Napój herbaciany Nice Tea o smaku brzoskwiniowym – Opinia

nice tea picieFitella Nice Tea to napój herbaciany z ekstraktem z czarnej herbaty o smaku brzoskwiniowym. Został on wyprodukowany przez firmę Food Care. Puszka napoju mieści w sobie 250 ml pojemności.

W smaku można wyczuć, że jest to picie dość słodkie oraz o bardzo słabym posmaku brzoskwiniowym. Ze samego składu produktu wynika, że jest to napój naszym zdaniem średniej jakości.

Skład Nice Tea brzoskwiniowej: woda, cukier, ekstrakt herbaty 0,2%, regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego, sok brzoskwiniowy z zagęszczonego soku brzoskwiniowego 0,1%, nie określony aromat oraz ponownie regulator kwasowości w postaci cytrynianów sodu oraz przeciwutleniacz czyli kwas askorbinowy.

W składzie co cieszy nie ma dodatków szkodliwych dla zdrowia, natomiast także sam skład nie am dużej wartości o nośniku pozytywnym dla organizmu.

Wartość odżywcza oraz GDA w nawiasie w 250 ml produktu: wartość energetyczna 73 kcal (4%), węglowodany 18 g (6%) – z czego nie jest określone ile stanowią cukry. Całość składa się ja widać tylko z kalorii oraz cukrów pod względem odżywczym.

Smak napoju jest trudny do określenia, bywają różne gusta smakowe, naszym zdaniem jest on jak by wyprany z barwy smakowej. Mała ilość dodatku soku brzoskwiniowego bo zaledwie 0,1% to symboliczna dawka, prawdopodobnie dodane aromaty mimo że producent nie określił jakie, to dodają posmaku brzoskwiniowego być może w większej mierze.

Produkt ogólnie w jakości względem porównania do parzonej herbaty jest niskiej jakości. Natomiast pod względem oceny na tle konkurencyjnych produktów tego typu wypada na dość przyzwoitym poziomie.

Naszym zdaniem lepiej zamówić świeżą herbatę z dodatkiem soku niż wybierać produkty tego typu, ale wszystko to jest kwestią gustu i upodobania oraz oczekiwań jakie mają spełniać spożywane produkty. Produkt warto wypróbować do własnej oceny, czy jest warty zakupu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.