Napój Dr. Pepper – Opinia i Test

Picie pepperNapój o nazwie Dr. Pepper jest przedstawicielem klasy napojów typu cola, mimo że producent nie przywiązuje wagi do tego określenia a raczej chce nadać mu określenia owocowych – mimo, że wydaje się to skrajnie dziwne – gdyż picie to nie ma praktycznie nic wspólnego z owocami.

Napój ten można kupić w różnych objętościowo opakowaniach.

Skład napoju Dr. Pepper: woda, cukier, dwutlenek węgla, barwnik w postaci karmelu E150d – powiązany z szkodliwym działaniem dla zdrowia, kwas fosforowy – szkodliwy dla zdrowia, aromaty, aromat kofeina 0,01 g na 100 ml, acesulfam K, suklaroza oraz słodziki także powiązane z sporą szkodliwością dla zdrowia człowieka, w tym są kilkaset razy słodsze od cukru. Skład ogólnie można określić jako bardzo niekorzystny i nieatrakcyjny dla zdrowia.

Wartość odżywcza w 100 ml picia: energia 28 kcal, węglowodany w tym cukry to 6,9 g oraz sol 0,01 g. Czyli jak widać, brak jest w napoju praktycznie wartości dla organizmu w codziennej niezbędnej diecie.

Smak napoju przypomina karmel zmieszany z colą, można określić go z powodzeniem jako bardzo słodki. Jest to dość mocno specyficzny smak, przez co może nie odpowiadać wielu osobom. Naszym zdaniem tego typu napoje nie są warte polecenia, powodem jest przede wszystkim naszym zdaniem zły skład a tym samym brak szacunku do klienta i jego zdrowia.

Tego typu napój klasyfikuje się na pułapie średnim względem ceny. Na pewno dużo zdrowiej a tym bardziej taniej by wyszło nabycie butelki wody i ewentualnie do niej dodanie samemu soków. Naszym zdaniem produkt nie jest warty nabywania ani polecenia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: