Napój Hortex o smaku jabłko i wiśnia – Opinia

Picie HortexNapój firmy Hortex o smaku Jabłkowo – wiśniowym to produkt jaki można nabyć w zawartości 500 mililitrów. Butelkowany w plastikowe opakowanie z zakrętką. Na opakowaniu pisze, że jest on bez konserwantów, nie mniej jednak składniki produktu wcale nie są do końca atrakcyjne.

W smaku napój jest dość mocno przesłodzony, koloru wiśniowego o lekkim zapachu czegoś przypominającego wiśnie – którą w rzeczywistości może nie być – co wynika z składu.

Składniki napoju Hortex: woda, soki owocowe z zagęszczonych soków a w tym z jabłka 14%, wiśni tylko 6% oraz z aronii w celu poprawienia barwy – czyli aby była ciemniejsza i bardziej przypominała wiśniową a nie wodnistą. Następnie cukier i/lub syrop glukozowo – fruktozowy ( syrop glukozowo fruktozowy wpływa bardzo niekorzystnie w szczególności na otyłość brzuszną – jest to składnik jaki się wycofuje w produktach dobrej jakości).

Następnie aromaty (nie napisane jakie ale można się domyślić że chodzi o zapach wiśniowy), regulator kwasowości w postaci kwasku cytrynowego. Jak widać składniki wcale nie są do końca atrakcyjne a nawet jeden jest bardzo problematyczny.

Wartość odżywcza w 100 mililitrach napoju to: wartość energetyczna 37 kcal, tłuszcz 0,1 g, węglowodany 9 g z czego wszystkie to cukry, białko 0,1 g. Jest w nim więc wiele słodyczy. Napój jest pasteryzowany – czyli poddawany obróbce termicznej. Jest on niegazowany.

Ogólnie naszym zdaniem napój Hortex o smaku jabłko – wiśnia jest niskiej jakości. Osobiście nie polecamy tego napoju, bo jest zbyt słabej jakości i w smaku nie stanowi naszym zdaniem także nic specjalnego, wartego uwagi. Skład z elementem problemowym i szkodliwym przez nas jest nas niepolecany, a tym samym napój traci na tym nasze zaufanie.

Producent pisze że osad może się zbierać na dnie butelki – jest trochę to mało prawdopodobne, gdyż dodano zbyt małą ilość soków, by coś takiego mogło mieć miejsce. Naszym zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupienie prawdziwego soku lub wody niż tego produktu.

Całość jego elementów nie jest zachęcająca a to już powinna być informacja dla producenta że ludzie chcą lepszych jakościowo produktów, a nie takiej jakości. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *