Napój Go For Fun owocowy z Tesco – Opinia

Picie z Tesco FunNapój o nazwie Go For Fun o smaku dominującym pomarańczowym jest produktem dostępnym tylko w marketach Tesco, produkowany właśnie dla tych sklepów.

Szklana butelka mieści 250 ml napoju. Ten napój owocowy jest pasteryzowany (czyli obrabiany termicznie aby zabić drobnoustroje i bakterie zarówno szkodowe jak i dobroczynne).

Picie to posiada dość ładna intensywną barwę oraz zapach – można bez czytania składu zasugerować się że jest to napój tylko pomarańczowy, bo jest wiele słów na etykiecie o pomarańczy.

W składzie czytamy także o innych dodatkach, takich jak: woda, soki z zagęszczonych soków i przecierów (21%) na skład których wchodzą – z pomarańczy, jabłek, cytryn i passiflory. Następnie cukier, barwnik w postaci beta karotenu, regulator kwasowości jakim jest kwasek cytrynowy oraz naturalne aromaty owoców cytrusowych. Jak widać składniki nie są wcale złe, można je z powodzeniem zaakceptować. Mieszanka 21% soku to nie jest duży procent – ale stanowi podstawę do zakwalifikowania napoju jako nektar.

Wartość odżywcza w 100 ml produktu to: wartość energetyczna 46 kcal, węglowodany 10,7 g – w tym cukry 10,7 g, błonnik 1,5 g oraz sód 0,02 g. Jak widać jest bardzo mała wartość odżywcza napoju z czego aż 30% GDA stanowią cukry. Kalorie mają 6% a sód 2% GDA – dziennego zapotrzebowania organizmu osoby dorosłej. Cukrów w tym napoju jest zdecydowania za dużo.

Smak Go For Fun z Tesco jest całkiem przyzwoity, można określić go z powodzeniem jako smaczny. Nie budzi on żadnych zastrzeżeń po za faktem wynikającym ze składu a mianowicie czuć w nim być może dla wielu osób zbyt mocny posmak słodyczy. Aromat napoju jest przyjemny, co umila jego picie. Ogólnie produkt można ocenić jako dość dobry – gdyby było w nim mniej cukru by był zdecydowanie znacznie lepszy.

Jest to produkt warty wypróbowania i ocenienia samemu. Jeśli ktoś dba o dietę i linię to jednak powinien go unikać – nie jest to picie dietetyczne i łato przez nie przytyć. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *