Napój Frugo mocno pomarańczowe – Opinia

Frugo pomarańczoweNapój o nazwie Frugo jest produktem wytarzanym przez firmę Food Care. Butelki można nabyć w różnych pojemnościach produktu. Produkt ma całkiem interesującą barwę smakową.

Na butelce pisze mocno pomarańczowy ale w składzie można przeczytać że jest to tak naprawdę napój wieloowocowy.

W składzie można powiedzieć że jest całkiem niezły, nie ma elementów szkodliwych dla zdrowia i kontrowersyjnych. Napój jest niegazowany i pasteryzowany z minimalną zawartością soków owocowych 20% – czyli można zakwalifikować go jako nektar.

Skład napoju Frugo mocno pomarańczowego: woda, cukier, zagęszczony sok pomarańczowy, zagęszczony sok jabłkowy, zagęszczony sok cytrynowy, aromat naturalny, pektyna jako stabilizator, przeciwutleniacz – kwas askorbinowy, zagęszczony sok z owoców passiflory, barwnik beta karoten. Jak widać po składzie jest to całkiem przyjemny produkt – być może po za samą dużą ilością cukru.

Wartość odżywcza w 100 ml produktu oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna 44 kcal (2%), węglowodany 10,4 g (4%). Jak widać napój składa się praktycznie tylko z kalorii i węglowodanów w tym cukrów – z czego pewnie większa ich cześć to same cukry. Dlatego ma małą wartość dla zdrowia.

Smakowo Frugo jest całkiem przyjemne, natomiast wyraźnie czuć w nim dużą ilość słodyczy przez nadmiar naszym zdaniem cukru. Nie jest to tanie picie przez co naszym zdaniem warto zastanowić się nad jego wybraniem. Zdecydowanie bardziej wartościowe było by rozrobienie wody mineralnej lub źródlanej z naturalnym sokiem niż produkt tego typu.

Naszym zdaniem można spożywać Frugo bez obawy o zdrowie ale warto pamiętać że nie ma w sobie niczego tak wartościowego. Warto przemyśleć czy nie lepiej zrobić sobie picie samemu z prawdziwych soków lub wybrać po postu sok owocowy do picia. To będzie znacznie zdrowsze i być może tym samym smaczniejsze. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.