieNapój Coca Cola o nazwie Zero to produkt na którego etykiecie pisze dużymi literami zero, co ma odnosić się do braku występowania w płynie cukru.

Faktycznie w składzie napoju cukier w formie tradycyjnej nie występuje – natomiast jest on w całości kompensowany różnego rodzaju słodzikami. W efekcie końcowym napój jest nadal bardzo słodki.

Istnieje wiele kontrowersji na temat słodzików – pojawiają się także opinie, że jest on jeszcze gorszy pod względem zdrowia niż sam cukier.

Firma Coca Cola naszym zdaniem być może zrobiła wprowadzenie w błąd potencjalnych klientów – opis etykiety sugeruje że jest to dobry napój nie słodki, natomiast jego siła słodyczy jest i tak zachowana po przez zastosowanie mieszanki słodzików.

Jedynym plusem jest fakt że słodziki te nie przekazują kalorii a tym samym nie tuczą, napój może być prawdopodobnie pity tym samym przez cukrzyków.

Skład napoju także nie budzi zachwytu – chodzi tutaj o związki praktycznie jałowe dla organizmu. W składzie i etykiecie Coca Coli Zero można znaleźć: woda, dwutlenek węgla, barwnik E150d, kwas fosforowy, słodziki: cyklaminian sodu, acesulfam K, aspartan, aromaty w tym kofeina, regulator kwasowości cytrynian trisodowy oraz zawiera źródło fenyloalaniny. Z czego kilka składników jest uważane lub podejrzewane za szkodliwe a większość w nadmiarze z pewnością nie wyjdzie na zdrowie.

Warto wspomnieć także o samym smaku – większość osób jakiej zadaliśmy pytanie określiła go jako znacznie gorszy od tradycyjnej Coli. Smak faktycznie sprawia wrażenie wybrakowanego i naszym zdaniem.

Naszym zdaniem produkt Coca Cola Zero na tyle bezwartościowy dla prawidłowej diety i zdrowia a nawet mogący zaburzyć dietę nie jest godny polecenia. Zdecydowanie taniej i szczególnie zdrowiej wychodzi zwykła woda mineralna. Warto o tym pomyśleć i samemu wybrać co jest lepsze dla samego siebie i własnego zdrowia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Oskar B pisze:

    Ten napój nie jest dobry, jest po prostu ohydny. Co dziwne gdy pije się cole w USA czy Kanadzie, to ich smak jest zupełnie inny niż w Polsce. Tam bywam kilka razy w roku i te dwa napoje zupełnie nie są do siebie podobne w smakach w tych krajach. Szkoda na to gotówki w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *