Napój Mountain Dew – opinia

Opinia piciaNapój Mountain Dew inaczej zwany także MTD, jest to picie gazowane o smaku cytrusowym – mimo, że smak wynika z aromatów a nie faktycznych dodatków naturalnych owoców.

Został on wynaleziony w Wirginii w 1948 roku a w Polsce jest dostępny od 2002 roku. Można go nabyć zarówno w standardowych puszkach jak i butelkach o różnej pojemności. Jest on produkowany na licencji Pepsi.

Napój ten cenowo wychodzi w dość drogo. W smaku oczywiście jest to kwestia gustu, jednakże ciężko nazwać go dobrym – szczególnie, że jego cytrusowy smak jest sztuczny i nie ma w sobie głębi.

Skład napoju Mountain Dew: woda, fruktozowy syrop kukurydziany (inaczej można nazwać syrop glukozowo – fruktozowy), dwutlenek węgla, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, przeciwutleniacz – kwas askorbinowy, nie określone aromaty oraz kofeina 130 mg na l, substancja konserwująca sorbinian potasu, stabilizator guma arabska, barwnik w postaci beta karotenu.

W składzie nie ma większych problemów poza syropem kukurydzianym – czyli składnikowi odpowiedzialnemu za tycie chroniczne oraz w okolicy brzucha a także powiązań z cukrzycą i innymi schorzeniami.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 47,8 cal oraz węglowodany z czego wszystkie stanowią cukry 12,9 g. Czyli jak widać napój jest bardzo słodki i prawie 13% jego zawartości to cukier. Jedna puszka 330 ml dostarcza aż 47% normy dziennego zapotrzebowania organizmu osoby dorosłej na cukier.

Naszym zdaniem jest to produkt nie warty nabywania i tracenia na niego pieniędzy. Nie jest on naturalny ani też według naszej opinii nie posiada atrakcyjnego smaku.

Także ma w sobie składnik jaki jest ogólnie uznawany za szkodliwy. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Danil Łabzoń pisze:

    Jak dla mnie jest to byle jaki napój, cukier i sama niefajna mieszanka. Raz tego próbowałem, ani to dobre w smaku ani wnoszące coś sensownego. Także dla mnie jego kolor jest odstręczający bo wygląda jak radioaktywny ten zielony. Ale oczywiście kto co lubi niech sam wybiera i określa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *